Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Hölgyeim! Randiznátok olyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hölgyeim! Randiznátok olyan férfivel, aki mozgássérült? Tartós kapcsolatot el tudtok képzelni vele?

Figyelt kérdés

Saját tapasztalatomból kiindulva kérdezem ezt. Az ismerkedési fázisban mindig hátrányként éltem meg ezt a sajátosságomat és a rengeteg elutasítás miatt kicsit félénkebb is vagyok, mint az átlag. Születésem óta testem egész jobb oldala gyengébb és valamennyire ügyetlenebb is a bal oldalnál. Különböző erősítő gyakorlatok végzésével karban lehet tartani, de teljesen tökéletes és szimmetrikus sohasem lesz. Annyira azért nem vészes a helyzet, szinte bármire képes vagyok én is, mint amire egészséges sorstársaim. Bármikor voltam ortopédusnál, ő mindig azzal nyugtatott, h vannak ettől rosszabbak is és örüljek neki, h csak ennyi a bajom! Egyesek szerint nem feltűnő a gond velem és csak én fújom fel a dolgot. Én fújnám fel? Kétlem, egyrészt azért, mert nem egy netes társkereső oldalon láttam már olyan kitöltött női profilt, amelyikben a gyengébbik nem képviselője elvárásaival kapcsolatban leírta, h olyan férfit keres, aki száz százalékig egészséges és nincs semmilyen egészségügyi problémája! Másrészt eddig is találkoztam olyannal az ismerkedés folyamán, aki miután megtudta, h mi a teljes igazság rólam, szó nélkül (többnyire), vagy éppen erre a "hibára" hivatkozva kereket oldott. A való világban (tehát nem interneten keresztül) történő ismerkedéseim mind kudarcba fulladtak. Én elfogadom és szeretem magam olyannak, amilyen vagyok. Nincs bennem irigység más férfiakat nézve. Csak az a kellemetlen, h sok nő a külsőségek alapján dönt, ha pedig abban kifogásolni valót talál, akkor nem enged igazán közel magához. Érthető, h mindenki a külső alapján lép oda a másikhoz, vagy éppen nem, mégis egyrészt ennek a hátrányos megkülönböztetésnek köszönhetem azt, h még nem volt kapcsolatom, pedig elmúltam már 30.


Várok történeteket, hasonló tapasztalatokat, véleményeket a kérdéssel kapcsolatban!



2013. máj. 21. 10:25
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
95%

Votl pár napja a tvben egy müsor egy pasirol aki karok nélkül született. És fát ültetett fát vágott fünyirotraktort vezetett és kocsit is...

öregem hihetetlen ügyes volt és ha ő az akkor Te is az maradsz. És elmondásod szerint sokak szerint nem is feltünö. Én a helyedben nem ezzel kezdeném az ismerkedést hanem tökös lennék és megmutatnám, hogy így is lehet 100% életet élni, és Akárki akármit mond te is 100% egészséges vagy.

2013. máj. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod!


Figyelj, mint írtam is, engem nem zavar, h ilyen vagyok és ettől független is próbálok teljes életet élni. Már csak valaki kéne, aki elfogad így is. Félreértések elkerülése végett nem sajnáltatni szeretném magam itt sem, mint ahogy a való életben sem kérek más sajnálatából! Ismerem Nick Vujicic történetét is, erőt ad gyengébb pillanataimban.

2013. máj. 21. 10:33
 3/52 anonim ***** válasza:
25%
Mindenképp hátrány. Nem tudom, ha épp te lennél a legszuperebb személyiség a környezetemben, akkor igen. Viszont ezt erősen kétlem. Így egyértelmű, hogy az igények olyan felé húznak, aki e téren (egészség) is rendben van.
2013. máj. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim válasza:
74%

Szia!


Vannak bunkó emberek, azokkal nem kell foglalkozni!


Meg kell találni azokat akik tudják, hogy milyen vagy belül és támaszkodni rájuk és ha kell, valahogy segítséget kérni, hogy segítsenek felépíteni magadban a magabiztosságot, hogy végre meg tudj nyílni a Nők előtt, hogy ne azt lássák benned, hogy félsz tőlük, mit gondolnak rólad!

Mutasd meg, hogy Te igen is egészséges vagy 100%-ig! Emelt fővel közeledj a Nőkhöz, ne úgy mint aki fél, s akkor biztos sikered lesz!!!


28N

2013. máj. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem zavarna, meg az egészséges férfiból is bármikor lehet mozgássérült, de már férjezett vagyok. Sajnos édesapám is így járt, egy súlyos agyvérzés következtében lebénult a jobb oldala. Akkor volt 39 éves, édesanyám pedig 36. Nagy akaraterejével hamar lábra állt, később pedig már 3 kerekűvel bringázott is.

Mindez már 30 éve történt, azóta is minden nap kerekezik, és vannak olyan munkák a ház körül, amit ő lát el.

Jól megvannak anyuval, szeretik egymást.


És te nem próbáltál összejönni szintén mozgássérülttel?

2013. máj. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
100%

Egyik barátnőmnek mozgássérült barátja van. Neten egy társkeresőn ismerkedtek meg, és én végigkövettem kapcsolatukat az elejétől. Már majdnem egy éve együtt vannak. A barátnőm (nevezzük Lilinek) szinte "első levelezésre" beleszeretett, mondta nekem, hogy rózsaszín köd minden. Nagyon sokat beszélgettek chat-en, netes telefonon, meg sima telefonon. De a srác (nevezzük Istvánnak) már az első pár levél után tisztázta a dolgokat, a barátnőmet viszont nem zavarta (az is igaz, hogy ő ezen a területen tanul, gyógypedagógusnak, szóval nyitott ilyen szempontból). Tudtam, hogy mennyire törődő, ezért figyelmeztettem, hogy ne szakmázás legyen a vége, de biztosított, hogy ez szerelem. Istvánnak amúgy nem rendesen fejlődtek ki a lábai, szóval két bottal kell járnia, és az anyukája fuvarozza mindenhova, egyetemen még a termek között is. Nem is járt szinte sehova szórakozni,alig voltak barátai az egyetemen, tömegközlekedést sem használta. Szóval önbizalom hiányos volt, de amióta a barátnőmmel van, sokat fejlődött ezen a téren. Lili az elején megküzdött azzal, hogy rengeteg nehézségük lesz, és lehet hogy Lili családja nem fogadja el a választottját, de nem lett semmi baj, azóta is boldogan élnek. :)


Szóval ne add fel, és örülök, hogy ilyen optimistán szemléled a világot! Sok sikert!

2013. máj. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
47%
Engem zavarna :( Pedig ettől ugyanolyan értékes embernek tartalak, nem emiatt...de nálam "alapkövetelménynek" számít, hogy a leendő párom egészséges legyen. Ha már együtt vagyunk és úgy történik vele valami, az más szitu(remélem, h soha nem történik ilyesmi egyikünkkel sem). De nem tudom elképzelni, hogy eleve egy mozgássérült férfival kezdjek/adjak neki esélyt :(
2013. máj. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
34%
Minden nőt zavarna. Sajnos a nők rettentően felszínesek. Az egyiküknek se számítana, ha bunkó állat lennél, csak legyél egészséges és nézz ki jól.
2013. máj. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 A kérdező kommentje:

Ahogy az érkezett válaszokat olvasom, bizony itt is vannak olyan nők, akik elutasítóak a sérült férfiakkal kapcsolatban. Mindenesetre köszönöm az ő hozzászólásukat is! Szüleim engem úgy neveltek, mintha egészséges lennék és én magam éreztem betegnek, mikor kórházba kerültem bizonyos időszakokra, h különböző vizsgálatokat végezzenek rajtam. Alapvetően nincs bajom a sérült emberekkel, de sokáig köztük lennem kicsit már nyomasztó számomra.


Még nem volt szerencsém mozgássérült lánnyal ismerkedni. Nem is rájuk vadászom kifejezetten, de ha találnék egyet, akivel kölcsönös lenne a szimpátia, akkor a legkevésbé a mozgássérültsége zavarna. Egyszer volt egy hallássérült lány, akivel ismerkedtem egy netes oldalon. Ő nekem nagyon bejött és nem zavart, h készülék nélkül semmit nem hall (ő árulta el a második, vagy harmadik levelében). Viszont ő is inkább arra koncentrált, h miért NE legyen velem, miért NE engem válasszon, így nem lett köztünk semmi.


28N válaszára reagálva, sajnos nagyon sok bunkó ember van. Oké, mindenkinek vannak elvárásai a másikkal szemben és eleinte én is igen válogatós voltam, de ma már nagyon alacsony a léc nálam. Mégsem akarja megugorni senki.


A Lilis történet pedig már-már mesébe illően szép. Kár, h eddig nekem nem sikerült találkoznom egy ennyire odaadó és önzetlen hölggyel. Bizonyára vannak ők többen is, csak jól elbújtak.

2013. máj. 21. 11:13
 10/52 anonim ***** válasza:
100%

A Lilis történetes hozzászóló vagyok. Ez a történet, bár tényleg meseszerű, de igaz :)


Én nőként úgy látom, hogy minket nem az zavar, ha valaki mozgássérült, hanem az, hogy én, nőként, személy szerint biztonságra vágyom egy kapcsolatban. Tehát hogy meg tudjon védeni a férfi. Persze lehet hogy más nőknél ez nem így van. De ez a védelmező képesség nem feltétlenül a testi erőt, kinézetet jelenti, hanem sokkal inkább a fellépést, kisugárzást. Egy mozgássérült ugyanúgy tud védelmezni egy nőt, csak a lányok első pillantásra/hallásra lehet hogy megijednek, hogy ez nincs meg benned. Azt is gondolhatják - tévesen - hogy majd ápolni kell és önállóan nem tudsz semmit elvégezni, nem tudod ellátni magad, ami véleményem szerint nem mindig igaz.


Én randiztam vak sráccal a netről, mert csodálatra méltó, életigenlő személyisége volt, meg a külsejét is vonzónak találtam. Végül mégsem jöttünk össze, mert nem illettünk egymáshoz, de azóta is tartjuk a kapcsolatot, barátok vagyunk és mindkettőnknek lett azóta párkapcsolata.


Tehát szerintem nagyon ostoba dolog valakit csak azért "elvetni" mert a többség szemében "nem egészséges".

2013. máj. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!