Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Miért van az hogy sok lány...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az hogy sok lány nem mer kezdeményezni, várják hogy a pasi kezdeményezzen, aki meg kezdeményezik náluk, az meg csak szexet akar?

Figyelt kérdés

Több lánnyal is találkoztam már, aki mutatta jelét, hogy tetszem neki, de én nem vagyok ez a kezdeményező típus, csak azért mert valakinek tetszem...


Nálam az a lényeg, az kezdeményez, akinek megtetszik a másik. Persze azért nekem annyira külső igényeim nincsenek, szóval majdnem a 99%-ának megadom a lehetőséget az ismerkedésre.


Aztán volt egy lány, akivel elkezdtem beszélgetni egyszer (nem régen), én mentem hozzá oda, mert láttam hogy baja van. (nem buliban voltunk, de hasonló volt). Mondta, hogy összejött egy fiúval, aki szex után kidobta, de közben én tetszem neki.


Kérdeztem tőle, hogy miért nem jön oda hozzám akkor, vagy ha ezt nem is teszi, miért jön össze mással.


Ő azt mondta, hogy életében elsőnek mentek oda hozzá, és önmagában a pasi nem tetszett neki, csak ezért az érzésért, nyitott lett volna egy kapcsolatra.


Én eleve nem is értem az összefüggést a 2 dolog közt - nem tudom hogy ti értitek-e - de ezt a felfogást még mindig nem értem.


Miért hibáztatott engem azzal, hogy nem megyek oda hozzá? (mert mondta hogy bunkó??? voltam). Tényleg aranyos csaj, csak hát azért mert pasi vagyok, ezért menjek oda, ha eleve nem is akartam?


Most beszélgetünk, de nem hiszem hogy akarok valamit is tőle, ezzel a felfogással, vagy nem értem mi a célja. Tényleg meglenne benne minden, hogy együtt legyünk, csak hát ha ő így áll az élet dolgaihoz, hogy ő "különleges" (mégha az is), és ezért megérdemli hogy megkörnyékezzék, mert ha nem az illető bu@i, vagy bunkó, nem biztos hogy egy lesz az életképünk.


És ezek után mondja valaki nekem hogy egoista vagyok...


Ti értitek ezt?



2014. jan. 3. 21:36
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%

A fő kérdésre válaszolva...

Egyik részről szeretjük ha kellünk és ha annyira érdekelünk valakit, hogy ő jön oda, ő ír, ő szólít meg és ő hajol oda először egy szájra pusziért/csókért.


Másik részről... Én olyan vagyok hogyha látom hogy a pasi nem kezdeményez, de nekem tetszik, akkor én simán kezdeményezek. Felkeresem, írok neki, megcsókolom.


A helyzet adja... Én így vagyok vele.

2014. jan. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

azt láttam, hogy tetszem neki, de van hogy nem akarok kapcsolatot, viszont ha valaki odajön, akkor mint írtam megadom az esélyt az ismerkedésre.


Na most is így voltam.

2014. jan. 3. 21:47
 3/14 anonim ***** válasza:
Sztem kicsit zakkant a csaj, lehet hosszútávon több ilyesfajta.stikje kijönne, az én ex barátnőmről.is kiderült egyik barátnője utána nézet mert nem voltak normália dolgok amiket velem csinált, végül kiderült hogy egy bizonyos fajta elmebetegsége van, minden tünet pontosan a viselkedésére illet, jó azért vigyázni az zakant tyúkokkal mert én érzelmileg nagyon ki lettem zsákmányolva abba a kapcsolatba az fix, azt szakitás.után egy néhány nappal összejött az exével.... xD aki egy csiga
2014. jan. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Mert ez a te dolgod, a fiú/férfi dolga. Ettől érez téged a lány férfinak, hogy kezdeményező vagy. Annyiban árnyalt a dolog, hogy sokszor mindegy, hogy miben vagy kezdeményező, nem kötelező pont őfeléje kezdeményezőnek lenned, lehetsz másvalaki felé vagy más téren kezdeményező.


Nagyon-nagyon röviden ezért.


Lényegében a kezdeményezés maga az egyik olyan dolog, amivel vonzalmat ébresztesz egy lányban. Ennek egyébként törvényszerű pszichológiai okai vannak, de mindenesetre ez van.

2014. jan. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Szerintem nem.


21. században a nőnek épp annyi tennivalója van mint a férfinak.


Egy férfi vonzó, egy nő aranyos, ha kezdeményez.


És ilyenkor jön az alapszabály: "Az kezdeményez, akinek megtetszett a másik".


Az felesleges probálkozás, hogy egy lány megpróbál rávenni arra, hogy nyomulj, mert nálam ez sose jön be.

2014. jan. 3. 21:51
 6/14 anonim ***** válasza:
51%

Erre mondja az angol hogy "double standards".


Tudod az egész onnan indul, hogy fogalmuk sincs a nőknek hogy mit akarnak. De halvány lila fingjuk se, és ezért minden szituációhoz úgy állnak hozzá ahogy nekik éppen a legkedvezőbb, a következetesség fogalma nem ismert számukra.


Például: elmegy a nő egy állásinterjúra, és megsértődik (sőt, perel) ha azért nem őt választják mert nő, ilyenkor kiabálja hogy hol van az egyenjogúság? Utána elindul kifelé, és a bejárati ajtón egy férfi kimegy előtte, nem engedi előre, ilyenkor megsértődik, hogy mi az hogy őt nem engedik előre, mégis csak ő a nő. Utána vezet hazafelé, rákiabálnak hogy "Hülye spiné, nem tudsz vezetni!", és jól megsértődik magában, hogy ő azért nem tud vezetni mert nő? Utána elmegy bulizni, és elvárja hogy a férfiak kezdeményezzenek nála, mert mégis csak ő a nő.


Remélem érthető hogy miről beszélek. Fogalmuk sincs hogy mit akarnak, és azt hogy akarják. Egyik pillanatban így, másikban úgy, de feltétlenül sem úgy hogy az egyikből következzen a másik. Zavaró és idegesítő, és félreértés ne essék nem szeretnék általánosítani mert vannak lányok akik az élet MINDEN területén elvárják hogy vagy nőként, vagy pedig egyenjogú félként kezeljék a férfiak, de a többség bolond.

2014. jan. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Én eleve ezért mondtam, hogy nem megyek oda nőhöz, ha látom is hogy tetszem neki, mert majd odajön.


Ha nem, nem én veszítek hanem ő, elvégre neki tetszem.


Pont erről beszélek én is, ha egy nő elvárja hogy egyenjogú félként kezeljem, és a tenyeremen hordozzam, akkor neki is ugyanannyi kötelessége van, mint nekem.


Ha nekem tetszik egy lány én megyek oda, ha neki tetszem én, akkor meg ő jön hozzám.


Így fair, így egyenlő.

2014. jan. 3. 21:56
 8/14 anonim ***** válasza:
Én csaj vagyok, többször előfordult már, hogy kezdeményeztem és mindig visszautasítottak. Pedig szimplán ismerkedni akartam, semmi egyéb, hiszen megfogott valami a másikban. Ennek ellenére azzal jönnek, hogy nekik nem kell kapcsolat, amit nem értek, hiszem nem is ismerjük egymást. Olyan is volt, hogy a pasi kezdeményezett. Nos nekik vagy barátnőjük volt vagy csak egy éjszakára szerettek volna megkapni. Ki érti ezt? :D Szerintem az kezdeményezzen, akinek hamarabb eszébe jut, vagy nem tudom.
2014. jan. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A helyzet az, hogy a lány jól érezte, hogy mért nem megy oda hozzád: 'Most beszélgetünk, de nem hiszem hogy akarok valamit is tőle, ezzel a felfogással, vagy nem értem mi a célja.'

Ha valóban érdekelne az a lány, és Akarnád, akkor nem ugrálnál most ezen. Hanem ha tényleg minden meg van benne, ahogy írod, és stimmt, akkor már rég elhívtad volna randira.


Nyilván kezdeményezhet egy nő, de végül is mit nevezünk annak? Nem mindegy, hogy elég rámosolyogni a pasira, és veszi a lapot, vagy konkrétan meg kell kérdezni: eljössz velem valahova? Ég és föld a kettő. És mindkettő embertől függően más reakciót vált ki.


Azért fél mindenki kezdeményezni, legyen szó bármelyik nemről, mert ég dolog olyan embert akarni, aki minket nem akar. A vágyódás pedig kiszolgáltatottá teszi az ember valamilyen szinten, és senki nem akarja, hogy ezzel a másik fél visszaéljen.

2014. jan. 31. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

"Ha valóban érdekelne az a lány, és Akarnád, akkor nem ugrálnál most ezen."


Ez így önmagában butaság, mert nem érdekelt pont azért mert nem beszéltem vele nagyon. Annyit láttam hogy néz, meg az apró jeleit annak hogy tetszem neki, de ennyi.


Az más, hogy amikor beszéltünk, láttam benne azt a pluszt, ami kellene ahhoz hogy együtt legyünk, de ha ő ahelyett hogy odajött volna hozzám, bebújt más ágyába, akkor nem hiszem hogy itt bármi is elkezdődhetne.


Félénk csajokkal nincs bajom, azzal van baj, amikor egy nő azt hiszi, hogy azért mert néz, vagy kidobja a melleit, akkor nekem kell odamennem, mint egy "éhes" kutyulinak. (ezekről kimondottan megvan a véleményem, akik "testileg" akarnak hódítani... kerülöm őket ahogy lehet :) )


Aztán én láttam hogy tetszek neki, de nekem sincs mindig kedvem csajozni. Ha ő odajön és beszélget velem oké, de hogy én odamenjek ahhoz az kell hogy "akarjak csajozni".


Attól hogy férfi vagyok én nem úgy állok ehhez, hogy jajj valakinek tetszem, gyors megismerem hátha a nőm lesz...


Ha kialakul valami az árral, akkor lesz kapcsolatom, mert nincs okom keresni.


Szóval itt tömören az a lényeg, én szivesen elbeszélgetek mindenkivel, ahol kiderül ki milyen, de azt tőlem senki ne várja el, hogy én kezdeményezzek azért, mert neki tetszem.


1. Vagy ő jön oda.

2. Vagy tesz azért hogy ő is tetszem nekem, bár ez úgy hogy nem beszélgetünk elég csekély.

2014. jan. 31. 13:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!