Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Ha azt mondja egy csaj,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha azt mondja egy csaj, nyűgözz le. Ti mit mondanátok?

Figyelt kérdés
Milyen szöveggel nyűgöznétek le a csajt? :)

2014. máj. 31. 10:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Helyzettől függ.
2014. máj. 31. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kinyalnám egy lyukas lemez kádban.
2014. máj. 31. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Röviden csak azt, hogy a filozófiatörténet tradíciójában Platón mint az ideák tanának megalkotója kapott szerepet, evvel alapozta meg a metafizikát (és még számos filozófiai részterületet), mely külön fogalomként csak Arisztotelész után ismert ugyan, de az ideák tana az első rendszeres metafizikai elmélet, amely hiánytalanul fennmaradt. A megismerés folyamatáról és a létezők természetéről szóló tan az ideatan. Már ebben szerepe van a vágynak, ugyanis a tudásvágy, a megismerés vágya minden emberre jellemző, persze leginkább a filozófusokra (akik elnevezésüket is így kapták: a bölcsesség szerelmesei). Ez a vágy a tudásra azon alapul, hogy valaki felismeri azt, hogy nem tud valamit. Ezért kezdi keresni, kutatni, amit nem tud. Ha nem ismeri fel saját tudatlanságát, nem is törekszik a tudás megszerzésére. Aki pedig már birtokolja a bölcsességet, az szintén nem keresi. A nem tudás és a tudás birtoklása tehát nem ösztönöz a bölcsesség keresésére, hanem csak a köztes állapot, a tudatosult nem tudásból kiinduló vágy a tudás megszerzésére. Ez a dinamikus erő köti össze a mindenséget, az ellentéteket, ezáltal egy Közöttes elv, két pólus közti összekötő.


Ez a platóni erósz filozófiai alapja. Egy hiányon alapul, valamitől való megfosztottságot jelent, ami a vágy alapja. A platóni antropológiában a szerelem vágy, a szépre, a jóra, a tudásra, amivel nem rendelkezik az ember, de tud megfosztottságáról és arról, hogy mindez eredetileg a sajátja, hozzá tartozik mint emberhez, ezért törekszik utánuk. Az ember e platóni koncepció szerint egy törekvő, a jótól megfosztott lény, amely alapvetően a sajátja, hozzá tartozik (ti. a jó). Olyan fogalmak tartoznak szorosan össze ebben a Közöttes pozícióban, mint a vágy/szerelem, a filozófia, a lélek. Az ember maga is közöttes lény, az isten és állatok között áll, mindkettővel rokon, de inkább az istennel, amelyhez hasonulni igyekszik, amennyiben a benne lévő isteni elemnek kedvez, azt erősíti, és az állati részt elnyomja, uralkodik felette. Az istenivel rokon a lélek mint egész, míg a test és szükségletei az állati elem (vö. Phaidón). A hármas tagolású lélekfelfogásban az ész számit az isteni elemnek, és a vágyakozás az állati természetűnek, a közöttes lélekrész pedig a két szélső pólusból tartalmaz vonásokat, de az ész szavára hallgat, azt támogatja inkább – ideális esetben (vö. Phaidrosz lélek-fogata és az Állam hármas lélekfelfogása). A törekvés, vágy tárgya a jó, a szép, a bölcsesség, melyek mind isteni természetűek, és tartalmukban közel állnak egymáshoz, illetve végső soron azonosak idealitásukban. A testi szépség iránt vágyat érző ember egyre magasabbra emelkedik a szépség fokozatain (később erre visszatérek), és végül az ideák megpillantásáig jut el, ebben az intellektuális szemléletben áll az ideák megismerése. Így lesz a szerelemből a platóni koncepcióban a valódi létezők (ideák) megismerése, vagyis Platón teljesen átértelmezi ezt a mindennapi jelenséget, és filozófiát csinál belőle.

2014. máj. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
"Elővegyem neked?"
2014. máj. 31. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
NYŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰ!
2014. máj. 31. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Erre én is szeretném tudni a választ

de szerintem mutass neki olyat amibe jó vagy ami az erősséged

nekem pl. Gitár

2014. máj. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

kihívlak egy gitár párbajba. Benne vagy? :D


Amúgy szövegre gondoltam, nem mindig van nálam gitár, és amúgy se jön be annyira a csajoknak a gitár. Legalábbis eddig egy csajt se szedtem fel vele pedig 8 éve tolom már :D

2014. máj. 31. 13:38
 8/9 anonim ***** válasza:
múltkor épp sétálgattunk az egyik barátnőmmel, és megláttunk két gitáros srácot, egész jók voltak, bár az egyik, amelyik énekelt, szörnyű hangja volt, legszívesebben kifutottam volna a világból :D mégis ott ült egy csomó lány körülöttük, esküszöm, mint a verebek. jó bevallom nekem is bejött. de mivel gitározom, ezért gyengéim a gitáros srácok, na :D szóval ne mondd már, hogy a lányoknak nem jön be a gitár, szerintem tudd meg, hogy mi a lány kedvenc dala, és játszd el neki, én biztos, hogy oda meg vissza lennék tőle
2014. máj. 31. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"kihívlak egy gitár párbajba. Benne vagy? :D"

Akkor már inkább zongoraversenyre. De stipi-stopoi, enyém a lejtős pálya.

2014. jún. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!