Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Azért egy idő után és egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Azért egy idő után és egy bizonyos kor felett (pl 35 év) a legtöbb nőt is zavarja a szingliség, hogy körülötte szinte minden vele egykorú ismerős kapcsolatban él, házas, gyereke van vagy vár?

Figyelt kérdés

Mert eddig úgy volt, hogy a nők bármeddig elvannak egyedül (csak nem tudom hány évesen, mert huszonévesen úgyis jön majd még szerelem) és várnak a megfelelő társra, addig meg szépen szelektálnak. De mi van, ha benne vannak abban a korban, mikor már gyerek kell? Amikor kezd meglátszani rajtuk a kor? A xxx. után mi van a legtöbb szingli nő fejében (nem a vénlánynak maradni akaró fejében)?


Ez?


,,3. Magdolna


„Érintett vagyok 36 éves szingliként.


A legjobb és egyetlen barátnőm lassan 11 éve párkapcsolatban él, miközben nekem... na hagyjuk. Maradjunk annyiban, hogy jelen felállás szerint én vagyok az örök szingli, ő pedig a szerencsés, amiért olyan pasija van, amilyen. Mert amúgy tényleg rendes pasija van.


És érdekes, de sokszor ő sem érti azt, amikor én „rinyálok”. Igyekszem a lehető legkevesebbet tenni, részben mert szánalmasnak tartom az örökös panaszkodást, másrészt pedig mert azt tapasztalom, hogy tényleg nem érti, amiről beszélek. Persze addig jó, amíg nem érti, de azért néha kirobban az emberből a dolog.


Ugyanis 30+os szinglinek lenni úgy, hogy a híres mondás szerint nagyobb esélye van annak, hogy egy terrorista öljön meg, minthogy párra találjak, az elég ijesztő. De nem a terrorista miatt. Egy átlagos, normális nő genetikailag (lehet fújolni: társadalmilag is) arra van berendezkedve, hogy előbb-utóbb családot alapítson. Ezért vagy azért, az indok nyilván mindenkinél más, de ez nem jön össze. Ez máris okoz egyfajta belső feszültséget. Ehhez jön még a család tapintatlanabb tagjainak, a kíváncsi kollégáknak, az ezer éve nem látott ismerősöknek, és úgy kb. az ember belső körein kívül esőknek a kérdése, hogy: nincsen férjed, gyereked? Hát az meg hogy lehet? Igyekezni kéne már, nem gondolod? Nem jó ám vénlánynak lenni! (Köszi, ezt eddig nem tudtam!) Találj már te is magadnak valakit! Ésígytovább, ésígytovább. Hol finomabban, hol durvábban érzékelteti veled a világ, hogy mivel szingli vagy, veled nem stimmel valami.


Szóval igen, ijesztő. És akkor jön egy szarkaláb, egy ősz hajszál, néhány plusz kiló, vagy bármi, és az ember képes kívülről érthetetlen, aránytalan elkeseredésre. Ugyanis öregedni nem valami vidám dolog, egyedül öregedni pedig kétségbeejtő. És minden új szarkaláb, ősz hajszál, felszedett kiló ennek a bizonyítéka, hogy egyedül vagyok és így is maradok. Soha nem szoktam erről beszélgetni senkivel, főleg mert a családban és a közelebbi ismeretségi körömben rajtam kívül nincsen egy szingli se, de ezer %, hogy erről van szó.


Nemcsak a szex hiánya, az odabújás hiánya, a valakivel közös jövőkép hiánya, a „szeretnek és elfogadnak” hiánya a rossz, hanem mindez együtt. Tisztában vagyok vele, hogy ha párkapcsolatban élnék, akkor lecserélném ezeket a problémákat arra, hogy elkésett a randiról, megcsalt, széjjelhagyta a koszos zoknit, horkol éjjel, üvölt a gyerek, nincs pénz különórákra, unalmas, lapos, megint nem borotválkozott meg. De azért mégis, mégis egészen más.”"


Már elnéznék a pasik sok hibáját, el vannak kissé keseredve ilyenkor a nők (többen, mint akik nem)?


2014. júl. 2. 08:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Mindenkit zavar szerintem
2014. júl. 2. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ismerj meg! Én is egyedül vagyok.
2014. júl. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát igen egy férfi tovább ráér mint egy nő.


Egy 35 éves férfi simán összejöhet egy 25 éves lánnyal és lehet tőle gyereke.....

De fordítva...

2014. júl. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia, azért ez függ attól is hogy akar-e gyereket, családot igazából. Sok nő nem akar, de a társadalmi sztereotípiák no és az a tény, hogy minden barátnője házas lett tehát nem érnek már úgy régen, elgondolkodtatják.

Én tudom, milyen nehéz olyan párt találni akivel miden klappol köztetek.

Most váltam el 37 évesen, és sokan felvetették hogy mi értelme volt, miért vagyok inkább egyedülálló anya, miért nem maradok benne a kihűlt házasságomban, amikor az is jobb, mint a semmi....

Hát, nem jobb. Egyedül lenni jó, bár sosem ábrándoztam arról hogy egyedülálló anya legyek, és tudom, hogy az nem is ugyanaz mint a szingli. Ezzel az egésszel csak azt akarom mondani, hogy ismerek harmincas, elkeseredett szingliket. De ismerek harmincas, még elkeseredettebb, elfásult családanyákat is. Tehát maga az a tény, hogy családod van és gyereked, nem tesz feltétlenül boldoggá. Ne értsétek félre, tudom, hogy boldoggá tehet, de önmagában ezek csak élethelyzetek, nem boldogságforrások.


Természetesen, akiknek nincs párja annak első sorban az intimitás hiányzik, a barátság, a szex, hogy van VALAKI. De sok olyan élethelyzet van ahol menekülsz az egészből.


Tehát a konklúzió: aki csak azért megy férjhez mert ketyeg a biológiai órája és nem azért mert nem tud az illető nélkül élni, az jó eséllyel egy rossz házasságban lesz boldogtalan és nem egyedül. Na , ennyi a különbség.

2014. júl. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

25 évesen is zavart, ha egyedül voltam, vagy egy olyannal fontolgattam a szakítást, akivel totál magányos voltam. Most is, ez nyilvánvaló. (Én sem találtam a párom, nincs családom, holott teljesen alkalmas volnék rá.)


Kissé túlzó elvárásai vannak a mai férfiaknak, cserébe pedig nem nyújtanak semmit.


Megkeseredve nem vagyok, hasznossá teszem magam ott, ahol tudom, és még álmodom, hogy lesz aki megérdemli, hogy szeressem, és talán még gyerekünk is lehet.


De irreális dolgokat elnézni ezután sem fogok, és bizonyos feltételeim nekem is vannak.


Én például nem fogok nálamnál 10-20 évvel idősebb f@aszikkal lenni, vagy épp korombéli idiótákkal, csak azért, hogy legyek valakivel. Azt tíz éve is megtehettem volna.

2014. júl. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!