Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Megszabhat egy szülő bizonyos...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megszabhat egy szülő bizonyos dolgokat, a még otthon lakó nagykorú lányának, hogy mit szabad és mit nem? 22F Bőv lent

Figyelt kérdés

Baráti ismeretségen keresztül, figyelt fel rám a csaj, és egyre többet járunk össze van hogy én megyek át hozzá, vagy Ő jön át.

12 éves korom óta motorozom Apai vonatkozásból, 18 évesen sikerült megszerezni az első nagy motoromat, azóta azt eladtam, és van most egy gyorsaságim ami még sokáig nálam lesz


Viszont a csaj anyja nem engedi el velem még egy szerpentinre sem, nem hogy a szomszédos városba átmenni ebédelni, sétálni.

Sajna nem merek kockáztatni mert nagy volna a felelősség, bár jó volna vele is menni míg ilyen napsütéses idő van.


Miért csinálja ezt egy szülő?

Miben más az én anyám felfogása, másénál pl?


2014. aug. 9. 20:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
47%
Az ilyen anya annnyira rakaszkodik a gyerekéhez hogy az már beteges.Magához akarja teljesen láncolni.Ez nem szülői szeretet mert azon túltesz.
2014. aug. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
amíg ő tartja el a lányt addig megszabhatja, mivel ő veszi a ruháit, kajáját stb.. ha meg van úgy jövedelme hogy el tudja magát tartani akkor mondhat nemet ezeknek a megszabásoknak
2014. aug. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
68%
Jön mindenki majd azzal a baromsággal, hogy "amíg otthon lakik és a szülő tartja el blablabla" de az az igazság, hogy a szülő nem tartaná el, ha nem akarná, szóval a lány nyugodtan mondhatja, hogy márpedig ő felnőtt és elmegy vele, ne pampogjon az anyuka, gyakorlatilag semmi következménye nem lenne, max. annyi, hogy leállna az anyja.
2014. aug. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A lányokat a kicsit mindig jobban féltik.

És igen,megszabhat egy szülő bizonyos dolgokat a még otthon lakó lányának. Miért? Mert az a szülő háza.

Egyébként egy gyorsasági motor nem épp bizalom gerjesztő. Az oké, hogy nem volt még komoly baleseted, de más úgy motorozni, hogy egyedül vagy és úgy is más, hogy van mögötted plusz 50-60kg, esetleg ficánkoló valaki.


A te anyukád az a te anyukád. Bízik a fiában. A lány anyukájának meg bíznia kell a lányában, meg egy idegen fiúban is. Más.

2014. aug. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 EffyStonem96 ***** válasza:

Sajnos megszabhat. Én is egy élő példa vagyok rá. Pasizni sem enged rendesen, nem hogy ilyenmotor meg olyan akármi... Ennyit erről. Nem egyszer hallottam már azt a mondatot, hogy: "Amíg az én házamban élsz és az én kenyeremet eszed, azt csinálod, amit én mondok".

És sajnos nem tudok vele mit tenni, mivel nincs saját jövedelmem...

2014. aug. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az csak egy dolog, hogy a szülő szigorú. De egy felnőtt lány ne legyen már anyámasszonykatonája, mikor akar élni akkor ha nem fiatalon? Nyilván vmilyen szinten alkalmazkodni kell a szülőhöz, főleg ha vele lakik, de azért azt nem kell hagynia, hogy a szülő magához láncolja és ne hagyja leválni, önállósodni.
2014. aug. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én ilyenkor szembesíteném a szülőt és megkérdezném a következőt tőle:

Kiben/Miben nem bízik? A lányában, a fiúban vagy a saját nevelésében? Hogy jól nevelte e a lányát... Mert ha mind3 rendben van, akkor nem igazán adódna probléma.


Az én szüleimmel való kapcsolatom a bizalomra épült. A saját nevelésükben bíztak, így ezáltal már bennem is, mivel tudták hogy jól végezték a dolgukat, így soha nem volt az, hogy nem mehetek el valahová. Persze ha hülyeséget akartam olykor, nyilván nem engedték. De alapvetően bíztak benne és tudták mindig is hogy jól neveltek, az életre neveltek, és ilyenkor nem létezik a bizalmatlanság, hogy vajon mit csinál a lányuk egy buliban, egy pasis társaságban, a koliban nem e züllik el, stb...

Nem voltak számonkérések, mit csináltam mikor kivel voltam... Tudták, hogy elmondom ha akarom, ha nem akkor se csináltam rosszat, ezt tudták. És hogy honnan? Mert következetesen neveltek. Ez az amit csak kevés szülő tud, mer bevállalni. Igen, olykor kemények szülőként, és sokszor a gyávább mindent megengedő szülői magatartást veszik fel az emberek, ebből kifolyólag később rengeteget idegeskednek majd, ha tini vagy felnőtt lesz a gyerekük. NEm tudnak aludni, míg haza nem ért a gyerekük, folyton rátelefonálnak... És amiatt van az is, hogy magukhoz akarják láncolni a már felnőtt gyereküket is, mert tudják hogy nem jól neveltek, és ezáltal már nem azon van a hangsúly hogy a fiúban a lányában nem bízik, hanem hogy saját nevelését vonja kétségbe, s utólag próbál jó szülő lenni, de rosszkor már és rossz módszerrel.


23N

2014. aug. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az én anyum is ilyen. Bár nem ennyire durván, mert mikor megpróbálta kiakadtam és közöltem, hogy az itthoni dolgokba beleszólhat. De az életem az az enyém, mindegy ki tart el. Lazult ugyan a lánc, de mindenről tudni akar hova megyek, kivel és mit csinálok. És még mindig ott tartunk, hogy szórakozni is határidővel enged, bár már ezt a részét tudom kezelni. De az ilyen szülők csak megnehezítik a gyerek boldogulását tudom féltik, szeretik meg itt jön a szöveg hogy "majd ha saját gyereked lesz megérted" de NEM mindenkinek meg kell adni a lehetőséget hogy a saját kárán tanuljon. Mert ha nem azzal csak azt érik el hogy fellázad és akkor sem mondja el a dolgait amikor pedig szüksége lenne az anyára. 18/L
2014. nov. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#5

de igenis tudsz tenni ellene ne hagyd, hogy irányítsa az életed!

ne félj szembe szállni vele mert tapasztalat hogy nem fog leállni utána meg ő fog siránkozni hogy miért nem vagy boldog

ha összevesztek majd kibékültök de ha nem éled a saját

életed azt az időt senki nem fogja vissza adni

hidd el tudom mit beszélek 18 évesen még azt is meg akarja mondani mikor mennyek aludni és ezt halál komolyan mondom ki kell állnunk magunkért

az előző voltam

2014. nov. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 SuperUrzu7 válasza:
A törvények alapján nem korlátozhatja. Nem áll jogában a saját birtokán kívüli tevékenységeiben korlátoznia mivel nagykorú. Akár el is szökhetne, semmit nem tehetne ellene. Nem áll jogában. Az anyósom még ennél is veszedelmesebb. Nem érzem tragikusnak az esetet, de ha tényleg necces az eset még a rendőrséget is belevonhatod. De ezt csak is végső esetben ajánlatos, és csak biztos "b" tervvel.
2014. nov. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!