Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Az emberek néhány éve ráértek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az emberek néhány éve ráértek 2-3 naponta egyszer randizni, manapság pedig már a heti 2 is nagy szó. Miért?

Figyelt kérdés

Ezt látom. Emlékszem a legelső barátnőmmel akivel már felnőttként (nem középiskolai kölcsönös szerencsétlenkedéssel) jöttünk össze, vele úgy voltak az első randijaink, hogy vasárnap-kedd-csütörtök-vasárnap. A negyedik randin pedig meghívtam magamhoz az albérletbe hogy vacsorát főzzek magunknak, aztán megittunk egy üveg bort és órákat beszélgettünk, aztán szeretkeztünk elsőnek egymással. 22 évesek voltunk mindketten (és nem szüzek).

De tucatnyi példa és emlék alapján mondom, hogyha egy lánnyal kedveltük egymást, akkor a heti 3 találkozó (a legtöbb esténként) simán megvolt. Ha meg este nem, akkor áttettük néha más napszakra is gond nélkül, mert délelőtt vagy délután is le lehet ülni beszélgetni akár csak egy órára is hogy lássuk egymást.


Most egy 2 éves kapcsolatom ért véget ősszel és azóta durván egy tucat lánnyal randiztam. Több mint felükkel csók is volt. De azt látom mintha senki nem érne rá együtt lenni a másikkal. Ugyanúgy randizom vegyesen főiskolás lányokkal és már dolgozó lányokkal, diplomázni készülő lányokkal és két műszakban dolgozó lányokkal, stb mint régen, de nincs köztük különbség ebben.

Mindezt kb több mint tíz lánnyal való tapasztalatok után mondom az utóbbi hónapokból.


Kifejezetten nem tartom magam akaszkodónak, másikra rámászónak, mert én is szeretem ha van szabad terem egy kapcsolatban

Mi van?

26/F


2017. jan. 17. 13:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Máskor meg az a baj, hogy a másik nyakán lóg az ember. Lehetetlen megfelelni manapság.
2017. jan. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan az az ok, amit #2 írt. Nagy divat lett a "tér meghagyása", meg hogy "nem kell megfojtani" a másikat. Mindenki inkább a saját dolgával foglalkozik, a kapcsolat már inkább csak hobbi sok embernek, ami vagy befér a munka-suli-haverok-edzés-stb utánra sokadik helyre, vagy nem.

Naponta beszélni, és heti többször találkozni már túl nyomulós a többségnek.

Lassan nem lesz "mi", csak "én".

Gondolom ehhez a vonalhoz próbál igazodni majdnem mindenki.

2017. jan. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Azért mondom, hogy én sem vagyok nyomulós, inkább arany középutat akarnék találni:


Kapcsolatban sem kell minden nap beszélni egymással. Nálunk is lazán volt heti 1-2 nap, amikor egy szót nem váltottunk sehol egymással

Kapcsolatban is kb heti 3-4 alkalommal szeretek egy héten találkozni a másikkal (ebből 1-2 lehet együtt alvás)


Köszi az utolsó két választ, az elsőt pedig remélem törlik

2017. jan. 17. 14:04
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Akinek nem vagy elég fontos, az nem ér rá. Ennyi az egész.
2017. jan. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyre jobban eltolódik a dolog abba az irányba, hogy jól nézel ki és alkalmanként szexeljünk. Különben meg hagyjál békén.
2017. jan. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

Nem értem,miért gondoljátok,hogy rossz dolog a társadalom szingliség felé tolódása.Nem kell máshoz alkalmazkodni, nincsenek veszekedések, problémák, éled a saját életed.Ha nem esel szerelembe,csalódás sem érhet és még sorolhatnám a pozitívumokat. Egy kapcsolat mellett csak az szól,hogy van kivel összebújni és támaszkodhatsz valakire,de erre ott vannak a barátok és saját magad,én pl nem szoktam mások segítségére szorulni,amit csak lehet,megoldok magam.Szóval...nem értem,miért lenne jobb nekem kapcsolatban,persze lehet pár év múlva már máshogy fogom gondolni.

20L

2017. jan. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

"nem értem,miért lenne jobb nekem kapcsolatban,persze lehet pár év múlva már máshogy fogom gondolni"


Az első igazi nagy szingli generáció a nyugaton kb mostanában lesz 50-60 éves körüli. Ők azok, akik a 80-as évek végén és 90-es években huszon-harminc évesek voltak.


A gyermektelenek között csináltak pl egy felmérést azok közt, akik szándékosan nem vállaltak gyereket mondjuk huszon-harminc éves korukban, mert akkor nem akartak és úgy látták hogy család nélkül nekik jobb.

A kétharmaduk azt jelölte hogy "megbánta" vagy "nagyon megbánta", hogy nem alapított családot a fiatal, termékeny éveiben.

2017. jan. 17. 17:58
 8/14 anonim ***** válasza:
A heti kettő nem ugyan az mint a 2-3 naponta ? Mert a 2 naponta az heti 3, a 3 naponta az heti 2. Vagy én számoltam rosszul ? 30/f
2017. jan. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
22 évesen egyetemista voltam, valóban ráértem, bár nem épp vizsgaidőszakban. (Január van, ember!) Most dolgozom, sokkal kevesebb a szabadidőm, szóval nem érek rá annyira. 28N
2017. jan. 18. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

8:

Két-három naponta: Az havi szinten 10-15.


És nem azt írtam, hogy a másik opció a heti 2, hanem hogy sok embernek már heti kettő is soknak számít. Ez mondjuk úgy, hogy havi 5-8 általában. Szóval nem azt mondtam hogy heti 2. Hanem hogy a heti 2 is már sokszor soknak számít.

Pl. találkoztunk csütörtökön egymással, aztán következő héten kedden, majd azt mondta hogy a hét második felében nincs ideje. DE EZ CSAK EGY PÉLDA A SOK KÖZÜL. Lehet hogy ő éppen tényleg nem ért rá valami miatt. De ugyanezt látom az abszolút többségnél is, a legtöbb embernél. Miközben néhány éve


9:

A kérdésben is leírtam már egyszer és te értelmezted félre, de újra elmondom: Ez nem januárról és a vizsgaidőszakról szól. November eleje óta randizom újra folyamatosan, amikor még sehol nem volt vizsgaidőszak. És a lányoknak csak kb fele volt egyetemista.


A saját tapasztalatom az, hogy pont hogy valamivel kevesebb (vagy legjobb esetben is hasonló) szabadidőm volt egyetemistaként, mint most is diplomás dolgozóként.

Kivéve ha te nem 5x8 órában dolgozol. Én a pénzügyi szektorban vagyok


---

Nekem is van életem: Régen tanultam akkor, most dolgozom durván 5x8 órában. A húgom velem egy városban él (a szüleink nem) és vele is találkozom. Hobbijaim is vannak. Barátokkal is van heti 1-2 este és ahogy mindenki más is, velem is van hogy egyszerűen csak itthon szeretem ba szni az rezet egy-egy este és agyatlankodni (tévézés, gépezés, sorozatozás, stb). És ezek mellett mondom, hogy heti 2-3 találkozóra (minden héten, hétfő-vasárnap ciklusban nézve) lazán van időm.

(És mondom: Manapság is randizom már dolgozó nőkkel, egyetemista lányokkal, stb-stb)

2017. jan. 18. 13:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!