Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Az ismerkedésnek, randizásnak,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az ismerkedésnek, randizásnak, "egymást keresésnek", nem kellene fele-fele arányban kétoldalúnak lennie?

Figyelt kérdés

Én személy szerint így látnám természetesnek, mégis rengeteg olyat látok (és olvasok itt), mikor az egyik félnek ki van adva, hogy teperjen (ez általában a férfi, de fordítva is elég gyakori, ami még furább), a másik fél pedig nagy kegyesen elfogadja. Ez így mégis micsoda?


Nem értem az ilyeneket. Egyik felet sem.


Aki elvárja, sőt hangoztatja, hogy neki "teperjenek" (sokan hibásan az udvarolni szót használják itt, ami sosem jelentette ezt, mivel abban a másik fél is partner), annak valami rejtett önimádata van? És mégis hogy? Én, ha olyannal randiznék aki szimpatikus, nem várnám el, hogy teperjen, csak simán érezzük jól magunkat, persze a szokásos udvariassági-lovagiassági (különösen férfiaknál) formulák beleférnek egyéni mértékben. Aki pedig nem szimpatikus annak pedig megmondom, hogy ne lopjuk egymás idejét. Nem vagyok cézár, dúcse vagy valami önkényúr akinek imádat kell.


Ha pedig valakivel olyasvalakivel randiznék, aki nem mutat sok viszonzást, ő maga semmilyen gesztust nem tesz arcára kiül a király(nő)i grimasz, hogy "ugorj paraszt még egy araszt" és érződik az a bizonyos "teperj csak én meg majd esetleg viszonzom és még az is kegy lesz", akkor otthagynám elég hamar. Nem vagyok udvari bolond, kutya vagy szórakozatóipari cikk ami csak úgy van.


A legrosszabb, hogy (szerintem), ez még értelmetlen is. Még talán a "király(nő)" gondolkodásában van némi eltorzult lelkületű logika, hogy "tök jó, hogy nyalnak nekem, és semmit nem kell viszonoznom, haha lol", de a teperő fél? Mit vár ettől? Kapásból alárendelt viszonyba sorolja magát, ha pedig férfi, akkor pedig lehetetlenné teszi, hogy férfiasnak látszódjék (gyorsan leszögezem, hogy ennek ellentéte a bunkó, tirpák hozzáállás sem férfias, sőt, szóval nem számít teperésnek, ha virágot visz második randira, kifizet valami kisebb fogyasztást, betartja az udvariassági formulákat).


Szóval, nem tudom mit vár ettől a teperő fél. A nő (vagy férfi) nem fogja megszeretni ezért, az biztos. Sőt, ha gonoszabb nőt (vagy férfit) fog ki, még jól ki is használja, akár hosszabb távon is, mivel TUDJA, hogy bármit megtehet (megcsalás, anyagi megkárosítás, megalázás, kiröhögés), akkor sem fog elmenni, mindent elnéz neki, sőt még fent is tarthatja az alá-fölérendelt viszonyt, ahol mindig az egykor teperő a hibás.


Szóval nem értem én ezt a dolgot, bár minden szarhoz két fél kell, szóval talán jobb is, ha az ilyenek megtalálják egymást, de kérdeznem kell még egyet: ez a bizonyos "a másiknak (főleg férfinek), kell teperni, mert ez mindig is így volt", ugye nem általános, mondhatni elfogadott nézet?



#alárendelés #egoizmus #fölérendeltség #megalománia #szolgalelkűség #kétoldalúság #teperj szolga #vár a Volga
2017. máj. 2. 18:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%

Az állatvilágban sem sűrűn látni olyat, hogy a nőstény teper a hìm után. Végülis mi is állatok vagyunk.

Mindig is a férfi harcolt a nő kegyeiért, nem tudom ez miért csodálkozol ezen.

2017. máj. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

#1


Pont ezt kívántam leszögezni, hogy nem erre gondolok, hogy fordítva legyen, hanem, hogy kétoldalú. Vagy igen, maradjunk az állatvilágnál meg a "régi kornál"? Sok dolog lenne ami nem tetszene...


De inkább ne. Egy jó randi, közös beszélgetésekből, kellemes időtöltésekből és kezdetben kevesebb, később több kisebb majd nagyobb érintkezésből kellene, hogy álljon. Nem pedig egy teperős, produkálós bohóckodásból.


Persze aki CSAK SZEXRE hajt, az teperjen, de egy normális kapcsolat nem sokáig működik úgy, hogy az egyik él ugrál, a másik meg csak elveszi ami neki tetszik.

2017. máj. 2. 19:17
 3/11 anonim ***** válasza:
57%
Az egyik fél az ismerkedés elején jobban akarja a dolgot, ezért kell neki jobban pedáloznia.
2017. máj. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

#3


Ebben tudod ám mi a veszélyes. Hogy a "pedálozás" szépen fent lesz tartva és marad az elején megszokott alá-fölérendeltség. Te akartál engem, ergo te pedálozz mindig. A hibás te vagy mindenért.


Ez nem egészséges. Úgy gondolnám, hogy mivel egyenrangú partnerek vannak egy kapcsolatban, akkor a legtöbb dologban nem kellene "teperő" meg "kegyesen elfogadó" félnek lennie, hanem néha az egyik tesz gesztust, néha a másik, ahogy éppen érzik.

2017. máj. 2. 19:24
 5/11 anonim ***** válasza:
Ez az állapot akkor veszélyes ha ahogy te is mondod,fentmarad. Ez az alá-felé rendelt viszonyegy idő után kiegyenlítődik, ha az adott kapcsolatban mégsem így alakul, ott az alárendelt fél meg is érdemli hogy "csicska" legyen akkor, ha nem látja be, hogy ez halott ügy.
2017. máj. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

hát a nöknekaz avonzo ha a ferfi egy magabztos ogymond vadallat azaz számit neki hogy joki allasa legyen és ezt hat kezdemenyezsel is bizonnygathassa pldaul

és a csavesznka za fontosabb hogya csaje az joll nezen ki szep legyen megakaarja dugni! csajnak nemkell kezdemenyzni ugymond annyit neki csaka önbizalom kellhogy ne kelljen pesztrlani

2017. máj. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

#4 Nálunk egyáltalán nem maradt fent ez az állapot, sőt...

Az volt a helyzet, amit valaki más írt is: az a fél tepert, aki akarta ezt az egészet (igen, a férfi volt az). Én akkoriban baromi jól megvoltam egyedül, egyáltalán nem hiányzott egy kapcsolat "a nyakamba", párom viszont kinézett magának, és addig "tepert", amíg meg nem "szerzett".

A kapcsolatunkban már természetesen nem áll fenn ez a "teperő"-"elfogadó" viszony, be is b...szna...

2017. máj. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#7


1.Honnan tudta vajon ő, hogy későbbre nem állandósul a dolog?


2.Ha valami rosszul sült volna el, vagy történne a későbbiekben fel-e hoznád, hogy "te akartál annyira engem" illetve használnád-e támadásként egy vitában? ("a te hibád, én meglettem volna nélküled!")


3.Hogyan kell elképzelni ezt a "teperést"? Én a érdésben leginkább ezt a "menj le kutyába, én meg talán rádnézek, ha eleget bohóckodsz" viszonyt vettem a torpedósorozat alá, leginkább, mert én nem fogok, talán nem is tudok "kutyába lemenni". Úgy gondolom, hogy egy ismerkedésnél mindkét félnek akarnia kell, ez a "kinézem és majd lesz valahogy" eléggé olyan... egyoldalú. Mintha ráerőltetné magát a másikra, a teperő, a másik meg lenéz a királyi trónról és maximum dob neki egy jutalomfalatot. Sajnos nagyapám például máig kimondatlanul alárendelt, habár hivatalosan nem, de ez is csak az alárendeltségét jelzi, hogy minden az ő nevén van (ha baj van őt veszik elő).

2017. máj. 2. 19:59
 9/11 anonim ***** válasza:
37%
Nagyon ráérsz ezen filózni. Ha nem tetszik ez a felállás, akkor ne teperj a lányok után és kész, de ne is várj nagy sikereket.
2017. máj. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

#9


???


Jobb előre okosnak lenni és nem csak utólag.

2017. máj. 2. 20:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!