Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Nagykorú beszélgethet-e...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagykorú beszélgethet-e kiskorúval?

Figyelt kérdés
Nagykorú személy beszélgethget-e kiskorúval (pl 17 éves)? Milyen jogszabály vonatkozik erre? Ha szülők megtiltják a nagykorúnak és a kiskorúnak hogy egymással beszéljenek és ők mégis tovább beszélnének, úgy hogy mindkettő akarja ezt, tehát nem zaklatásképpen, akkor ez törvény ellenes? Van-e ez ellen törvény? Vagy van-e olyan törvény ami ezt engedélyezi?

2017. máj. 10. 09:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt ugye felnott, szavazokepes emberkent nem komolyan kerdezed? De meg 17 evesen sem, remelem.
2017. máj. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Jó isten, gyere le..
2017. máj. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Igen a BTK 23/4/42 törvenye szabalyozza, hogy 18 ev alattiak semmikeppen nem beszelhetnek irasos szülöi engedely nelkül felnöttekkel. Kiveve, ha a birosag maskent nem dönt.

Aki megszolit egy kiskorut, az 7 evig terjedö börtönbüntetessel szamolhat. Ide tartozik minden olyan mondat is mint: Miert sirsz? Eltevedtel? Hogy hivnak? Illetve vendegsegben nagyon kell vigyazni, ha nincs irasos engedely, komplikaciok lephetnek fel es elvisz az erklöcsrendeszet.

2017. máj. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos tényleg nem szabad kiskorúval beszélgetni. Én (43) a múltkor megkérdeztem a keresztlányomat (9),kér e kakaót, mire berúgták a kommandósok az ajtót, engem letepertek és elhurcoltak.Most a börtönből írok.


Jéééézusom!

2017. máj. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Most ti mind gúnyolódtok rajtam? Komalyan kérdeztem. Mért nem lehet komolyan válaszolni? A BTK 23/4/42-nem találtam, biztos itt is csak gúnyolódtál, ugye?
2017. máj. 10. 21:34
 6/10 anonim ***** válasza:
Mert erre az idiotasagra hogyan valaszoljunk? Picit gondoljal mar bele... szerinted anyad 18 evig minden egyes nap torvenyt sertett, amikor hozzad szolt? :"D ezt komolyan realis kerdesnek erzed?
2017. máj. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen, mert hozzáadtam azt hogy ha a szülő megtiltja pl egy fiatalkorú lány és egy nagykorú fió esetében.
2017. máj. 10. 22:22
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen, beszélgethet. :) Az új munkahelyem révén, folyamatos interakcióba kerülök kiskoruakkal, és nincs rá jogszabály, legalábbis nem tudom, de biztos hülyeség lenne. De azért ha már velük beszélsz, vedd figyelembe, hogy ne nagykorú témákról diskurálj.
2017. máj. 11. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Értem, köszi. Ez a nagykorú téma vicc?
2017. máj. 11. 10:46
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem. Ahhoz, hogy minden témáról beszélhess viszont már részleges nagykorúsítási kérelmet kell beadni, amit általában az Alkotmánybíróság tárgyal teljes, plenáris ülésben, amin az engedélyhez neked is meg kell jelenned, és részletesen előadnod, majd indokolnod a témaválasztásodat. Picit olyan mint egy szakdolgozat védés, de utána, ha meghozták a döntésüket, és megkaptad az erről szóló határozatot, onnantól kezdve bármiről beszélgethetsz az adott kiskorúval :). Az Alkotmánybíróság honlapjáról tudsz letölteni mintát a beadványodhoz :).
2017. máj. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!