Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Miért alakultak ki ezek a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért alakultak ki ezek a társadalmi normák az öltözködésről?

Figyelt kérdés

Egyre több helyen olvasom, hogy aki csőnadrágot hord, az b*zis, aki színes pólókat vesz fel, az is, és eleve, a fiúk nőiesen öltözködnek. Ok, persze van egy határ, de szerintem lehet különlegesen öltözködni.


Miért alakult ki az a nézet, hogy csak bizonyos ruhadarabok "pasisak"? Miért kéne mindenkinek konvencionálisan kinéznie? Szerintem az ember férfiasságát nem az határozza meg, hogy milyen ruhákról asszociálunk férfias jellemre a sztereotip berögződések alapján, sokkal inkább a tetteink.


Ha így gondolkodnánk, hogy elnőiesedtek a férfiak, akkor azokra a lányokra is mondhatnánk, hogy fasz*is, le*zbi lányok, akik nadrágot hordanak, mivel a nadrág eleve a férfiak viselete volt. A középkorban pedig a férfiak is hordtak tógát, ugyanúgy, mint a nők.


Más országokban sokkal elfogadóbbak az öltözködéssel szemben, itt meg mindenki hordja az általa divatosnak vélt farmert és kapucnis melegítőt Converse cipővel és ő a menő.


2010. jún. 1. 22:02
 1/10 anonim válasza:
Szerintem igazad van, ez a berögződések miatt van. Nekem különösen bejön ha valaki egyedien öltözködik, bár a rózsaszín szerintem akkor is a lányok színe. 17/L
2010. jún. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én a csőnadrágot még a lányokon is utálom... Mert úgy néznek ki mint a ribancok...
2010. jún. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
én passzolom a kérdést.munkásruha förevör akaratlanul is:) életem 90%-át olajos kezeslábasban töltöm :))
2010. jún. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem égessük el az összes csőnadrágot! hajráá!!
2010. jún. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hát... ha férfiasnak érzed magad, és feszülős csőnacit hordasz, akkor ne aggódj, mert már nem sokáig érezheted magad annak. Nem hisezm el, hogy a feszülős nadrág nem nyomja a zacsit... Egyébként gondolj bele, egy formás lányon jól áll, ha feszül egy ruha, egy pálcikalábú fiún ugyanaz a fazonú nadrág k.vára nem áll jól. Ugyanez igaz a pólókra.

Légyszi mondd el, hogy bennük mi a férfias! Köszi

[link]

[link]

2010. jún. 2. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Utolsónak: Hát, az első képet inkább nem részletezném :D Erősen homoszexuális beállítottságú, a ruha is és ahogy pózol az is. A másodikkal nincs semmi gond, szerintem semmi rossz nincs benne, csak nem kéne ennyire erőltetni ezt az emo vonulatot.


Amúgy nekem egyáltalán nem nyom semmit a csőnadrág. :D Abból is vannak fokozatok, ami teljesen tapadós az szerintem is undorító, de már a simát is leszólják.


Ez pl. szerintem teljesen jó és férfias is: [link]


Vagy ez, lehet hogy egy kicsit túl szűk már, de még akkor se b*zis... [link]

2010. jún. 2. 01:23
 7/10 anonim ***** válasza:
Egyetértek a kérdezővel. Nekem is van csőgatyám, rózsaszínt mondjuk nem hordok, de a gatyához felszedek egy jó inget, rá egy bohókás nyakkendőt, és így vagyok hétköznapokon... ez az egyéniségem és nem fogok rajta változtatni, a lebu*iznak, sem.
2010. jún. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a magyar átlag IQ állhat a hátterében, ami jócskán alacsony szinten van (számot inkább nem is mondok).
2010. jún. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kérdező, akkor azt hiszem, eltérő fogalmaink vannak a férfiasságról, mert egyik általad linkelt képen látható pasit sem láttam nemhogy vonzónak, de férfiasnak sem. Mindkettő olyan kis nyomi, vézna (nem azt mondom, hogy kövér legyen, hanem, hogy izmosabb).... Na, mindegy, idővel gondolom majd a te értékrended is átalakul...lehet, hogy én vagyok túl öreg ehhez :D

Ja, és amúgy 19/L

2010. jún. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
msot már van retroszexuális férfi is,hallottatok már róla??
2010. júl. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!