Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Honnan lehet a fellángolást...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Honnan lehet a fellángolást és a kezdődő szerelmet megkülönböztetni?

Figyelt kérdés
Vagy ez majd csak idővel derül ki, melyik volt?
2018. okt. 25. 18:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Önismerettel azonnal felismerhető. Anélkül már nem, ott majd idővel kiderül.
2018. okt. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Jártam terápiába, mert pont ezen a téren is voltak hiányosságaim, szerintem viszonylag sokat fejlődtem. Ennek ellenére nem hinném, hogy pár alkalom után annyira könnyen felismerhető lenne.
2018. okt. 25. 18:59
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem évek munkája volt idáig jutni, de most már nincs olyan érzelem, amit ne tudnék magamban gyorsan és pontosan beazonosítani.
2018. okt. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Lehet tudni. Teljesen másképpen nyilvánulnak meg az emberek. És az érzések is teljesen mások.


Ahol nagy szerelmek szövődnek, ott érzelmileg nagyon nehezen indul, nagyon óvatosak a felek, hiszen pontosan abszolút érzik, hogy valami más, valami megmagyarázhatatlan, és félelmetes előtt állnak.


Míg a fellángolásnál abszolút a szex az írányító.

2018. okt. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

4 *Ahol nagy szerelmek szövődnek, ott érzelmileg nagyon nehezen indul, nagyon óvatosak a felek, hiszen pontosan abszolút érzik, hogy valami más, valami megmagyarázhatatlan, és félelmetes előtt állnak.


Ha pedig a felek véletlenül, vagy megrendezetten de találkoznak, úgy hogy előtte hosszú ideig kerülgették egymást és a kémia szinte vibrál a két fél között, ott borítékolható a szerelem..

2018. okt. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez azért nem ilyen egyszerű, mert a fellángolásból lehet szerelem/elmélyülhet szerelemmé idővel!

A fellángolás ismérve, hogy hirtelen jön és nagyon intenzív érzés. De ez sokszor alább hagy kis idővel. Másik gyakori ismérve, hogy alig ismered az illetőt, és valójában a saját idealizált képedet vetíted rá, nem a másik valódi személyét látod, legalábbis szemet hunysz a hibáinak.


Simán észreveszed - nyilván-, hogy fellángoltál valaki iránt. (Ezt azért nehéz nem észrevenni, valljuk be ;D ).

Onnan tudod, hogy ez már több, mint fellángolás, hogy nem múlik el. A fellángolás általában pár hét vagy hónap, esetleg év. Ha ennél több, és nem akar elmúlni, azt már plátói szerelemnek hívjuk, ha viszonzatlan. Ha viszonzott és úgy nem múlik, akkor gratulálunk,mert egy beteljesült szerelemről beszélünk.


U.I: Az én fellángolásom másfél éve tart, plátói módon. Onnan tudnám csak, hogy igazi szerelem-e és nem fellángolás, ha beteljesülne. Addig maximum plátóinak hívhatom, vagy fellángolásnak, hiszen minden ehhez kapcsolódó tünetet produkáltam - és produkálok is még néha, ha találkozunk.

2018. okt. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

6-os vagyok


"A fellángolásnál abszolút a szex az írányító."

- A többivel nagyot egyet értek, de ezt a mondatot cáfolom.


- Volt olyan szexuális vonzalom, ami hasonlóan hirtelen alakult ki valaki iránt, de tisztában voltam vele, hogy csak erős szexuális vonzalom, kémia. A pasi ( direkt írom így) személye nem fogott meg, haverként el tudom viselni, de kapcsolatra nem kéne.

- A fellángolás pedig nem csak és kizárólag szexuális vonzalmat hoz magával, ahogy a szerelem sem. Én pl a lángolásomat full idealizáltam, sokáig eszembe sem volt vele a szex, a társaságot és a lényét "szerettem meg, azt a képet, amit nekem először mutatott, és a hasonlóságot, ami kettőnk között húzható volt. Sajnos ez nem testiségre épült, hanem másra.. Ettől persze extra módon vonzott is, de sokkal-sokkal több ez, mint sima szexuális vonzalom.

A következő szint (fellángolás és szerelem) közti különbséget meg a korábbi válaszomban már megfogalmaztam.


Én legalábbis meg tudom állapítani nálam, mikor érzek szexuális vonzalmat-fellángolást vagy szerelmet valaki iránt. (Szerelmet egyébként nagyon-nagyon sokáig nem is éreztem.)

2018. okt. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

7 *haverként el tudom viselni,


Nem tudnád elviselni. Nem is akarnál haverkodni.

2018. okt. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

# 8

Pont akartam kérdezni, hogy ezt hogy érted? de látom válaszoltál közben

Én itt válaszolok, nem priviben:

Írtad:"Mert az ember pont(akivel nem volt szexuális kapcsolata, de érzi, hogy jóval komolyabb, és elég nagy szerelem lehet belőle) ajánlja fel a barátságát, mert így jobb, mert maga mellett tudja azt, akire nagyon vágyik"


Atól függ, nálam inkább épp ellenkezőleg:


-a szexuális vonzalmat tudom kezelni. Nem is idealizálom:látom azt az oldalát és ismerem, ami kizárja ezt a részét. Persze ki tudja, ha több időt töltenénk együtt és folyamat kontaktba lennék, előfordulhat, hogy átfordulhat szerelemfélévé is. (- Vagy nem, mert mindig látnám a viselkedését. Hálistennek ennek a veszélye csekély, mint látod. :D)

Ezért mondtam, hogy a szexuális vonzalom és az érzelem más kategória, de ezt a férfiak tudják szerintem a legjobban. :)

A lényeg, hogy itt megy a haverkodás, mert nincsenek mélyebb érzések.


És van a fellángolás:

Itt már igazabb, amit írsz. Kettős érzés van jelen: egy éned vágyik rá, hogy lásd vagy halld, a másik meg pont a plátói része miatt legszívesebben elkerülné. Mindkét érzés jelen van, és változó melyik győz éppen. Itt én konkrétan nem akarok haverkodni és kerülöm, pont amiatt, amit írtál. Senki nem akarja magát szívatni.

2018. okt. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!