Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Mi a kiút egy bántalmazó...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a kiút egy bántalmazó kapcsolatból?

Figyelt kérdés

Egy éve vagyok bántalmazó kapcsolatban egy férfival. Vagy is leginkább se veled, se nélküled kapcsolatban. Fizikálisan sosem bántott, nem is bántana, de érzelmileg szinte a kezdetektől. Mindezt tette annyira jól, hogy abszolút lenullázta az önbecsülésemet. Olyan dolgokat megtett velem, hogy utólag belegondolva egy barom vagyok, hogy egyáltalán még szóba álltam vele. Mindig minősít a szavaival, bármit csinálok, az csak rossz lehet. Minden témából ott lyukadunk ki, hogy hülye vagyok. Kezd kinyílni a szemem és látom, hogy szép lassan átalakította az életem, a manipulatív személyiségével elmarta a barátaimat és lassan a családomat is. Tulajdonképpen én tettem ezt meg az ő hatására és nagyon szégyellem.

Tegnap szembe szálltam vele és elmentem a barátaimmal (1,5!! órára) iszogatni, beszélgetni, amiért előtte és aznap is csak gyalázó szavakat tudott rám aggatni, folyamatosan féltékennyé akart tenni és azóta sem áll szóba velem. Tudja, hogy számomra a hallgatás büntetés... A barátaim társaságában jöttem rá, hogy mennyire máshogy viselkedem, mint a "párom" jelenlétében. Mennyire felszabadult vagyok és mennyire jól esik a társaságukban lenni. A nyakambazúdult az elmúlt egy év tudata... Hogy mit tett velem és mindezt mennyire felépítette, én pedig vakon követtem őt, mint egy bólogatós kutya, lestem mikor csörög/csipog a telefon és azonnal ugrottam, amikor találkozni akart.

Ma egésznap bőgtem azon, hogy lehetek akkora szerencsétlen, hogy egy ilyen embert szeretek, egy ilyen ember hiányzik. Egyszer néztem ma a telefonomra és rohadt érzés volt, hogy semmilyen értesítés nem várt róla. Legszívesebben beb*sznám a telefonomat a kukába és hátat fordítanék az egész életemnek. Belegondolva, amikor próbáltam távolodni tőle, ő mindig közelebb húzott magához, csepegtetett egy kis szeretetet a kiéhezett lelkemnek, amit én benyaltam... Tudom, hogy most is ezzel fog próbálkozni, ezért igyekszem erős lenni és tudatosan kiépíteni magamnak valamilyen stratégiát hogyan tudom majd úgy ignorálni, hogy semmilyen mértékben ne tudjon meghatni se gyalázkodással, se kedveskedéssel. Mivel nem túl sok önbecsülésem maradt, ez marha nehéz.

Akinek van hasonló tapasztalata, az kérem ossza meg velem hogyan tudott lélekben kimászni ebből és hogyan tudta újraépíteni önmagát!?


2019. nov. 30. 21:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha félő, hogy "visszaesel", szakítás/tiltás.
2019. nov. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Leírtál mindent, nagyon is jól látod a helyzeted, nincs szükséged segítségre. :) Már azt is tudod, h milyen taktikát vetne be... Ennek a hapsinak vége, ő már csak a múlt. Nagyon büszke vagyok rád, te egy igazi okos nő vagy! :)

Ha szar is most ez az egész, ugye tudod, h ez átmeneti? Magad miatt szar, gyászold meg a rossz választásod, aztán emelt fővel, ezzel a tapasztalattal menj tovább a jobb élet felé. :)

2019. nov. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Sajnos azon a szinten vagy hogy nem lesz a szakítás fáklyásmenet. Nagyon meg fogsz küzdeni magaddal es vele. Szenvedni fogsz mert függővé tett. Ha füttyent majd te ugrasz mint egy kiskutya es te fogsz bocsánatot kérni.

Csak úgy tudsz kilépni ha írsz egy üzenetet hogy VÉGE es törlöd, tiltod mindenhonnan, nem vársz választ, nem találkozol, ha ír nem olvasod el, es a barátaidtól kérsz segítséget.

És ne magyarázd magadnak hogy hibás vagy bármiben is.

2019. nov. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Annyira jól látjátok és őszintén hálás vagyok a válaszokért.

Mindig, mindig én kérek bocsánatot olyan dologért, amiért nem kellene, mindig én érzem magam rosszul, mindig én alázkodom meg, mindig én leszek pincsi. Megfelelési kényszerem lett, megtanultam befogni a számat. A véleményemet lenyelem, nem állok ki magamért, mert tudom, hogy az csak olaj a tűzre, amivel magamnak ártok. Nem voltam én ilyen... Talán valóban az a legjobb kifejezés, hogy függő lettem. Nem is szerelmes vagyok. A függője lettem! Kényszeresen vágyom az elismerésére, az érintésére, a szeretetmorzsáira és nem látom, hogy miért. Hogy jutottam idáig... Úgy beszélt velem tegnap, mint egy utolsó cafkával, egy lábtörlővel, még is rosszul esik, hogy nem keres. Ez beteges.

Nem akarok beszélni vele, mert érzem, hogy meg fog alázni, elakarja majd érni, hogy gyökérnek érezzem magam és ismét bocsánatot kérjek amiért ez egyáltalán eszembe jutott. A legjobb megoldás talán tényleg az, ha pár nap alatt csendben megnyugszom, majd írok neki pár sort, letiltom mindenhonnan és nem hagyok neki lehetőséget a válaszra. Csak legyen hozzá elég erőm és ne fajuljon oda a dolog, hogy személyesen keres fel, hogy elmondhassa a véleményét.

2019. nov. 30. 22:56
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

A lelkedet baszta szét. Az ilyen pszichopata nagyon ért az emberekhez. Az ilyet jó elkerülni messzire. Egy igazi férfi mellett a nő kivirul, megszépül, vidàm, es tele lesz önbizalommal. Te épp ennek az ellenkezője vagy.

Kérj segítséget, mert egyedül nem fog menni.

Utána sok idő kell hogy felépülj addig is kerüld a pasikat, mert ugyanilyet szedsz össze. Ha visszatért a régi éned csak akkor pasizz ismét.

2019. nov. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Tiltás/törlés az első lépés, hogy hozzád se tudjon szólni.

Nekem ez 3 évig ment. Egy olyan embert szerettem, aki megcsalt, hazudozott, hülyített, de mégsem tudtam szabadulni tőle. Aztán végre valami kattant. Végre megértettem, hogy csak az ő egójának a simizésére voltam jó, hogy lássa, hogy valaki kajtat utána.

ELkezdtem nagyon lefoglalni magam, meg eljárkálni, kiépítettem egy életet, ami sokkal jobb volt, mint vele, így egy idő után eszem ágába se volt, hogy hiányozzon, mert megint szerettem élni.

2019. nov. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Menj be első könyvesboltba, és vedd meg Tisza Kata Most. című könyvét. Ő maga is átélte,részletesen leírja a bántalmazás lélekrajzát, és a kiutat belőle. A fb oldalán részleteket is közöl belőle: [link]
2019. nov. 30. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

1, Költözz el.

2, Nőj fel.

3, Válassz normális pasit.

2019. dec. 1. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a könyvajánlást is. Egy hasonló témájút már olvastam és azt hiszem talán ez kezdte felnyitni a szemem, úgyhogy mindenképpen megveszem!
2019. dec. 1. 10:34
 10/16 A kérdező kommentje:

Megvettem a könyvet, a felénél járok és őszintén, mindenkinek ajánlom, aki hasonló cipőben jár. Kutya módon szenvedek miközben olvasom, fáj, de szinte minden egyes mondatát háromszor megrágom és annyira értem!!

Érzem, ahogy a gondolkozásmódom is kezd fordulni a hatására, sokmindent másképp látok. Szóval az én kiutam, a küzdésem elkezdődött, a lelkem gyászol és egyelőre csak engedem, hogy fájjon.

Csak szerettem volna leírni, ha valaki hasonló helyzetben idetalál, hogy nem vagyunk hülyék, senki nem érdemli ezt és hogy valóban hatalmas segítség a szemlélet formálása!

2019. dec. 25. 23:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!