Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Mi a kiút egy bántalmazó...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a kiút egy bántalmazó kapcsolatból?

Figyelt kérdés

Egy éve vagyok bántalmazó kapcsolatban egy férfival. Vagy is leginkább se veled, se nélküled kapcsolatban. Fizikálisan sosem bántott, nem is bántana, de érzelmileg szinte a kezdetektől. Mindezt tette annyira jól, hogy abszolút lenullázta az önbecsülésemet. Olyan dolgokat megtett velem, hogy utólag belegondolva egy barom vagyok, hogy egyáltalán még szóba álltam vele. Mindig minősít a szavaival, bármit csinálok, az csak rossz lehet. Minden témából ott lyukadunk ki, hogy hülye vagyok. Kezd kinyílni a szemem és látom, hogy szép lassan átalakította az életem, a manipulatív személyiségével elmarta a barátaimat és lassan a családomat is. Tulajdonképpen én tettem ezt meg az ő hatására és nagyon szégyellem.

Tegnap szembe szálltam vele és elmentem a barátaimmal (1,5!! órára) iszogatni, beszélgetni, amiért előtte és aznap is csak gyalázó szavakat tudott rám aggatni, folyamatosan féltékennyé akart tenni és azóta sem áll szóba velem. Tudja, hogy számomra a hallgatás büntetés... A barátaim társaságában jöttem rá, hogy mennyire máshogy viselkedem, mint a "párom" jelenlétében. Mennyire felszabadult vagyok és mennyire jól esik a társaságukban lenni. A nyakambazúdult az elmúlt egy év tudata... Hogy mit tett velem és mindezt mennyire felépítette, én pedig vakon követtem őt, mint egy bólogatós kutya, lestem mikor csörög/csipog a telefon és azonnal ugrottam, amikor találkozni akart.

Ma egésznap bőgtem azon, hogy lehetek akkora szerencsétlen, hogy egy ilyen embert szeretek, egy ilyen ember hiányzik. Egyszer néztem ma a telefonomra és rohadt érzés volt, hogy semmilyen értesítés nem várt róla. Legszívesebben beb*sznám a telefonomat a kukába és hátat fordítanék az egész életemnek. Belegondolva, amikor próbáltam távolodni tőle, ő mindig közelebb húzott magához, csepegtetett egy kis szeretetet a kiéhezett lelkemnek, amit én benyaltam... Tudom, hogy most is ezzel fog próbálkozni, ezért igyekszem erős lenni és tudatosan kiépíteni magamnak valamilyen stratégiát hogyan tudom majd úgy ignorálni, hogy semmilyen mértékben ne tudjon meghatni se gyalázkodással, se kedveskedéssel. Mivel nem túl sok önbecsülésem maradt, ez marha nehéz.

Akinek van hasonló tapasztalata, az kérem ossza meg velem hogyan tudott lélekben kimászni ebből és hogyan tudta újraépíteni önmagát!?


2019. nov. 30. 21:48
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Hajrá Kérdező! Remélem azóta se beszéltél vele!
2019. dec. 26. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

De sajnos. Tipikusan azokat a játszmákat játssza, amiket a könyvben is olvastam. Annyival vagyok előrébb, hogy már nem hagyom magam, próbálom függetleníteni magamtól az egész helyzetet és őt is, mint személyt. Mármint lélekben, mert ténylegesen valóban felesleges küzdeni ellene, úgy is el fogja érni, hogy neki legyen igaza, ő legyen az áldozat, én pedig rosszul érezzem magam. Karácsonyra pl. nem írt egy sort sem és nem töltöttünk együtt egy napot sem. Ez a csend is a bántalmazás egy formája.

Illetve rájöttem arra is, hogy én nem szerelmes vagyok belé, hanem a függője lettem az egy évünk alatt és idő lesz mire eltudom engedni.

2019. dec. 26. 20:00
 13/16 anonim ***** válasza:
Szia miújság azóta veled? Mi történt?
2021. aug. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

A kérdésem kiírása utáni tavasszal elengedtem végleg. :) Azóta semmit nem tudok róla, egyszer sem keresett, én sem őt.

Életem legjobb döntése volt. Az eleje piszok nehéz volt, de sosem éreztem magam még olyan felszabadultnak, mint azóta.

2021. aug. 18. 17:02
 15/16 anonim ***** válasza:

Örülök neki nagyon :)

Sajnos én is ugyanilyen helyzetben vagyok csak férfiként. :(

2021. aug. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Erőt kell gyűjteni és menekülni. Ez sajnos máshogy nem megy.
2021. aug. 19. 13:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!