Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Miért ilyen nehéz elengedni?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ilyen nehéz elengedni? Lehet a viták a féltékenység ellenére ő az igazi?

Figyelt kérdés
2 és fél évet voltunk együtt szakítottam vele, mivel túlzottan féltékeny tipus volt és teljesen bezarva tartott nélküle semerre nem jarhattam el konyorognom kelett neki, hogy baratnommel had tartsak csajos napot stb. Ugye mivel neki nem volt senkije meg csaladja se igy csak én voltam és mint egy pioca rám ragadt állandóan . Ebbe untam bele ezért lett vége . Azóta 9 hónap telt el de még mindig ő jár a fejembe pedig próbálkoztam másokkal együtt lenni de nem ment, csak is exemmel töltött percek jutottak eszembe. O most haragszik, hogy en massal voltam azert tartozkodik de viszont hetente rám ir vagy 2 hetente még azota is es irja, hogy szeret nem tud elfeljteni de nehez neki stb. Én meg nem értem magam mert szakitas elott 2 honapon keresztül gondolkoztam és csak annyi volt bennem hogy én már ezt nem birom. De még mindig úgy érzem,hogy szeretem és ő a mindenem hiába próbálkozok mással flortolok velük és aztán megunom és ennyi nem irok tovább nekik.
2020. febr. 25. 01:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert ő nárcisztikus, te meg társfüggő vagy...
2020. febr. 25. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert toxikus volt a kapcsolat és az agyad hozzászokott ehhez a rossz dinamikához. Hiába volt rossz a kapcsolat, olyan dózisokat kaptál amik miatt állandóan pörgött és kialakult egy függőségi reakció. A másik pedig ugye hogy uralta az életed és adott egy olyan hamis érzést, hogy valaki mindig foglalkozik veled, közben csak arra használt hogy neki jó legyen és irányíthasson.


Lehet van valami traumás kötődés, ami még inkább megnehezíti a szakadást, ezért az, hogy új kapcsolatokba ugrasz, nem fog segíteni. Az előzőt kéne rendesen lezárni és válaszokat keresni magadban pl. olyan kérdésekre, hogy miért maradtál ebben 2 és fél évig (nem kell hibáztatni magad, csak megérteni a miértjét)

2020. febr. 25. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A férfinak olyan, ún. bizonytalan kötődésmintája van, amely alapján minden emberi kapcsolatát csak a teljes kisajátítás elvén tudja elképzelni. Nem tehet róla, ez még gyermekkorában kialakult, és sajnos ez már nemigen módosulhat. Menthetetlenül minden kapcsolata ilyen lesz, s csak akkor tud megállapodni valaki mellett, ha olyasvalakit talál, aki feláldozza a szabadságát. Te láthatóan lélekben nem olyan vagy, aki lelki tönkremenés nélkül ezt fel tudja vállalni, más szóval alkalmatlan vagy arra, hogy a társa legyél. Emiatt mindkettőtöknek az az érdeke, ha megszakítjátok egymással a kapcsolattartást. Ezzel vele is jót teszel, hiszen ha kényszerűségből lemond rólad, akkor keres majd mást, és lehet, hogy talál valakit, aki fel tudja vállalni ezt a lelki rabságot. Ha írogatsz neki, akkor csak a reményt táplálod benne, s ezzel közvetve a boldogságra való esélyeit rontod.
2020. febr. 25. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én nem irogatok neki csak már nem egyszer volt, hogy letiltottam mindenről akkor fogdta hivosgalt hetvegen, hogy na most épp kivel meg hol vagyok. Aztan letiltottam a számát de smseket irt és nekem azokat behozta és emiatt oldottam fel, hogy legalabb akkor csak messengeren irja a hulyesegeit es nem hív. És így, hogy tudom hogy őt is erdeklem nehezebb elengedni. Pedig tudom, hogy muszáj de annyira megse volt rossz a feltekenysegen kívül.
2020. febr. 25. 11:46
 5/7 anonim ***** válasza:
A kiegészítő leírásodból az derül ki, hogy amit a társad csinál, az nem más, mint önző zaklatás. Egyáltalán nem respektálja az érzéseidet és az igényeidet, csak és kizárólag a saját fájdalmával és igényeivel törődik. Az ennyire egoista emberrel sosem leszel boldog, ezt garantálom! Csak eszköznek kellesz neki, hogy a testi és lelki igényeit kielégítse általad. Ez nem szeretet. Menekülj tőle minden erővel, különben behálóz és megfojt, tönkretesz. Annyit tudok javasolni még, hogy fenyegetőzz rendőrségi feljelentéssel, ha még egyszer kapcsolatba lép veled. Írd meg neki azt is, hogy nem tréfálsz és a zaklatás a büntető törvénykönyvben benne van, börtönt is kaphat érte. Ha pedig ennek ellenére folytatja, ténylegesen tegyél feljelentést is. Vannak, akik a szép szóból nem értenek, csak ebből. A hosszú távú lelki jóléted forog kockán, emiatt keménykedni kell, hogy ne válj áldozattá.
2020. febr. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#5 vagy akár a testi épségét is, nemrég hallottuk ugye azt a sztorit, hogy hogyan verte a hasonló figura felismerhetetlenné az exét, mert ő is elakart szakadni. Ez nem játék, bármikor elszakadhat a cérna egy labilis személynél.
2020. márc. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat azóta már végre sikerült nagy nehezen elengednem és igen tényleg egy nagyon narcisztikus egy személy, rájöttem neki mindegy ki van melette csak ne legyen egyedül de végre 9honapnyi szenvedés vele aztán 3honap magamba atgondolva mindent randizgattam stb. És végre megtalaltam azt a személyt aki tényleg boldoggá tesz.
2020. júl. 22. 09:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!