Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Hogyan lendüljek túl?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lendüljek túl?

Figyelt kérdés

Az exbarátnőmmel 6 évig voltunk együtt, most lesz 2 éve hogy szakítottunk. Én nagyon szerelmes voltam belé, azt hittem örökre együtt leszünk, ő volt az első igazán komoly kapcsolatom, ám ő elhagyott egy másik srácért, amit ráadásul nem is mert a szemembe mondani, utólag tudtam meg ezt is...

Nagyon fájt ez a dolog, nagyon nehezen tudtam összeszedni magam ezután, pláne hogy eddigre már a barátaim is elfordultak tőlem, mivel minden időmet a barátnőmmel töltöttem, és nem igazán mentem velük sehova, egyre ritkábban is beszélgettünk, és mostanra nekik is kialakult a saját életük, és nem igazán érdeklődnek irántam, és így igazán nem is volt kinek kibeszélnem ezt a dolgot, nagyon nagyon nyomasztott az egész, teljes depresszióban voltam. Aztán úgy 3 hónap után nagy nehezen összeszedtem magam, találtam munkát, elkezdtem rendszeresen sportolni, utána már sikerült lányokkal is elkezdenem újra ismerkedni, de mivel ez a seb még mindig ott volt bennem, ezért minden próbálkozásom elég hamar zátonyra futott.

Kb. 1 év telt el, amikor már végre volt olyan nap, hogy nem jutott eszembe a szakítás, azt hittem túlvagyok rajta és fogom tudni normálisan élni az életem. Utána ősszel megismerkedtem egy lánnyal, tök jól alakultak a dolgok, kezdtem örülni hogy végre lehet normális párkapcsolatom, de aztán rájöttem, hogy csak olyan dologba látok bele többet, ami nincs is valójában, csak a fejemben, úgyhogy novemberbe szakítottunk. Azóta (pláne hogy jött a dél és olyankor mindig magamba fordulok) megint előjött bennem a szakítás az exemmel, és megint elkezdtem agyalni rajta, pláne hogy hajlamos vagyok néha dolgokon jóval többet agyalni a kelleténél. Azóta, ha bármi kudarc vagy sikertelenség ér és "dühös" leszek magamban, újra meg újra előjön ez a dolog, és őt hibáztatom a sikertelenségem miatt, ami amúgy tök irracionális dolog, majd elkezdek újra azon pörögni, hogy hogyan menthettem volna meg a kapcsolatomat és akkor most még mindig együtt lennénk és mennyivel jobb lenne. Egyszerűen megőrülök, hogy szinte minden nap mostmár eszembe jut valamilyen szinten, a múlt héten kétszer is álmodtam vele, hogy arról beszélgetünk, hogy újra összejövünk. Félreértés ne essék, én nem akarok vele összejönni, mert már nem szeretem, pláne azok után amit tett, egyedül az fáj, hogy nem nézhettem még egyszer a szemébe és mondhattam el az érzéseimet, mert mindenhonnan letiltott, ha meg elmentem hozzájuk, valahogy sose volt otthon, a szülei nyitottak mindig ajtót. Tudom, hogy már rég az új barátjával van és tökre nem is érdekli hogy mi van velem, túllendült ezen az egészen, de nekem valahogy nem megy. Pláne, hogy most munkám sincs, edzésre se tudok járni, így még több időm van kattogni.

Próbáltam elterelni a gondolataimat olvasással, filmezéssel/sorozatozással, eljártam futni is hogy mozogjak, de valahogy mindig előbújik az agyam egy kis szegmenséből ez a dolog, és olyankor megint elkezdek agyalni, és ez már lassan az egész napi hangulatomra is kihat.

Bocsi, hogy ilyen hosszú és ömlengős lett, de egyszerűen muszáj voltam kiírni magamból a dolgot, mert már úgy érzem belekattanok. Olyan emberek véleménye érdekelne, akik jártak hasonló cipőben, és sikerült tovább jutniuk rajta, hogy hogyan sikerült, ha valakinek van ezzel kapcsolatban élménye/tapasztalata, és megosztaná, szívesen veszem! :)

Köszönöm!

26/F


2020. máj. 1. 22:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Tekeregj ki ebből az ördögi körből, mielőtt mániás lennél.


Ami volt, volt. Ő már egy másik életet él, mással.

Ilyenkor már nincs “hibás”.

Másba szeretett bele. Kész. Akár fordítva is történhetett volna.

Ne zakatolj ezen, mert sehova sem vezet.

Ő már nem a tiéd. De hát sok mindenkinmás sem az.

De még valaki lehet, ha szépen, racionálisan megbeszéled magaddal, hogy ennek már semmi értelme.

Új fejezetet kell nyitnod. És ne hasonlítsd a régihez az újat, lazíts, ideig talán több lehetőség lesz jönni-menni, lehet, ez a nyár tartogatvneked valakit.

2020. máj. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Hallod pajti, én is ugyan így vagyok.. Elképesztő, hogy mennyire hasonló a helyzetünk. Nekem ma volt 2 éve, hogy szakitottunk.


Én is ugyan ezeken pörgök mint te.. Hasonló dolgokat csináltam én is, hasonlóan alakult az én életem is etéren.. Beszarás ez. :D


Minden esetre mély együtt érzésem, én tudom mennyire szar ez.

2020. máj. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :)
2020. máj. 2. 10:14
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha jön egy másik, aki tudja überelni őt, akkor nagyon hamar elfelejted.

De amit én nem értek... azt mondtad, hogy nem szereted... akkor miért jut annyiszor eszedbe? Ha nem szereted, akkor nem kötődsz hozzá, és ha nem kötődsz már hozzá, akkor nem jut annyszor eszedbe... vagy valami olyan dolgot tett, ami MIATT jut sokszor eszedbe? A rossz dolgok idéződnek fel benned?

2020. máj. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Igen, a negatív dolgok miatt jut eszembe, hogy hazudott, a hátam mögött kavart a másik sráccal, majd amikor látta hogy vele összejön, akkor engem gyorsan kidobott, és ezt a szemembe se merte mondani, utólag tudtam meg, és az esélyt se adta meg hogy bizonyíthassak neki, és ez fáj, hogy csak így egyik pillanatról a másikra kizárt az életéből, pedig én szerettem őt.

Igen, amikor elkezdtem újra lányokkal ismerkedni, bennem is az volt , hogy "ő majd elfelejteti ezt az egészet és túl leszek rajta" , de sajna nem így lett. Mindegy, majd egyszer talán lesz olyan lány is :)

2020. máj. 2. 14:37
 6/11 anonim ***** válasza:
Hidd el, ő már rég nem rugózik rajtad. Az én exem ugyanez volt. Összejött mással és vele teljesen más életet kezdett mint anno velem. Teljesen kitörölt az életéből és most boldog. Pénzeli a pasija, utaznak mindig, menő helyen laknak Budapesten és már eljegyzés is volt. Megfogta az Isten lábát mondhatom.
2020. máj. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha ilyent csinált, akkor te soha az életben nem jelentetted neki a nagy szerelmet... és ha te nem jelentetted neki azt, akkor neked sem volt Ő az igazi.. és ha igy volt, akkor nem kár érte...

Szerintem az köt hozzá még mindig, hogy nem tudtátok normálisan átbeszélni a dolgokat, és csak úgy minden további nélkül otthagyott...

Nem találtad még meg a megfelelő lányt... sajnos nem minden bokorban teremnek olyan emberek, akik igazán passzolnak hozzánk... és lehet hogy maga a fájdalmat nem tudod kiheverni, amit okozott, nem is a személyt.

2020. máj. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
#7 Igen, inkább ez a helyzet, az egomnak ez nem tett jót annyira, hogy a dolgok így kimondatlanul maradtak. Amúgy ma is vele álmodtam, de most én utasítottam vissza őt az álmomban, lehet ez már valami pozitív szellemi fejlődés 😀
2020. máj. 3. 10:25
 9/11 anonim ***** válasza:

Reméljük hogy igy van :)


Gondolj bele, tudatosan soha nem akarnál egy ilyen embert magad mellé... és legalább már a nehezén túl vagy.

kitartást a továbbiakban ;)

2020. máj. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Akárhogy is zárult, esélyed van a jobbra! 🙂
2020. máj. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!