Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Se veled, se nélküled kapcsola...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Se veled, se nélküled kapcsolatból hogyan lehet kiszállni?

Figyelt kérdés

Év elején az anyám, a tesóm és a barátnőm is azt mondták, hogy jobb ez így, nincs értelme folytatni, jobbat érdemlek. De mégis együttmaradtunk, viszont nem úgy megy, ahogy képzeltem.

Nincs még az a plusz, nincs meg a varázsa, nem egy rossz kapcsolat, de mindig felmerül bennem, hogy csak ennyivel érjem be egész életem végéig? Akivel csak ennyire passzolok? Akivel nem tudok trécselni privát dolgokról hosszú órákat? Akiben régi dolgok miatt nem bízok 100%ban, hiába változtat, hiába próbálom elfelejteni?


De mikor meg a másik oldalon állok, akkor az van bennem, hogy ha még ilyen párom sem lesz soha többet? Hogyha én nem érdemlek jobban, számomra nincs passzolóbb, stb stb?


Voltatok már ilyen helyzetben? Szakítottatok már így? Kérlek írjátok le a véleményeteket!


Köszönöm!

23L, ő 33F, 7 éve együtt (házasság, összeköltözés nélkül)


2020. máj. 4. 17:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

Így van, te sokkal jobbat érdemelsz, a legjobbat. Ne add le, ne érd be emberekkel, nekem is bejött:

[link]

Minimum egy ilyet neked is!


Sok sikert és kitartást!

2020. máj. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Hát ha nem érzed jól magad a kapcsolatban akkor minden féle képpen lépj ki belőle szerintem. Addig nem múlik el benned ez a kétség. És szerintem fogsz találni magadnak mást aki jobban passzol hozzád. Nem leszólni akarlak de csak 10 év korkülönbség van köztetek, ha veled nagyjából egykorú párt találsz vele biztosan több lesz a közös téma stb.

Amit leírtál nekem az jön le hogy te nem akarod már ezt a kapcsolatot, csak félsz végetvetni ami érthető. De változás csak akkor lesz ha képes vagy változtatni

2020. máj. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Úgy tudsz kiszállni, hogy eldöntöd ténylegesen hogy "nélküled" és bármennyire is akarod megtörni a "fogadalmad", nem teszed. Írj egy listát akár hogy mik azok a dolgok amik miatt úgy gondolod hogy ez nem működik és soha nem is fog. Mik miatt mentetek szét állandóan, mit jelent az hogy nem úgy megy ahogy elképzelted. Mi az elképzelés, az reális-e, hogyan lehet elérni, stb.? A jövőben is segíteni tud ez, mert tudni fogod mit lépj ha megint ilyennel találkozol, vagy jó úton jársz-e ha másnál nincs ilyen gond. Magad miatt teszed, mert bízol a döntésedben és hogy jobbá tudod tenni az életed egymagad is.


Majd azokra a belső kérdéseidre fókuszálsz, amiket itt is megfogalmaztál:


"De mikor meg a másik oldalon állok, akkor az van bennem, hogy ha még ilyen párom sem lesz soha többet? Hogyha én nem érdemlek jobban, számomra nincs passzolóbb, stb stb?"


Első körben önismereti hiányokra és önbizalommal kapcsolatos problémákra utalnak ezek, amiket ajánlatos egy szakemberrel elkezdeni kezelni, dolgozni rajtuk, megfejteni őket. Minél többet tudsz meg magadról, annál jobban fogod tudni milyen párt keresel és milyen helyzetekben, kapcsolatokban érzed jól magad (akár baráti, munkahelyi vagy párkapcsolatokról van szó).

2020. máj. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Fruzs33 ***** válasza:

Ameddig vannak érzések,addig nehéz...

Vagy te csak a magánytól félsz?

A lényeg,tudom milyen érzés,nekem a legismerősebb...

Volt egy akkoriban 24 éves srác az életemben (5 év telt el azóta) vad szenvedélyes se veled se nélküled...mindig ő lépett volna ki,én soha...most azt akarja,hogy visszafogadjam..és összeköltözzünk új élettel...nekem is hiányozna valami plusz...szóval tökéletesen értelek.

2020. máj. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Kedves 1!

Kár a szarkazmus, most nem hat meg. Nem tökéletesebb, vagy gazdagabb, helyesebb pasira vágyok, hanem olyanra, aki hozzám jobban passzol! Már ez is bűn? Ha úgy írtam volna ki a kérdésemet, hogy hogyan mentsem meg a párkapcsolatomat, mikor ez meg ez történt, és ezt és ezt érzem/ ne érzem, akkor meg párkapcsolatfüggőnek nyilvánítanál úgyis! Szóval lényegtelen, hogy miért hurrogsz, te tipik az lehetsz, aki mindig hurrog, csak mindig az ellenkező oldalról!


Kedves 2!

Igen, ezt a kapcsolatot nem akarom, csak félek véget vetni. Ezt jól írod. Sajnos az én viselkedésem sokszor volt hisztis, logikátlan (szinte vele nőttem fel), de ha hosszútávon vagy stratégiákban kell gondolkodni, akkor ő mindig csak hallgat, nem beszélünk, nem fejlesztjük, nem építjük a kapcsolatot.


Kedves 3!

Igen, önbizalomhiány is van :( De az mindenkinél, nem?!... Tudom, hogy fejleszteni kéne, és igen, jó lenne elmenni valami szakemberhez is, aki tudatosan meg tudná ismertetni saját magamat magammal...


Kedves 4!

Köszönöm! Nekünk nem ilyen vad volt, mindig nyugisak voltunk, kivéve, mikor nekem betelt a pohár pár hibája miatt. Ő mindig elfogadott engem, nyugiban volt, sokszor már szinte közönyösen, belenyugvóan.

2020. máj. 4. 18:07
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem... ennél még az egyedüllét is jobb 😃

Így egyszerű a szakítás.

2020. máj. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Hát sajnos nem egyszerű. Akinek nincsenek barátai, meg a családja sincs úgy egyben, az örül, hogy van egy párja, akire számíthat és akivel nagyjából meg tudja beszélni a dolgait.
2020. máj. 4. 18:45
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akarsz tenni a boldogságodért nem is leszel boldog. Leragadhatsz ennél a pasinál mert az az egyszerűbb megoldás de akkor nem leszel boldog. Akkor sem ha szakítotok de utána lehetőséged nyílik arra hogy találj magadnak mást aki mellett boldog lehetsz. Csak rajtad múlik hogy szeretnéd-e
2020. máj. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Igen, így értem az egyedült, hogy teljesen egyedül kell helytállnod!

Félmed jó lesz!

De amint megtanulod, hogyan foglald el magad, legyél független, úgy leszel képes majd az egyensilyon alapuló kapcsolatra. Többé nem kerülsz ilyen helyzetbe, mint most, mert tudod majd, hogy van más lehetőség, és egyedül is tudsz boldogulni, ha úgy van.

Igen, elsőre félelmetes. De ha belegondolsz hosszútávon, akkor ennél sokkal félelmetesebb az, hogy beleragadsz a kapcsolatba olyannal, akit nem is szeretsz már... csak vele vagy, mellette élsz... és megy az idő, se gyerek, se család, se semmi... ugye, hogy nem is olyan félelmetes egyedül lenni? 🙂

2020. máj. 5. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Mcgalagony17 ***** válasza:

Kérdező mélyen együtt érzek veled, mert én sokadszor vagyok ebben a cipőben... Hol elhatározom magam, hogy márpedig szakítani fogok, hol pedig elkezdi a józan eszem sorolni a biztonsági okokat, hogy miért ne tegyem... És úgy érzem, a mérleg nemt tud egyértelműen eldőlni az egyik oldalra. Ugyan segíteni nem tudok még magamon se, de he ez segít bármit, akkor tudd, nem vagy egyedül ;) Én egyébként csak arra várok, hogy véget érjen ez a vírus, és történjen valami ami alapján tudok lépni végre. Annyit tanácsolhatok, hogy ne az otthoni bezártság alatt akarj bármit eldönteni, mert inger nélkül motiváció sincs.


26/N

2020. máj. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!