Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Szakítsak a barátnőmmel több,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakítsak a barátnőmmel több, mint 2 év után, mert ő. 27 évesen akar belekezdeni a baba projektbe, én viszont 30 körül? Egy évet sem hajlandó várni vele. Mindketten 25 évesek vagyunk? 25F

Figyelt kérdés

Párommal 2 éve és 2 hónapja vagyunk együtt. Az első egy év csodásan telt, semmi veszekedés nélkül, ami aztán megváltozott, de nem vészesen. Fél éve össze költöztünk, ami az elején működött, de mostmár valami más. Ritkán vitatkozunk, inkább veszekszünk, akkor is azt vágja hozzám, hogy nem számíthat rám, nem vagyok ott neki, nem érzi, hogy igazat mondok neki, stb. Az előbbit még megérteném, mert sokat dolgozom sajnos, utóbbi viszont elszomorít, mert tényleg mégha tudom, hogy vita is lesz belőle, akkor is mindent elmondok neki... És most itt ez a gyerek téma. Azt mondja, ha neki nem lesz gyereke 28 éves korig, max 29, akkor utána már nem is lesz. Én viszont 30 után tudnám elképzelni magamat apa szerepben. 25 vagyok, jól keresek, de még annyi minden áll előttem. Szeretnék dolgozni, megalapozni a jövőjét a picinek, s egy picit szórakozni, élni... Mit tegyek, mikor amúgy is nehezebb időszakon megy át a kapcsolatunk, elbizonytalanodok mindenben, amiben teljesen biztos voltam eddig, és beesik az ajtón egy ilyen probléma?


A párom egy tiszta csupaszív nő egyébként, okos is, de hajthatatlan ebben a témában. Olyan érzésem van, mintha útelágazás elé érkeztünk volna. Mégha nem kaptam volna tőle ezeket a fejemhez minden veszekedés alkalmával, talán lenne kedvem hozzá, hogy engedjek, de jelen helyzetben, ami már egy ideje tart...


Régen teljesen biztos voltam, hogy Ő az igazi, de most nem tudom már. Nem tudom én rontottam el valamit útközben, vagy félek az elköteleződéstől, vagy csak egyszerűen ennyi volt ebben a kapcsolatban...


Mondjatok valamit kérlek! Ez szörnyű...



2020. jún. 5. 18:36
A kérdező szavazást indított:
Szakíts!
Beszéld meg!
64 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%

Mindketten engedjetek az időkorlátból, ő egy picit többet.

Ha újra kell kezdeni valakivel a szakítás miatt, az esélye jelentősen csökken a tervezett időre a babára, így lépéselőnyben vagy.

2020. jún. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%

Sajnállak valamennyire titeket, mert abszolút nem lenne elkésve 30 évesen se a gyerekkel. Köti az ebet a karóhoz feleslegesen és szépen szétmorzsolja a kapcsolatot ezzel.

Próbáld megbeszélni vele, olvasson fórumot 30 feletti anyákkal, blogbejegyzéseket, hátha jobb belátásra tér. Kár egy jól működő kapcsolatot ilyennel szétcseszni.

2020. jún. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%

2 év után fél év együtt éléssel már ennyire instabil szar az egész... Ez el se fog jutni odáig, hogy gyereket tervezzetek. Ha valami nem működik azt be kell látni. Ahol ennyi a veszekedés, ilyen dolgokat vág a fejedhez az nem egy jó kapcsolat. Fél éve éltek együtt de már nem jó. Ez nem a "beszéljük meg" kategória hanem egy működésképtelen kapcsolat.

Aki ennyire csak a saját önző vágyát hajtja és nem is dolgozik a kapcsolat javításán annak te csak spermadonor vagy, sajnálom.

2020. jún. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%

Én értem, hogy ő elképzelte magának a tökéletes életet, de az élet nem egy forgatókönyv, amit előre kitalálhatunk.

Pl. keresztanyám tavaly ment csak férjhez, 45 évesen. Biztosan nem így tervezte, de így alakult, és boldogabb, mint valaha, ő az első férfi, aki mellett tényleg önmaga lehet.

Egyik volt munkatársnőm egyébként most szült 31 évesen. Én nem igazán látom, mi akkora probléma +- évvel.


Szerintem is első körben beszélgessetek, de én sem tartom jó jelnek, ha már 1-2 év után megromlik a kapcsolat.

Mire a gyerek kikerülne otthonról, az is legkorábban 18 év. Szerintem ezt nagyon át kéne gondolni.

2020. jún. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
95%
Két év után nem vállalnék be gyereket. Max hogyha már tényleg benne vagyok a korban. A barátnőd hozzáállása meg fura, raderoltetne a gyerek témát, ami szerintem s legnagyobb hülyeség ha belegondol az ember. Gyereket akkor vállaljon az ember hogyha egyik félnek sincsenek kételyei.
2020. jún. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
65%

Cserélnék veled, mert én karrierista nőkkel vagyok körülvéve, akik 30 alatt nem akarnak gyereket. De full megértelek, hogy 25 évesen te pedig nem akarsz, én sem akartam volna annyi idősen.


Ezért hiszek a korkülönbséges kapcsolatban, mert jót tesz az az 5-10 év a férfi javára sok mindenben. Én egy olyan nőt keresek, aki durván 25-28 évesen szeretne szülni.


31/F

2020. jún. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
89%
Ha alapból nem jó, akkor szakíts. Viszont a gyerek témát tudjatok majd beszélni később, sztem ha egyik fél nem akar még, nem áll készen nem kell erőltetni. Ha annyira erőlteti, mond meg, hogy keressen mást, ha nem érti meg
2020. jún. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
68%

Ha ő úgy érzi, neki kell a gyerek, akkor nem tudsz mit tenni. Én nem akarok gyereket, de ha ő szeretne ekkor és ekkor, akkor inkább folytassátok külön.


Azt meg nem értem, ha valakinek a gyerek az "élet vége", az alapból minek akar.

2020. jún. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
5%
szakits,én ezt tenném mert megbánod.f
2020. jún. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem itt nem a pár év különbség a szakító ok. Én azt csinálnám, hogy adnék egy fél évet magunknak. Közben mindent megtennék, hogy rendbejöjjön a kapcsolat, és figyelném, hogy mi történik. Ha romlik, vagy stagnál, akkor szakítanék. Ha viszont rendbejön, akkor visszatérnék a gyerekkérdésre. Lehet, hogy addigra neked is megjön a kedved, ha biztosabb leszel a kapcsolatban, vagy ő is kompromisszumkészebb lesz, mert rájön, hogy fontosabb, hogy te legyél a gyerekének az apja, mint, hogy 27,28,29 vagy 30 éves lesz-e. Nagyon elítélem, ha egy férfi húzza a nő idejét, aztán szakít, és a nő elesik a gyermekvállalástól, de fél év szerintem nem akkora idő, hogy bármit befolyásolni, ha akkor a szakítás mellett döntesz. (Ebben a helyzetben persze. Más esetben fél év is lehet sok.)
2020. jún. 5. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!