Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Szakítsak a barátnőmmel több,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakítsak a barátnőmmel több, mint 2 év után, mert ő. 27 évesen akar belekezdeni a baba projektbe, én viszont 30 körül? Egy évet sem hajlandó várni vele. Mindketten 25 évesek vagyunk? 25F

Figyelt kérdés

Párommal 2 éve és 2 hónapja vagyunk együtt. Az első egy év csodásan telt, semmi veszekedés nélkül, ami aztán megváltozott, de nem vészesen. Fél éve össze költöztünk, ami az elején működött, de mostmár valami más. Ritkán vitatkozunk, inkább veszekszünk, akkor is azt vágja hozzám, hogy nem számíthat rám, nem vagyok ott neki, nem érzi, hogy igazat mondok neki, stb. Az előbbit még megérteném, mert sokat dolgozom sajnos, utóbbi viszont elszomorít, mert tényleg mégha tudom, hogy vita is lesz belőle, akkor is mindent elmondok neki... És most itt ez a gyerek téma. Azt mondja, ha neki nem lesz gyereke 28 éves korig, max 29, akkor utána már nem is lesz. Én viszont 30 után tudnám elképzelni magamat apa szerepben. 25 vagyok, jól keresek, de még annyi minden áll előttem. Szeretnék dolgozni, megalapozni a jövőjét a picinek, s egy picit szórakozni, élni... Mit tegyek, mikor amúgy is nehezebb időszakon megy át a kapcsolatunk, elbizonytalanodok mindenben, amiben teljesen biztos voltam eddig, és beesik az ajtón egy ilyen probléma?


A párom egy tiszta csupaszív nő egyébként, okos is, de hajthatatlan ebben a témában. Olyan érzésem van, mintha útelágazás elé érkeztünk volna. Mégha nem kaptam volna tőle ezeket a fejemhez minden veszekedés alkalmával, talán lenne kedvem hozzá, hogy engedjek, de jelen helyzetben, ami már egy ideje tart...


Régen teljesen biztos voltam, hogy Ő az igazi, de most nem tudom már. Nem tudom én rontottam el valamit útközben, vagy félek az elköteleződéstől, vagy csak egyszerűen ennyi volt ebben a kapcsolatban...


Mondjatok valamit kérlek! Ez szörnyű...



2020. jún. 5. 18:36
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Most mindketten arra vártok, hogy a másik nézzen magába és kérjen bocsánatot. Ez minél tovább tart, annál nagyobb lesz a fal a gyűjtögetett sérelmekből, ezért kellene beszélni, ahelyett, hogy büntetitek egymást és újabb szúrkákat adatok, hogy a másik érezze a fájdalmatok. Szerintem te félsz az elköteleződéstől, a munkába menekülsz, mert ott sikereid vannak és egyértelmű pontozás, otthon meg csak rágják a füled és kritizálnak. Ő meg magányos, azért is akar gyereket, ami mellesleg ha egy nőnél bekapcsol, olyan erős és frusztráló vágy, mint a szexhiány. Gondold át, te mit akarsz és üljetek le. Ne a babázásban gondolkodj, az csak egy rövid szakasz, hanem hogy 5-10-20 sőt 30 év múlva hol akarsz tartani és onnan számolj vissza. Ha meg valamivel megbántott, mondd el azt is, így ahogy itt leírtad. Pl. "Nagyon fájt/bántott, hogy... Szeretném megtudni, miért mondtad ezt." De ne a sérelmek sorolása legyen a cél, meg hogy uralkodjatok egymáson, mert csapatban kellene gondolkodnotok, aminél az egyéni érdek közös. Jó ötlet lenne kiszakadnotok a hétköznapokból, elmenni valahová kettesben, ahol több napot csak egymásra tudtok szánni. Abból derülne ki, működtök-e még együtt. Ne halogasd, mert az is válasz neki, ha mindig a munka az első, és ő hátra szorul. És esetleg (találgatok) ezért érezheti azt, hogy hiába bizonygatod szavakkal, hogy ő a fontos, ha nem szánsz rá időt. (Egyébként a KSH statisztika szerint a magyar nők 27 évesen vállalják az első gyereket.)
2020. jún. 7. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
A 30 az új 20, a 40 az új 30. Évekre értem....
2021. jún. 5. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Én csak annyit mondok, hogy ezt neked kell eldöntened, de inkább az érzéseidre hallgass, mint az értelmedre.(Sok éves tapasztalat után írom.)
2021. jún. 5. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!