Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » A párom ennyi év után szakítot...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom ennyi év után szakított velem, pedig a közös élet előtt álltunk. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Az a helyzet hogy én a párommal úgy jöttem össze hogy 20 évesen,

most voltunk együtt 4 éve. Ő az első kapcsolatom, vele vesztettem el - de neki volt előtte több lány az életében de egy komolyabb kapcsolat sem.

Korábban akart velem szakítani mert különbözünk dolgokban és sokszor volt feszkó - leginkább az szülte a feszültséget hogy míg én család centrikus vagyok, addig ő társasági (oroszlán), mindig minden helyzetben a barátai fontosabbak voltak, és igazából bár éreztem hogy nem olyan jó társ, mindig elnyomtam magamban hogy biztos ez a normális. Azt tudom hogy nem volt belém szerelmes de nagyon szeretett - én sem voltam szerelmes de kezdetben a lángolás megvolt, aztán szeretetté alakult.

Amikor akart velem először szakítani már az is megtört , és én érveltem hogy miért lenne érdemes együttmaradni, ha gond van akkor beszéljük meg stb.

De ő nem az a lelkizős típus, vagy aki kibeszéli ha baj van, mindig csak célozgat de szerintem ez eredménytelen. Mindig a saját dolgai számítottak, éreztem többször hogy önző ember, csak volt sok más jó dolog amiért tudtam szeretni és elfogadni ezt. Még az sem számított neki hogy teljes egészében én "neki ajánlottam magam" mert ugye nem voltam más pasival.

Már szinte majdnem együtt laktunk, és jó ennyi év után már nem lángol úgy az ember, más értékek is szerepelnek- de én mindig azon dolgoztam hogy javuljon a dolog, lestem a kívánságait de egyre inkább éreztem hogy az elmúlt időben hanyagol, megint csak a barátok voltak fontosak, semmi közös nyaralás stb. és egyszerűen én is hisztisebb voltam és emiatt veszekedtünk és besokkalt hogy újra előjött benne az amiért már egyszer szakítani akart, ő nem képes megbecsülni mint nőt engem, tudja hogy nem ezt érdemlem de neki ilyen a személye, nem ilyen jellegű kapcsolatra van szüksége, most van egy másik ideál ami jobban illene hozzá (3. fél elv. nincs meg szerintem sem mert mondom már régóta húzódott ugyanaz a dolog), csak én akartam megmenteni. Olyan hűvösen és ködösen beszélt velem, mintha én lennék a "rossz". Azért sírok mert rá se ismerek, azt érzem meghalt egy ember, vagy azaz éne akit szerettem. Én is éreztem hogy most gyengébb a kapcsolat de pont emiatt mondtam neki hogy menjünk ide-oda stb, kettesben legyünk, de nem volt vevő rá.

25 éves vagyok, ott tartok hogy szakított, nem tudom merre tovább, azt se tudom elképzelni hogy más legyen az életemben- a negatív dolgok mellett annyi sok kis hülyességünk volt, meg közös dolog ami baromira fog hiányozni, és én is mondtam neki hogy megérné ezért küzdeni mert ritka az ilyen, de nagyon nagy falat húzott maga mellé és mondta hogy ne beszéljem rá erre mert ő el akar hagyni. Elfogadom de mégis nehéz, igazságtalannak érzem, főleg azok után hogy rengeteget beleadtam a kapcsolatba azt érzem.

Van itt olyan aki hasonlón ment át?

Hogyan tovább? Egyszerűen ugrott egy kapcsolat, közös ház, közös jövő és nagyon üresnek érzem most a helyzetet...


2020. júl. 24. 15:54
 1/9 A kérdező kommentje:

bocsi már éreztem a jeleket hogy leszólta azt ahogyan öltözködöm, beleszólt hogy mit sportoltam, beszólt ha 1 szelet sütit ettem (pedig normál az alkatom), mindennel baja volt amit csináltam, kicsúfolt dolgokban, kigúnyolt stb és emiatt is éreztem hogy távolodunk.. és annyira elszomorít hogy ennyi év után hogy viselkedhet valaki így? mondta is hogy bár akarná de nem szeret már úgy.

én meg próbáltam jönni azzal ha elmegyünk wellnessre stb akkor olyankor mindig jobb volt a kapcsolat hogy felpezsdültünk stb, meg egymásra éreztünk és akkor stabilabb volt érezlmileg is. azt mondta erre nem vevő mert ugyanaz lenne az eredmény..

kezdjük ott hogy ő 27 éves.. egy 27 éves ember hogy gondolkozhat így? egyszerűen megtörtem és baromi csalódott vagyok

2020. júl. 24. 15:58
 2/9 A kérdező kommentje:

ráadásul úgy éreztem sokáig ahogy nézett rám és "kezelt" (most anegatív dolgok mellett), hogy én vagyok az igazi mert most a lakás nézésekkor már a gyerekszobában is gondolkozott, meg beszéltünk házasságról stb de utána beközölte hogy azért mondta ezeket mert hogy egy hosszú kapcsolatnak muszáj tartania valamerre...

és most fáj a gondolat hogy elhagy és majd más lányhoz fog hozzáérni úgy ahogy hozzám, mással fog lefeküdni, meg sose csókoljuk meg egymást.. elvan vágva és kész?.. ezen hogy lehet túllépni?

2020. júl. 24. 16:02
 3/9 anonim ***** válasza:
93%

"25 éves vagyok, ott tartok hogy szakított, nem tudom merre tovább...." ---> képzeld el ezen kb minden 2. ember túlesik.


Ez a kapcsolat amit írtál...noss, ez eleve nem volt olyan amilyennek lennie kellett volna. Ez k**úrvára nem volt szerelem, se hűdenagy szeretet.

Csak kimondva volt minden.


Ez egy bazinagy időpocsékolás volt.


1 dologra volt jó, tapasztalatot szereztél. De vele jövő....


Úgy néz ki mintha nem lett volna többre igényed, és megelégedtél ezzel ami jött..holott ez bazira nem elég normális esetben.


Szerintem így is sokáig tartott, és elhúzódott, ideje volt, hogy vége legyen.

2020. júl. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
Nem volt vonzó neki, hogy te nagyon akartad őt. Jártunk már igy egy páran. Ezzel nincs mit tenni. Le kell tojni, és arra figyelni aki téged akar. Lesz olyan is. :)
2020. júl. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy fájdalmas a szakítás, de egy nap még boldog leszel, hogy ez történt. Neked ő volt az első és elég hosszú kapcsolat volt, ezért nem tudod egyelőre elképzelni mással.

De ez a pasi nem szeretett téged, és már régebben is szakítani akart veled. Folyamatosan elutasító volt és nem törődött veled, az igényeiddel. Hiába ragaszkodsz, csak a megszokás és az újdonságtól való félelem miatt van ez, valójában nincs már ezen a kapcsolaton megmenteni való. Gyászold meg és engedd el. Jön majd új, jobb.

2020. júl. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Elpocsékoltál némi időt, de szerencsére még fiatal vagy, előtted az élet. Azt viszont nem értem, ha nem voltál bele sosem szerelmes, miért ragaszkodsz hozzá ennyire. Hogyan teszel különbséget egyébként a szerelem és a "fellángolás" között?
2020. júl. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Amennyire csak lehet, ne gondolj rá. Ha mégis, akkor csak arra gondolj, ami negatívum vele kapcsolatban.

Bármit mondott, a valóságban nem szeretett Téged, legfeljebb a kapcsolat legelején igen.

Megértem, hogy szomorú vagy, de idővel jön más. Nem lett volna vele rózsás az életed. Így lett jó.

Ffi.

2020. júl. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is így jàrtam, ahogy Te , Kedves Kérdező.


Tudtam már , hogy az első megcsalàsnál sem szabadott volna megbocsátanom neki, de szerettem. Nem tudtam nélküle elképzelni az életemet. 3 évig laktunk együtt , borzasztó volt az az 1 hónap , amit külön töltöttünk . Mikor kibèkültünk, nem mertem az összes cuccom visszavinni a közös hàzunkba. Féltem , hogy megint szakítás lesz a vége. Teljesen más lett a kapcsolatunk, mint amilyen előtte volt. Az első pàr hónapban megint egymásra találtunk , úgy éreztem ennél jobb már nem lehet . Aztán megint jött a lejtő: érzelmi zsarolások, veszekedések . Egyre többet aludtam a saját albérletemben, mint a közös hàzunkban. Igen, szakítás után vettem ki egy albérletet mert nem volt hova mennem, elszakított a csalàdomtòl és ők már nem kíváncsiak rám , jogosan . Erről az albèrletről nem tudott , azt mondtam hogy dolgozni megyek . Tudtam , hogy ez nem működő kapcsolat, de olyan erős érzelmi kötődés alakult ki bennem iránta , hogy egyszerűen nem tudtam elhagyni . Egymás mellett éltünk , mint két befőtt . Várható volt, hogy ezt előbb vagy utóbb megunja. Azt hittem egyszerűbb lesz, ha ő szakít velem . Csak húztam az időt. Szakított is , de padlóra kerültem . Most igyekszem felállni és tanulni a hibàimbòl. Most már van egy viszonyítási alapom, hogy milyen ne legyen egy kapcsolat.

2020. júl. 26. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi a helyzet kedves kérdező? Talàltàl valakit azóta? Sikerült túllépni? :)
2022. júl. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!