Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Hogyan reagálnátok, ha a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan reagálnátok, ha a férfi elhagyna egy új nőért, de annak hamar vége lesz, visszajön, és az új nő ír vagy felhív, hogy elmondja, szereti a férfit, ezért azt kívánja, legyetek boldogok?

Figyelt kérdés

16 éves párkapcsolat, de nem házasság, nem volt soha közös gyerek, és nincs közös tulajdon sem. Csak együttélés.

16 év után a férfi bejelenti, hogy szerelmes, pár nap után összepakol és elmegy. De az új kapcsolata alig tart néhány hétig, vissza is jön.

Egyelőre nem történt újrakezdés, mindketten gondolkodtok, aztán majd lesz valahogy. Csók, szex nem volt a visszatérés óta, csak ugyanaz az együttélés, ami korábban, de akkor legalább közös szobában aludtatok, most egyelőre ez külön szoba, amíg önmagatokban tisztázzátok, hogyan tovább. Előtte csók időtlen idők óta nem volt, szex meg kb félévente. Azt nem tudni, ők tartják-e a kapcsolatot, találkoznak-e, köztük téma-e az újrakezdés, vagy mi volt a gond. A férfi időben hazaér, viszont a telefonja mindig le van némítva azóta.

Eltelt 2 hét, az otthoni dolgokról beszéltek, de a történtekről semmit. A férfi nem beszél, de egyébként is egy zárkózott, csendes ember, aki nem akar és nem is tudott soha az érzelmeiről beszélni. Magától nem mondja, mi történt, miért ment vissza.

Ti pedig nem kérdezitek. Sem erről, sem másról, hogy mit gondol, mit érez, vagy mi segítene rajta.

Előzmény, hogy évekkel ezelőtt ugyanez már megtörtént, ugyanígy szerelmes lett, elköltözött, majd vissza, az okozott egy törést, de minden ment tovább ugyanúgy.

Nos, a visszaköltözés után néhány nappal jött egy facebook-üzenet, kb ilyesmi szöveggel, hogy "megnyerted őt. szeretem XY-t, ezért kérlek, tedd őt boldoggá".

Majd 2 nap múlva egy telefonhívás. Azt mondja, semmi mást nem akar, csak szólni, hogy küldött egy üzenetet, mivel nem vagytok ismerősök, ezért úgy látja, hogy nem vetted észre, nem is olvastad. Valójában olvastad, csak nem reagáltrál rá.


Hogyan reagálnátok egy ilyen üzenetre, majd a telefonhívásra?



2020. szept. 17. 17:11
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Értelmezhetetlen
2020. szept. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

"Téged meg azért sajnállak, mert ennyi éven át szerelem nélkül tengődsz egy értelmezhetetelen kapcsolatban."


Ne sajnáld, élvezi. Most is csak az a gondja, hogy az ideiglenes kúrópajtinak mit válaszoljon. Lesz dolga a későbbiekben is, mert nem ez lesz az első eset. 🤭

2020. szept. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

A nő üzenete egy percig nem érdekelne.

Sem az érzései, sem az ökörsége, hogy a történtek után még mindig megpróbálja felhívni a figyelmet magára és a tényre, hogy el ne felejtsem egy pillanatra sem hogy még mindig a világon van.

Ennek ellenére tudomást sem vennék róla.Az üzenet után letiltanám, a hívásra meg egy szó nélkül leraktam volna a telefont és ott is letiltanám.

A férj itt a nagyobb gond szerintem is.


Van olyan, hogy egy házasság ellaposodik. Olyan is van, hogy az egyik fél félrelép. Sőt, olyan is,hogy mégsem mennek szét.

Kár az okokat boncolgatni...De egy biztos

Ha ezek után együtt maradnak, akkor a férjnek nem ártana egy kicsivel többet tenni attól hogy lapít, mint sz@r a fűben...

Akkor talán még az első után helyre lehetne hozni. De a második után is néz mint hal a szatyorban??

Ja...lehet ez a fickó pont nem olyan...csak simán egy alamuszi kis tetű...szépen kivár és látod...mindig kialakulnak a dolgai.

2020. szept. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
91%

Az üzenet után azt gondolnám, h egy szerencsétlen balfasz a nő, még nálam is balfaszabb. Elolvasnám, de nem reagálnék. Semmi közöm hozzá, mint ahogy neki sem hozzám, h én mit érzek, és mit nem, vagy mit nyertem meg, vagy mit nem.

Ha felhivna, nagykn szép udvariasan elmondanam neki ugyanezt, és higy hagyjon békén, semmi de semmi közöm az ő érzelem világához, és ne kivanjon nekünk semmit, de legfőképp, h szánalmas a vergődése, vergodjon csendesen, és felejtsen el, mert én azt sem tzdom, h ki ő, de nem is érdekel. Aztán letenném. És mérges lennék, h a kedves párom egy ilyen labilis nővel hoz kapcsolatba, aki ráadásul zakkant.

2020. szept. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
42%

Ez a szerető, már napok óta irogatja más-más formában a kérdéseit. Már sokan írtatok neki, hogy nem ő lesz a befutó, de nem hiszi el, hanem folyton védi a pasit, aki csak játszik vele.



Most arra kívaácsi, ha kitálalna, mi történne? Ha nekem írna, mar nem úgy reagalnék ahogy annó reagaltam (normálisan), hanem jól megtépném, utána mondanam, hogy viheted a férget magaddal.

2020. szept. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Naa, #15. Miért kellene megtépni?? A ludas itt a párod, neg vhol te. Megtépni a párod kell(ene), magadnak neg önvizsgálat, h mi a fa..t keresel egy féreg mellett? Ez a szerencsétlen nő csak szeretni szeretet volna, csak nem tudta, h egy görényt nem szabad. Ő is csak áldozat vmilyen szinten, sőt, igazán ő az áldozat. A főkolompos a férfi, aki játszik minden nő érzéseivel, aki vele kapcsolatba kerül. Lapát egyébként neki, két szék közül essen le a földre, hátha vmi világosság gyúlik érzelem/empátia nélküli agyacskájában.
2020. szept. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

2 kérdést már írtam ki.

Nem vagyok, és nem is voltam szerető egy percig sem.

Nem tálalok ki. Mindent félreértelmezel. Nem keresem többé a nőt, ha nem nyitott.

Nem értettem, miért reagál olyan útszéli stílusban, ahogy tette, arra voltam most kíváncsi, mi a borzasztó abban, hogy írtam neki két sort. Nem vergődök, nem tálalok ki semmit. Nem érzem szükségét.

Csak ne magyarázz bele semmit, ami nem igaz.


A kérdést direkt tárgyilagosan írtam ki, hogy egyik oldal felé se húzzak. De nem az vagyok, aki visszafogadta, az elején többen erre asszociáltak. Az avgyok, aki miatt elhagyta, majd innen visszament.


Igazából nem is védem. Meg nem is róla szólt a kérdés. Első oldalon leírtam, hogy senki sem a kérdésre reagál. Te egy nagyon frusztrált ember vagy, aki szándékosan magyaráz félre mindent.

Nem kell védeni. Valakinek fájni fog, sőt tulajdonképpen már most is fáj ez a történet mindhármunknak.

Ő is ugyanúgy szenved, nyilván én is szenvedek, de hogy a nő is szenved, az sem kérdés. Biztosan van valami oka, hogy ennyire nem beszélik meg. Én meg mindig minden kérdést meg akarok beszélni.

A mai napig midnen nap beszélünk, és ma két előrelépés történt: kimondta, hogy valóban szerelmes, de ezt látom, érzem. De kimondta, hogy nem tudja elengedni a múltját, és nem tudja nekem megadni azt, amire vágyom. Tessék, ezt akartad, én estem ki a hármasból. Megkérdeztem, hogy a szerelmet el tudja engedni? Remeg, reszket, úgy szorít magához, hogy összetör. Nem tudja kimondani, hogy erről le tud mondani.

Viszont őt 16 éve ismeri, engem meg nem, és így ő az, akinek kevésbé szeretne fájdalmat okozni. Az agyával fogja elnyomni az érzéseit, most is elmondta, hogy ezt csinálja, mert gondol rám, hozzám akar érni, de tudatosan elfojtja. A telefonját lenémítja, és munka utántól másnap reggelig nem néz rá. Minden nap értem jön, és hazahoz, ezt a telefonos dolgot ma mondta, majd hozzátette, hogy ezt nevezhetjük menekülésnek. Mondtam, hogy meg tudom oldani a munkába járást, sőt úgy is tudunk dolgozni, hogy váltjuk egymást, egy szavunkba kerül műszakot váltani. Többször felajánlottam, hogy ha ez tenne jót, akkor legyen így. De azonnal rávágja, hogy nem akarja ezt, és holnap reggel újra jön értem. Viszont ezzel sem ígér semmit, ezt mindig elmondja, hogy nem akar bántani. De már nem ide jön haza, csak nem tud engem sem elengedni?

Hogy ez egy féreg, és nem tisztességes a játék? Fájni fáj. Ez biztos. Nekem kéne erősnek lennem, és ennek végetvetni, ha ő nem tudott döntést hozni. Tudom, de nagyon nehéz.

Valójában hazahoz, mint egy kollégát, de kapcsolatot nem ígér.

A nővel közös otthon, de nem a párja jelenleg, így valójában vele szemben sem tisztességtelen, hogy velem beszélget.

De nem csak beszélget, hanem ölel, cirógat, és szerelmet vall. Ez lehetne tisztességtelen valóban. Ha azt közölte volna vele, hogy folytatják. Ez még nem történt meg. Egyikünkkel sem.


Többieknek köszi, fura, hogy így látjátok, hogy ő egy görény. Én meg azt látom, hogy annyira próbál mindenkinek megfelelni, és annyira vívódik, hogy a biztos, stabil kapcsolatában maradjon, vagy merjen egy újba belevágni. De úgy tűnik, döntést hoz.

Hetek óta elment, a ruhái még mindig itt vannak, a mai napig. Elmondta, hogy alig van mit felvennie, és 2 naponta mosnia kell. Ma, amikor hazahozott, feltettem neki a kérdést. Én nagyon egyértelmű és egyenes vagyok, ezt is várom el. Így kérdeztem: "elviszed örökre a ruháidat?". Hallgatott. Feltettem neki újra. Nem szeret válaszolni a kellemetlen kérdésekre, ezért meg szoktam ismételi. Tudom, rosszul esik, de muszáj kimondani dolgokat. Nem vitte el.

Én már bedobozoltam. Néhány napja. Érzem én, hogy vége van, de a remény hal meg utoljára.

Már kiszálltam a kocsiból, de visszanyitottam az ajtót, és megkérdeztem: "azért nem viszed el, nehogy meglássa, hogy még volt nálam ruhád, vagy azért, mert nem vagy biztos magadban?". Semmi válasz. Újra feltettem. Nem mond semmit. Feltettem harmadjára. Arra már muszáj volt válaszolnia: "persze, hogy nem vagyok biztos magamban!"

Ettől önkéntelenül is mosolyogam, és elköszöntem. Igaz, már nem a szekrényben, hanem egy papírdobozban, de itt vannak a ruhái.

2020. szept. 17. 19:07
 18/23 anonim ***** válasza:
84%
Te tényleg megszállott vagy... Most vagy szerető tullképp. A másik nőnek azért vmit mond, ne hidd, h nem. Ennyire kukának érzed azt az idősebb, bölcsebb nőt, aki már 16 évet lenyomott ezzel a ferfival?? Lebecsülöd, ez lesz a veszted. Sőt, sztem már vesztettél. Az hkgy remeg érted, meg cirogat.. hát, ja, megdugna, igen. De az otthon, a biztonság, és egy bölcs, kitartó, erős egyéniségű nő várja, még mindig többet jelent neki, és megsugom, csak ezt jelent igazi értéket neki. Nem, ezt a dolgot már elvesztetted. Könnyűnek találtattál.
2020. szept. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Volt egy hosszú kapcsolatom korábban, 12 évig tartott. A pasi tőlem is egy másik nő miatt lépett le, igazából elég hasonló történet, az tartott 3 hónapig, majd jött, hogy élete legnagyobb hibáját követte el. Még egy évig visszajárt, volt, hogy itt is aludt, de már soha nem trtént köztünk semmi. Én nem tudtam nyitni, részemről többé nem volt meg a bizalom. Egy év után fokozatosan elmaradt, összejött mással.

De nekem azt a 12 évet 3 év volt feldolgozni.

Most meg azt várom, hogy egy nálam idősebb ember 1-2 hónap alatt engedje el, akivel 16 éve együtt van. Ezt elmeséltem neki, hogy tudja, nem várom el, hogy egy hét alatt elengedje, és nekem évekbe telt. És azt sem várom el, hogy megszakítson vele minden kapcsolatot. A múltja örökre hozzá tartozik. Mert én úgy érzem, hogy bármennyire szereti, ezek csak emlékek, és megszokás, de közös jövőképük már nincs. Nem is lehet. Közös gyerek nem volt, a nő már 55 éves. Én 36. Vele tévézi járt haza. Mi a szűk kis időnkben tengerentúli utazásokat tervezgettünk, meg ... minden mást. Álmodoztunk, közösen. Én az álmokat meg akarom valósítani. Szerintem addig érdemes élni, amíg vannak álmaid. Vele már nincsenek álmaik, csak emlékeik. Na jó, kell ez, hogy 2 naponta kiírjam magamból.

Ezek szerint egyébként a lényeg, hogy van, aki szerint normális és kedves gesztus volt, hogy akkor írtam neki, mások szerint meg velem van a baj, és ők letiltanának.

De nem gond ez, ki így reagál, ki úgy. Ez a nő egy útszéli, legalja stílusban beszélt velem, hogy kinek képzelem én magam, hogy írni mertem neki. Kikerekedett a szemem... Mondtam, hogy ne haragudjon, nem akartam semmi rosszat, csak jelezni, hogy írtam, ha esetleg nem jelent volna meg neki, mert nem vagyunk ismerősök. De nagyon pattogott, hogy honnan tudom én az ő telefonszámát (ki van írva facebook-on), és hogy ne keressem a pasit otthon. Mondtam, hogy nem is rabolnám tovább az idődet, szia.

Meglepő volt a viselkedése, nem értettem, miért támad be ennyire, mikor én pont azt írtam, hogy remélem, meg tudják oldani.

Ha annak idején engem megkeresett volna az a kislány, aki miatt elhagyott a pasim, valószínüleg csendben meghallgatom, de biztos nem leszek egy paraszt vele. Nem hiszem, hogy ő a hibás.

Ahpgy a mi esetünkben sem gondolom, hogy bárki hibás volt.

2020. szept. 17. 19:36
 20/23 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem elég szánalmas hogy írogatsz meg hívogatod azt a nőt. Valószínűleg ő egész másként írná le a sztorit mint te. Szerintem a pasi úgy ment haza hogy minden rendben csak neked adta be azt amit hallani akarsz és azért reagált úgy a nő. Én ki lennék akadva ha engem keresnék, milyen jogon? Nem érdekelne hogy a szerelmed meg mit tudom én mid...
2020. szept. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!