Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Mitől lehet hogy ha otthon...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mitől lehet hogy ha otthon vagyok olyan vagyok mint egy zombi?

Figyelt kérdés
Nem tudok a családom mellett felszabadulni,1-2éve sok volt köztem és párom között a probléma! Mindig is féltékeny voltam nem tagadom de annyi rossz történt velünk,de mikor jobbra kezdett fordulni a dolgaink mondtam neki kezdjünk új életet! Elmentünk egy buliba felszabadult voltam nem figyelgettem hagytam bulizon ő is jó volt az este! Másnap elmesélte hogy egy nagy darab csávó mondta neki milyen csinos,és hogy majd megkeresi,és a párom azt reagálta hogy velem jött stb.Viszont én ezen kibuktam hogy másnap mondta el,és azóta újra sőt még jobban féltékeny vagyok és most már mindenki aki körülötte van vagy csak oda nézz valakire elborul az agyam, természetesen nem bántom csak ilyenkor veszekszünk! Egyszerűen nem tudok benne megbízni mondja hogy szeret meg sírdogál de én olyan vagyok mint egy kő fal! Szeretném helyrehozni de olyan merev vagyok mellette nem tudok ellazúlni hogy jól érezzem magam vele! Van két gyermekünk is nem szeretnék hétvégi apuka lenni megoldást szeretnék!?

2021. jan. 17. 14:39
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Menj el dokihoz, nem szégyen. A hiba benned van. Visszautasította a csávót. El is mesélte? Mit akarsz még? Inkább verd a melléd, hogy ilyen hűséges, nyitott, őszinte, csinos feleséged van, és csak a tiéd. Inkább örülj 🙄
2021. jan. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%

De figyi... nem történt semmi, elmesélte a dolgot, akkor miért nem bízol benne?

Fordulj szakemberhez segítségért, mielőtt megunja a párod a beteges féltékenykedésedet.

2021. jan. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
Eszméletlenül nincsen önbizalmad, menj el pszichológushoz és derítsétek ki az okát és azt, hogy tudsz ezen dolgozni.
2021. jan. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm megfogadom a tanácsokat keresek egy dokit!
2021. jan. 17. 18:10
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Annyit még hozzáraknék, hogy mivel azt írtad, hogy "otthon olyan vagyok, mint egy zombi", tehát, ez azt jelenti, hogy csupán otthon jön ez elő.


Nos, nem túlságosan részletesen, de velem is volt ilyen, ugyan nem a párom volt az illető, de rengeteg időt töltöttem el vele féléven keresztül, vonzódtunk is kölcsönösen egymáshoz, de a lényeg a lényeg, bevont engem a játszmáiba, amiben én partner voltam, ez mind öntudatlanul zajlódott le a részemről és én is.. rettentően rosszul éreztem magamat, nem tudtam figyelni, kattogot az agyam és egyéb más dolgok. A utólag, mint kiderult, ugye játszmáztunk állandóan, vannak olyan megnevezések, ha rákeresel megtalálod, hogy nehézember kategória, ezek a másik emberből táplálkoznak, belőlük szívják ki az önbizalmukat úgy, hogy közben a másikat élve felzabálják, "vámpírok". Nekem még akkor nem volt elég önismeretem és élettapasztalatom, hogy ezt felismerjem, hogy elsősorban nem bennem van a hiba, de mégis én éreztem magamat rosszul, buntudatom volt sokszor, megakartam felelni a környezetemnek, önostoroztam magamat, tehát, ezért is érdemes fordulnod pszichológushoz, mert lehet simán az, hogy egy nehézember a párod, bármennyire is.. a leírásból nem ez jön le nyilván, de simán lehet, ez is a játszmák közül egy típus, amikor önmagaddal érzel problémát és neked vannak olyan reakcióid amiket a környezet elítél, miközben a másik személy manipulál tudattalanul is akár téged, tehát, mindenképpen fordulj szakemberhez! Mondd el neki, hogy milyen érzések vannak benned, mesélj a párodról is!

2021. jan. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az én párom igazából olyan mint egy kis egér a légynek nem tudna ártani! Tavaly volt hogy egy éven keresztül a feleségem keresztanyja alázott bennünket,90%ban igazából engem a munkahelyemen egy helyen dolgozunk és köpködött a munkatársaimnak,és nem tudtam mit tenni vagy elhitték az én verzióm v.nem!És minden nap látom most is kicsit megvisel,de mára már befejezte!! Szóval sokk volt hosszú volt az az év,de alapjáraton is soha nem volt magammal szemben önbizalmam! Apám nem állt gyerekkoromban mellettem sőt!!Anyámban is nagyot csalódtam még a nagymamám is hátba szúrt!! Tudnék mit mesélni persze tudom nem vagyok egyedül!!De köszönöm egy orvost meg keresni fogok!
2021. jan. 17. 20:29
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne orvost keress, hanem pszichológust. A pszichiáterek orvosok, a pszichológusok nem. A pszichiáterek többsége megpróbálja megúszni a tényleges terápiás munkát gyógyszerezéssel, de az nem oldja meg a problémáidat, csak elnyomja őket. Normális pszichoterápiát inkább pszichológusnál találsz. Nyilván - ahogy te is látod - a problémád a gyerekkorodból jön, hogy nem tudsz megbízni a hozzád közel álló emberekben.

Akár párterápiára is elmehetnétek a pároddal, mert valószínűleg nála is lehet valamit csiszolni, ha könnyen kerül áldozatszerepbe. Ha rendben lenne, akkor helyre tudna téged tenni a féltékenykedési rohamaiddal.

Párterápiát két pszichológus vezet egyszerre és mindketten ott vagytok. A pszichológusoknak legyen családterápiás végzettségük a Családterápiás Egyesülettől, ez fontos, mert vannak önjelölt terapeuták, akik hangzatos eredményeket ígérnek rövid időn belül, de csak lenyúlják a pénzetek. Egy mélyreható terápiás munka nem két perc és valószínűleg a terapeuták javasolni is fogják, hogy a terápia mellett egyéni terápiát is kezdjetek.

A párterápia segít jobban kommunikálni, megoldani a párkapcsolati eredetű gondokat és képes rámutatni azokra a problémákra, amik az illető korábbi életszakaszaiból erednek, de ezeket az utóbbiakat egyéni terápián kell feldolgozni. Ez több év önismereti munka is lehet, de folyamatosan érezni a hatását, hogy egyre jobb és jobb, egy csomó terhelő dolog megszűnik majd, nemcsak a párkapcsolatban, hanem az életedben. Olyan dolgok, amikre azt hitted, hogy megváltoztathatatlanok.

2021. jan. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!