Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Kétségbe vagyok esve, az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kétségbe vagyok esve, az összeesés határán állok, bármilyen tanácsot, tippet, ötletet elfogadok, hogy hogyan tudnám megoldani azt a helyzetet, amibe kerültem?

Figyelt kérdés

Üdv Mindenkinek!

Szakítással kapcsolatos gondom van, ezért úgy gondoltam, hogy itt felteszem kérdésként, hátha van/volt valaki hasonló helyzetben, esetleg tudtok tanácsot adni. Igyekszem rövidre fogni, előre is köszönöm, ha elolvasod és segítesz!

Szóval vagyok én, és a párom. A helyzet az, hogy nem érzem jól magam a kapcsolatomban, folyamatosan le vagyok nézve, sokszor olyan érzésem van, hogy cselédként/csicskaként vagyok kezelve, és időnként csak kihasznál a párom. Tudni kell, én vagyok a Férfi tag. Ő lehet, hogy nárcisztikus részben, illetve valószínűleg lehet más is, mert az esetek 95%-ban nem oké a történet. Nem veszekszünk általában, mivel minden rajtam csapódik le, minden az én hibám, az is, ami az Ő gondja lenne egyébként, de még azt is rám vetíti és addig nyugtázza, míg rá nem bólintok, hogy „Igen, igazad van, ez is az én hibám volt..” Na most, mivel folyamatosan érzelmi uralkodásban tart, sokszor alsóbbrendűnek tekint, így nyilván nehezebb a helyzet. Mára már magamtól és a barátaim támogatásának köszönhetően sikerült felismerni, hogy ez egy számomra mérgező, bántalmazó kapcsolat. Nyilván a hölgynek jó minden, mivel természetemből adódóan mindig mindenben a maximálisra törekszem, így igyekszem mindig a lehető legtöbbet megadni, amit meg tudok. Na most, 3 éve vagyunk együtt. Elviekben nem lehetne olyat, hogy interneten keresztül rendezni a dolgokat, mivel az kevésbé korrekt és emberies. Ugyanakkor a helyzet az, hogy próbáltam már 2-3 alkalommal szemtől szemben szakítani, aminek végül békülés és ígérgetés lett a vége, amely ígéretekből aztán vagy csak átmenetileg valósult meg valami, vagy megvalósult, de jött mellé újabb probléma. Illetve, minden egyes alkalommal az volt végül, hogy be tudta beszélni nekem, hogy ez csak az én hibám, nem lenne semmi gond, ha nem szenvednék, meg ha jól érezném magam, vagy elengedném magam kicsit. Mostanában megint meg akar változtatni (külsőleg-belsőleg), próbál lebeszélni a jövőbeni terveimről (egyetemi tanulmányok), mondván, hogy nem olyan fontos az, hagyjam, inkább foglalkozzak csak vele, stb.. )

Na most így kicsit nagyvonalas részletezés után: Olvasható volt, hogy személyesen egyszer sem sikerült, mivel végül átfordította az egészet ellenem, és mivel tudja, hogy zsarolható vagyok sajnos, így ezt sokszor ki is használja. Maradt akkor az, hogy levélben – magyarázatokkal persze – szakítsak. Na de, ez sem sikerül. Erre pedig „nem tudom magam rávenni”. Kedvem sincs (mondjuk az egésszel foglalkozni sem), energiám sem. Nem szeretném megbántani, de nyilván ez elkerülhetetlen. Több szemszögből vizsgálva mondhatom, hogy a szakítás engem csak felszabadítana, viszont Őt összetörné teljesen. Idővel nekem biztos jobb lenne. Korábban ment annyira, hogy összeírtam és elküldtem Neki, de végül nem bírtam kimondani, hogy igen, én szakítok és vége.(Mivel megfordult a fejemben nyilván, hogy mi lenne, ha mégis őt akarnám, de valószínűleg ez csak most merül fel bennem.) Ezek után egy negyed év elteltével annyira amortizálódtam le megint, hogy már ezt a megoldást sem tudom elkezdeni, mindig csak halasztgatom, „mert ez, mert az, mert amaz van..”. Gondoltam arra is, mi van, ha kapcsolat függő vagyok/lettem, vagy félek az egyedülléttől (most a szülőkkel élek egyébként). Ugyanakkor, akármire jutok, mindig bennem van, hogy megbántani sem akarom (Annó így szocializálódtam, hogy nem szabad a nőket megbántani.) Szóval jelenleg arra sem érzek már erőt, hogy az üzenetes verziót alkalmazzam, pedig a héten is csinált olyan újabb dolgot, ami végképp azt jelzi számomra, hogy nem szabad vele folytatnom. Mára a közel 3 év alatt annyira épültem le mind szellemileg, mind fizikailag, hogy napi szinten szétesek fejben, koncentráció nulla, 0-24 fáradt vagyok, hiába pihenek minél többet.

Na és akkor a kérdés: Ki, mit tud ajánlani, hogyan tudnám megszüntetni ezt a helyzetet, hogyan tudnék egy szakítást véghez vinni a fent leírtak ismeretében? Preferálnám a személyes találkozás elkerülését, mivel ha ez lenne (akármennyire is így lenne korrekt), akkor nem fog sikerülni, ebben biztos vagyok, és még az is lehet, hogy felakasztom magamat a végén.. Aminek sokan nem örülnének, és nem is tenném, főként szüleim miatt. Gondolhat bárki bármi rosszat, hogy gyenge vagyok (talán igaz is), vagy kevésbé korrekt, hogy csak ezt a módszert gondolom, de ez van, ide jutottam, sajnálom. (Sajnos már depressziós is lettem, és elvileg felmérések alapján egy hajszál választ el attól, hogy gyógyszeres kezelésre szoruljak)

Bármilyen segítő tanácsnak nagyon nagy hálát adok, és nagyon köszönöm. Akár privát üzenetben is írhattok. Szép estét mindenkinek! FFI



2021. jan. 22. 18:27
A kérdező szavazást indított:
Elfogadható az általam preferált módszer
Nem elfogadható az általam preferált módszer
11 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%

"számomra mérgező, bántalmazó kapcsolat."


Azért nem olvastam tovább, mert ez a kulcsmondat. A többi már irreleváns.

Lépj ki ebből, ha nem akarsz lelkibetegként, depressziósként idegileg-lelkileg totálisan lerongyolódni. A párocskád egy pszichopata.

Ennyi.

2021. jan. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Csomagolj és iszkiri. Ha pedig a te lakásodban laktok, akkor csomagold össze és rakd ki.

Ha albérletben laktok, akkor is csomagolj és szállj ki, tájékoztasd erről a tulajdonost.

Úgy szállj ki ebből, hogy vissza se nézz.

2021. jan. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Már leírták mások de én is leírom, hogy egy mérgező kapcsolatból ki kell lépni, bármennyire is nehéz, mert csak rosszabb lesz minden idővel. Nekem is van nárcisztikus exem, ugyanazt csinálta mint amit te is leírtál, folyamatosan engem hibáztatott mindenért, soha nem vállalt felelősséget semmiért, de én mindent tönkretettem, meg amúgy sem kellenék senkinek rajta kívül trallala, aztán idővel kiderült hogy folyamatosan hazudozott mindennel kapcsolatban és meg is csalt. Iszonyú nehéz volt magam mögött hagyni, hónapokig lelki beteg voltam, de az idő múlása mindent helyre tett, és most már csak nevetek/szánakozok magamon amiért képes voltam azt a szärházit siratni. Szóval, kérdező, állj a sarkadra és állj ki magadért, ne hagyd hogy más valaki lábtörlőként használjon kedvére.
2021. jan. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Külön élünk, Ő egyedül a lakásában, én szülőkkel. Jut eszembe, 2 dolog: Ha úgy lenne, lenne másik hölgy (időközben alakult, egyenlőre barátság, de tudjuk mindketten, hogy több is lehetne benne), de ennek tudata sem tud erőt adni. 🙁
2021. jan. 22. 18:50
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek. Nyilván nem kell túlbonyolítani, de hogy szakítsak, ha már az interneten való szakítást sem tudom kivitelezni? (Kicsit félek is tőle már, hogy hogyan fog bántani..)

Egyszer már szakítottam, akkor pl. elterjesztette, hogy megcsaltam, és ő bocsájtott meg, holott én hülye adtam neki újabb esélyt/esélyeket.


Köszönöm!

2021. jan. 22. 18:52
 6/17 anonim ***** válasza:
89%
Öhm. Ez egy ötlet csak, de mi lenne ha összeszednéd a tökeidet és oda raknád ahová való? Könyörgöm, nem az életed múlik ezen. Ha így képes téged leszedálni egy nő, el se tudom képzelni hogy èlsz túl valami komolyabb helyzetet... Tudod csak azt lehet hülyíteni, aki hagyja. Te hagyod?
2021. jan. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Amint leírtad a helyzetet, abból csak egy kedvező kiút marad számodra - a szakítás. Szemtől szemben, vagy írásban - mindegy.

"Ha férfi vagy - légy férfi!" (Petőfi Sándor)

2021. jan. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 noone91 ***** válasza:
29%

Javaslom amit az elozo. Menj el hozza, hord el minden szarnak, kicsit tord meg, esetleg csinald is meg, de ugy, hogy csak a sajat kielegulesed legyen a cel, aztan a vegen is befejezheted valami olyan szituval, amivel alarendelt szerepbe kerul, picit megtorik. Ha ezek megvoltak, utana nem mondanek semmit, felallnek es kocc.


Vagy nyekeregsz meg egy darabig, aztan befalcolsz. Tenyleg, a golyok megvannak meg? Remelem erted baratom, hogy nem bantalak, nem bantani akarlak, de mindenkinek tudnia kell ezen a nyomorult vilagon, hogy hol a helye. Egy idegbeteg szukanak is. Az ilyet nem neveznem nonek.

2021. jan. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Dontsd el mi a rosszabb: ha neked sz@r vagy ha neki?
2021. jan. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
82%

Vidd magaddal az egyik baràtodat, szülődet, aki utána hazamegy veled, ha az exed a szakítás után elkezdi felemelni a hangját, akkor átjön a szomszéd szobából és kisegít.


Vagy kérd meg az egyik haverod, hogy segítsen megírni, hogy szeretnél szakítani. Utána a közeli ismerősöket kérd meg, hogyha a csaj keresne, akkor ne adják tovább az üzeneteit, mert most szakítottál és zavar.

2021. jan. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!