Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Élettársam haza költözött,én...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Élettársam haza költözött,én maradtam a közösen szerzett ingatlanban. Az ő nevén van,kiakarja fizetni a részemet de úgy hogy szerdán kifizeti és csütörtökre menjek el?

Figyelt kérdés

Mondtam neki várjon 5-hónapot még veszek egy másik lakást,albérletre nem akarom kidobni a pénzt. Most kaptam egy levelet egy ügyvédtől hogy még ott lakom,fizessek 50000-ft lakbért ? Semmilyen szerződés nincs erről csak így kivan találva ?

Szabályos ez ?



#Van ilyen vagy álmodom ?
2021. jan. 31. 10:58
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem ez nem így működik, nem te kötelezted, hogy elköltözzön. Keress egy ügyvédet te is!
2021. jan. 31. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
26%

Mivel az ő lakásában élsz, de nem vele, normális, hogy fizetsz érte. Ráadásul nem is sokat.

Másrészt albérletre nem kidobod a pénzed, hanem szolgáltatást veszel. Hajléktalan szálló is van, az valszeg ingyenes.

Felnőtt, önálló ember vagy, old meg a saját életed, ne az exedtől várd, hogy továbbra is gondoskodjon rólad.

2021. jan. 31. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
91%

Közös pénzen vettétek, de csak az ő nevén van?

Hát gratulálok, létezik. Vettél az exednek egy fél lakást. Csak úgy kíváncsiságból, mennyibe került?

2021. jan. 31. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
85%
Mondjuk ha az elettars neven van a lakas, akkor kirakhatna szo nelkul, es meg penzt sem kene kapnod, szoval jofejseg tole h ki akar fizetni.
2021. jan. 31. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 Noren1989 ***** válasza:
88%

A közösen szerzett részt kifejtenéd?

Milyen maniból, kinek a nevére, haszonélvezeti jog terheli-e...

2021. jan. 31. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
62%
Miért kell 5 hónap egy lakás vásárlásához, ha kapok rá pénzt? Még ha nem is elég rá, egy hónapon belül megdobnak hitellel.
2021. jan. 31. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
90%

Közösen szerzett, de az ő nevén van? Ez mégis hogy lehetséges? Ha nem közös tulajdonba került az ingatlan, akkor szerintem végtelenül korrekt a volt élettársad, hogy egyáltalán kifizetné a te részed. Persze, ez a korrekt, de hidd el, nagyon sokan csak kidobtak volna a lakásból minden további nélkül. Az már a te hülyeséged, hogy úgy adtál bele pénzt, hogy nincs ennek nyoma.


Kereshetsz ügyvédet, de mégis mit tehet? Az övé a tulajdon és nem kívánja, hogy továbbá ott élj. Egyetlen esélyed, ha szépen megbeszéled vele és kérsz némi haladékot. 5 hőnap nettó hülyeség, örülj ha 1-et ad.

2021. jan. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

1/2 jogú tulajdon jog az enyém. Érdekes csatározások találtak telibe .

Miért kell ennyi idő egy lakás vásárlásához mert kb ennyi idő mire össze szedek 5-milliót kölcsönt nem veszek fel kölcsönt még bankkártyám sincs !

Rám eső rész 4-millió.

Azért az olyan válaszokon meglepődők, hogy ez jó (fejűség) részéről én lakom nála .

Szó nélkül nem tud kirakni,hogyan? Rendőrrel és jön a rendőr mikor itt van a bejelentett lakcímem és kihajint ?

2021. jan. 31. 11:29
 9/30 anonim ***** válasza:
92%
Mondjuk eddig azt mondtad h az o neven van a lakas. Ne lepodj meg, ha hulyeseget irnak, azutan hogy felretaekoztatsz...
2021. jan. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 Noren1989 ***** válasza:
81%

No, akkor: a tulajdonrészed megvétele csak rajtad áll.

Ahhoz, hogy bérleti díjat kérhessen (nyilván csak az ő részére), bizonyítania kellene, hogy életvitelszerűen nem használja az ingatlant.


Úgy gondolom, hogy ehhez ki kellene jelentkeznie a lakásból és új lakcímkártya igénylésével igazolhatóvá teheti.


Megmondom kerek-perec, igazából nem tűnik az élettársad ennyire rafináltnak, csak egy feldühödött parasztnak.

2021. jan. 31. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!