Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Elveheti az apja a gyereket?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elveheti az apja a gyereket?

Figyelt kérdés

5 éve élünk együtt, 2 éves a közös gyermekünk. Nem vagyunk házasok, a párom lakásában élünk, a gyerek is ide született. Nekem papíron nincs részem.

Sok új esély után most úgy döntöttünk, hogy külön válunk. Elég viharosnak ígérkezik a szétválás, semmiben sem tudunk megegyezni. Anyagi oldala nem érdekel annyira, ám a gyerek annál inkább.

Sok dolog vezetett a különköltözés gondolatához, de leginkább, hogy míg én neveltem a fiunkat, ő totál élte a gyerek eőtti életét. Én csinálok mindent a gyerek körül, háztartást vezetek, intézem a dolgainkat. Miközben ő bandázik, jó ha az éjszakát itthon tölti.

Kérdésem, hogy hogy zajlik a gyermekelhelyezés? Ő váltott felügyeletet szeretne, amibe én nem szeretnék belemenni, ugyanis a legközelebbi albérlet 40 km-re van, nekem nincs autóm, nem tudom megoldani a gyerek heti költöztetését.

Azt mondja, hogy elveszi tőlem a gyereket, mert nincs házam, és a bíróság úgyis annak adja, ahol ráeddig lakott. Ez tényleg így működik? Ha az egyik szülő kéri a váltott felügyeletet, akkor nagyobb eséllyel dönt a bíróság is erre?

Azt mondja, hogy én mehetek, de a gyerek marad. Ha elviszem, akkor visszahozza. Mi erre a megoldás, hogy míg nem zajlik le ez az egész, a gyereket elvihessem?

Nem tiltanám az apjától, de igazságtalannak érzem, hogy most 10 körömmel kapaszkodik érte, mikor meg itt voltunk le se sz@rta, hogy mit kínlódpáok vele egész nap. Semmiben nem segített. Anyagilag jobban áll mint én, ez döntő tényező?


2021. márc. 4. 22:26
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Siman koltozz haza a szuleidhez. Ott nem mer majd arcoskodni, az ilyen csak a gyengebb ellen kemenykedik, ha tobben vannak, akkor mar inaba szall a batorsaga. Masreszt elvenni nem tudja toled a gyereket. Maximum a birosag donthet igy, de leven 3 ev aluli, szinte mindig az anyanak itelik, amennyiben nem bizonyithato, hogy a gyerek egeszseget veszelyezteti. Ugyhogy fogd a gyereket irany a szulokhoz, es add be a valasi papirokat, hogy birosag dontson a gyerek felol. Az majd kimondja, hogy az apja hogyan es milyen korulmenyek kozott lathatja a gyereket. Ha pedig ezt megprobalja kijatszani, akkor a rendorseg helyreallitja a birosag altal megitelt allapotot. Koltozz es legyen birosagi papirod, ezek vedenek meg. Ha maradsz, vagy elgyengulsz es visszaadod a gyereket, akkor lebuktal.
2021. márc. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha az anya el tudja tartani, tehát nincs veszèlydztetve a gyerek akkor 99% hogy az anyànàl helyezik el.

Kivéve ha a pasi bizonyítanu tudja hogy kur va vagy, drogozol, nem vagy normális.

Szóval, szépen albèrletbe költözól a gyerekkel akàr a válás előtt is. Megmondod hogy fizessen 50e ft gyerektartást. A gyereket minden páros hèten szombaton reggel 8 kor viheti és vasàrnap este 6 ra jozzàd visszaviszi. Neki kell megoldani.

Az 5 év alatt közösen vàsàrolt dolgok fele a tied.

De ha balhés lesz akkor fogadj ügyvédet.

2021. márc. 5. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem vagyunk házasok, így nem lesz válás sem. Ügyvédhez tervezek menni. Nem vihetem el a gyereket a beleegyezése nélkül, mert rendőrrel hozathatja vissza. Nem akarok magamnak rossz pontot.
2021. márc. 5. 00:09
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem vagytok hazasok, akkor a rendor hova fogja vinni a gyereket? Mert te vagy az anyja, szoval toled nem veszi el. Ne hagyd magad hulyeseggel megetetni. Neki semmi sincs a kezeben azon kivul, hogy o a biologiai apja. Egyaltalan ez le lett jelentve a szuleskor? Megnyugodhatsz, a rendor nem fogja kivenni a kezedbol a gyereket. Plane nem fogja elvinni az elettarsadhoz? Baratodhoz? Mi neki a titulusa ebben a kapcsolatban?
2021. márc. 5. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Hallod, hirtelen azt hittem, én írtam ezt ki pár éve. Szórol-szóra így volt minden. Jó egy évig nem is mertem emiatt lépni, elköltözni.

Barátnőm mondta, hogy csak azért csinálja, hogy terrorizáljon, ill. hogy ne menjek el, próbáljam ki mit csinálna ha beleegyeznék mindenbe, amit kér.

Következő nagy veszekedésnél elkezdtem csomagolni. Jött a szokásos"azt tudod, hogy a gyereket nem viszed innen sehova".

Haláli nyugalommal annyit mondtam, hogy rendben és pakoktam tovább.

Teljesen lefagyott, meg se tudott szólalni. Megpuszilgattam a gyereket, mondtam neki, hogy nagyon szeretem, de most nem tudom magammal vinni, mert nem akarom, hogy, apu még mérgesebb legyen, szegénykém elkezdett sírni, de úgy voltam, most már végigviszem. Eljöttem egy bőrönddel.

Nem telt bele 20 perc hívott és utánam hozta a gyereket. Soha többet fel se hozta, hogy nála legyen elhelyezve, örülök ha nem mondja le az aktuális láthatást.

2021. márc. 5. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

6

Ravasz. De tényleg így van.

Ha azt mondja neki hogy megy és marad a gyerek akkor rájön hogy nincs bandázás csavargás, sörözés a haverokkal. Vége a jóvilàgnak.

2021. márc. 5. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Hétfőtől még bölcsi sincs. Amúgy jár?

Higgadtan mondd el, hogy ha a gyerek marad, ő mehet gyes-re. Te tudsz utalni egyelőre 10 ezret havonta. Búcsút inthet a haveroknak. Ha egy perce is egyedül hagyja, már ugrasz feljelenteni. Meg amúgy meséljen már kicsit, hogy hogy tervezte? Tudja, hogy ki a gyerekorvos? Van sejtelme, mit kell tenni, ha este belázasodik és hányni kezd? Tisztában van vele, hogy jövőre úgy fog munkát vállalni, hogy reggel ő viszi oviba, délután ő hozza? A következő 3 évben többet lesz táppénzen, mint munkában.

Csakhogy érezze, hogy nem biztos, hogy ő nyer, ha eléri, amit akar, és ő neveli a gyereket.

De egy jó két hétre elutazhatsz a szüleidhez, aztán próbálja ki.

2021. márc. 5. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
55%
#7 Az a baj az ilyenekkel, hogy elviszik a gyereket az anyjukhoz, elsírják, hogy az asszony milyen gonosz, hogy itthagyta a gyereket és a bíróságon is ezzel kezdik majd. Ha blöffölsz, bele kell kalkulálni, hogy veszítesz.
2021. márc. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!