Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Szakítanátok ti is a helyemben?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakítanátok ti is a helyemben?

Figyelt kérdés

A párommal 6 éve együtt vagyunk,-még az egyetemen ismertük meg egymást. Az elején minden szép volt, legalább is azt éreztem a részéről ő is belead apait,anyait. Szövögettük az álmainkat,mint minden normális pár...


Persze jöttek problémák is mint mindenkinél,volt hogy ment a civakodás nálunk is kisebb-nagyobb gondokon,de ezek mind megbeszélhetőek voltak,amiket akkor rendeztünk is.


Jelen helyzet: Ide költöztünk a szüleihez, mert ők Szlovákiában élnek.Az én otthonomtól olyan 300 km-re. Sajnos anyósom beteg, és ő mint egyetlen gyerek támogatni akarja,mivel az édesapjánál daganatot diagnoztizáltak.


Megértem hogy ez túl sok neki, elvisszük a vizsgálatokra, segítünk ahol tudunk. A problémám az lenne hogy egy 50 m²-es panelben élünk így együtt, nyilván külön szobában de semmi magánéletünk és együtt töltött időnk nincs.


Az utóbbi időben kiderült nálam is az,-hogy talán nem lehet soha se gyermekem,és még nincd egy sem,pedig szeretnék. Én nem tudtam erről. Én ez miatt nem akarom magamhoz láncolni,-amire azt mondja nem lenne neki gond az sem ha 1 se lehetne, mert szeret,csak a tettei nem ezt bizonyítják. Én tényleg sokat tanakodtam azon el-e mondjam neki, tragtáljam még a saját problémámmal is,de úgy döntöttem hogy mégis csak a párom,és joga van tudnia. Engem mint nőt, lelkileg annyira lelomboz hogy nem találok szavakat... ami még bánt,hogy semmilyen segítséget nem kapok, nem értem a nyelvet, nem ismerem a várost, és soha egyetlen vizsgálatra se segít eljutnom. Ha elmegyek egy-egy vizsgálatra ne meséljem el mi történt, címszóval neki ez az egész sok már, mindenhol csak a betegség és nem tud már az én gondommal is foglalkozni.


És ez az a kijelentés amit egyfolytában hozzám vág ha csak annyira kérem meg, el-e vinne engem is autóval egy 30km-re távolabb lévő városba hogy ne keljen tömegközlekednem (nekem nincs jogosítványom),de tényleg a válasza mindenre csak annyi hogy fáradt és neki ez túl sok. Megértem sok neki, de akkor én kire számítsak itt teljesen egyedül ha rá sem tudok?



26/N


2021. ápr. 11. 07:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%
Igen
2021. ápr. 11. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
53%

Imádom a nőket, ha egy pasinak gondja van, akkor nem segítünk rajta, hanem azonnal lapátra vágjuk...

De akkor minek hazudok össze-vissza?

2021. ápr. 11. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Segítem, én viszem a háztartást egyedül, mosok,főzök,takarítok, a nagyszülőnek lejárok segíteni, mert nem bírja már a kertet. Teljesen egyedül.. lélekben és testileg is itt vagyok vele.
2021. ápr. 11. 07:25
 4/12 anonim ***** válasza:
74%

"nem értem a nyelvet"


Megkérdezhetem melyik városban éltek? Csak mert a Felvidéken Kassát, és Pozsonyt leszámítva, a magyarok olyan településeken élnek átalában ahol, meghaladják a lakosság 20%-át. (Dunaszerdahely, Komárom, Párkány, Rimaszombat, Érsekújvár, Ipolyság etc).


Figyelj, ha nekem súlyos beteg lenne mindkét szülőm, akkor a gyerek kérdése egy huszadlagos dolog lenne, és semmi másról nem szeretnék hallani. Az is lehet, hogy depressziós (teljesen jogosan)


"Megértem sok neki" Nem, nem igazán érted meg. Meg is mondta, hogy nem baj, ha nem lesz gyerek (lehet, hogy nem is nagyon akarna, amúgy sem), ergo támogat téged. Lehet az apukájának pár hónapja van hátra, a gyerek kérdésen, pedig jövőre is ráértek gondolkodni.


Ez most egy nagyon nehéz időszak a számára, szerintem inkább próbálj meg a támasza lenni!

2021. ápr. 11. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem meg a kérdező elég sokat vállal ezért a fiúért. Elköltözött az otthonától kva messzire egy olyan helyre, ahol még a nyelvet sem ismeri egy pici panelba a szülőkhöz, segít ahol tud, takarít utánuk. Nyilván ez neki se valami baromi könnyű, mindemellett ott van a saját problémája is, amivel szeretne foglalkozni és ez érthető. Ha a szülők még évekig élnek akkor is így fogtok élni? Szerintem ez a berendezkedés alapvetően nagyon rossz, hosszútávon kibírhatatlan. Ti fiatalok vagytok és szerelmesek, nem kéne éveket ilyen vegetatív üzemmódban eltölteni. Nem tudnátok kezdésnek a közelben kivenni egy lakást? Oda te legalább el tudnál vonulni, nem kéne folyamatosan egy légtérben lennie mindenkinek. Jogosan kéred, hogy a barátod segítsen, a gyerekvállalás nem csak neked kéne fontos legyen. Te már elég sokat tettél ebbe a kapcsolatba, ő eddig mit nyújtott neked?
2021. ápr. 11. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Azt gondolom, hogy mindenki nagyon sok energiát öl abba, hogy jót tegyen, de annyira hátrányos és nehéz helyzetből indultok, hogy nem látszik az eredmény.


Normál esetben egy külföldre költözésnél a két embernek össze kell kapaszkodnia, hogy bírják, ugyanakkor a párod esetében én sem mondanám, hogy elvárható ez a mértékű figyelem két beteg szülővel.


Első körben szerintem keress egy pszichológust, mert ha lelépsz és szakítasz, akkor nehezen fog a párod később megbocsátani, hogyha meggondolod magad és innen nehéz megítélni, hogy a pároddal van bajod, vagy csak a helyzettel.


Amit még tanácsolni tudok, hogy egy kicsit költözz haza a szüleidhez/barátokhoz/nagyszülőkhöz, ha van rá lehetőséged. Bár nagyon gonosz dolog “cserbenhagyni” a daganatos betegségekkel küzdő családot, azt gondolom, hogy ilyen helyzetben nagyon nehéz feldolgozni, hogy nem tudsz gyereket szülni és csak te is belebetegszel.


Néhány hét kikapcsolódás, elmélkedés, kiszakadás a közegből valószínűleg jót tenne abban, hogy kicsit kívülről lásd a helyzetet, illetve egy megnyugtató baráti jelenlét, valaki, aki meghallgat, segíthet a saját helyzeted feldolgozásában.


Továbbá próbálj meg sokat beszélgetni az itthoni barátaiddal, telefonon vagy facebookon, akár a kert karbantartása közben.


Kitartást kívánok mindannyiótoknak! És részvétem az egészségügyi állapotod miatt!

2021. ápr. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát nehéz ügy.

Én megèrtem a párod szempontját is, nagyon nehéz lehet hogy egyszerre mindkét szülőd beteg és gondoznod kell őket, ez nyilvánvaló.

De ez a szomorú helyzet nem zárja ki azt, hogy neked nem jöhet közbe bármilyen fèle problèma amivel foglalkozni kell. Ha nem is tud èrdemben segiteni neked,legalább lelkileg támogasson és beszéljetek róla. Találjátok ki megoldást erre is, ha ő nem hagyhatja ott a szüleit akkor utazhass te vissza Mo-ra haza, amíg elmèsz itt kivizsgálásokra és gond nèlkül megèrted amit kell. Felnőtt vagy, az ilyesmit kapcsolat nélkül is elkell tudd intèzni. A kommunikáción kellene javítanotok, mert nem èrtitek meg egymást és így mindketten önzőnek találjátok a másikat, holott csak támogatásra vágytok.

2021. ápr. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

4-es vagyok még annyival kiegészíteném, hogy


- A jelenlegi helyzetben nem a legbölcsebb dolog kórházba, és orvosi rendelőbe járni (ha csak nem végképp muszáj), mert egy súlyos, főleg daganatos beteget, a covid elvisz pár nap alatt.


- A nyelvvel kapcsolatban pedig: gondolom nem most akarsz szlovák barátokat szerezni, akikkel az orosz-ukrán konfliktusról akarsz beszélgetni, az olyan szükséges, alap dolgokat, mint "Mennyibe kerül a kenyér? Merre van a posta? Egy jegyet kérek Érsekújvárra" pedig pár hét alatt el lehet sajátítani, nem egy atomfizika.


Szurkolok, hogy minden rendben menjen!

2021. ápr. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
18%
Miért ne lehetne gyereked? Ez nem olyasmi ami csak úgy véletlenül kiderül. Éveken át tartó orvosi vizsgálatok után nyilvánítanak valakit meddőnek.
2021. ápr. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mindenképp legyél őszinte a pároddal. Több nőt ismerek, akiket meddőnek nevezett a nőgyógyász, ezért nem védekeztek, és egy éven belül nagy meglepetésükre összejött a baba. :) Szóval kérlek, ne add fel.
2021. ápr. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!