Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Egy fura új szorongásom lett....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy fura új szorongásom lett. A legtöbb kapcsi szakítással/válással végződik. Barátom van, belátható időn belül tuti nem szakítunk, de mi van, ha 5, 10, 15 év házasság után igen? A statisztika alapján fogunk. Mit tudtok erre mondani?

Figyelt kérdés

Előtt e már volt egy pár éves kapcsolatom, ott pont hogy én szakítottam. Pedig emlékszem, mondtuk, hogy mi együtt maradunk, és amikor említettem a statisztikát, anyukája mondta, mi együtt maradunk. Aztán tessék, 1 évvel később magam szakítottam. Persze mindez már évekkel ezelőtt történt, csak elmesélem, hogy na ugye.


Nem akarom, hogy a jelenlegi barátommal megházasodjunk, legyenek gyerekek, aztán elváljunk. De a statisztika alapján el fogunk. Ez olyan szomorú. Ez egy fura új szorongás bennem. Nem akarok úgy járni, mint az a középkorú/idősödő nő, akit ismerek... Ő is elvállt, aztán rengeteg ideig, rengeteg évig volt szingli, most lett valakije... Nem akarok ilyen életutat.


2021. máj. 6. 21:57
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

"Nem akarom, hogy a jelenlegi barátommal megházasodjunk, legyenek gyerekek, aztán elváljunk. De a statisztika alapján el fogunk."


Nem fogtok. A házasságok kb fele válással végződik, de sok ember többször is megházasodik, szóval csak a megházasodott emberek 35-40%-a válik el. Ha megházasodsz valószínű, hogy nem fogsz elválni.

2021. máj. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
40%
Jobban járnál, ha inkább most szakítanál.
2021. máj. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%

Figyelj, a statisztikák szerint az emberek 100%-a meghal.


Felesleges ilyenekkel foglalkozni. Próbálj a jelenben élni, élvezd ki a jó dolgokat, és ne törődj a statisztikákkal...

2021. máj. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%
Én az előző kapcsolatomnál gondolkoztam ezen... de aztán úgy voltam vele, hogy az élet majd úgyis eldönteni, felesleges ezen előre bánkódni. Ha szakításra kerül a sor, annak is oka lesz.
2021. máj. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
56%

Mégis melyik kapcsolat örök az ember életében? Még a gyereked is leválik rólad bizonyos módon és függetlenedik.

Szerintem pont ez a holtomiglan-holtodiglan tesz tönkre mindent, mert rabbá teszi az embert. Sokkal jobb azoknak, akik megtehetik, hogy elváljanak, amikor már nincsenek érzelmek. Akik nem válnak el, azok nagy százalékánál a gyerek és a hitel, lakhatás az összetartó erő, tehát a kényszer és emiatt nem tudnak újat kezdeni, akkor se, amikor már rég rossz a kapcsolat.

Az a jó, ha el lehet egymást engedni, amikor eljön az ideje.

Egyetlen sírig tartó igazi szereteten alapuló kapcsolat létezik: a kutyádé.

2021. máj. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A jövődet nem tudod irányítani, és olyan dolgok történnek amikre nem számítasz és gyökeresen megváltoztatja az életed... Szóval a jelen a legfontosabb!
2021. máj. 6. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
56%
Ezt nagyon könnyen elkerülheted azzal, hogy nem házasodsz meg. Szívesen 😉
2021. máj. 6. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem a statisztika miatt válnak/szakítanak az emberek, ha leélsz a pároddal 5-10-15-20 évet házasság nélkül, akkor is ugyanazok a problémák jönnek elő, mint házasságban, és akkor is szakíthattok, statisztikától függetlenül is.

Ezen azzal tudsz segíteni, ha jól megválasztod a párod és a kommunikációt, a kapcsolatot folyton fejlesztitek, hogy minden problémát meg tudjatok oldani és ne kelljen szakítanotok.

2021. máj. 7. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Most komolyan ennyire unatkozol?
2021. máj. 7. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Amíg azt a szót használod, hogy kapcsi, maradj a tini kategóriában, és akkor mindekinek jobb lesz.
2021. máj. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!