Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Helytelen ok ezért szakítani?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Helytelen ok ezért szakítani?

Figyelt kérdés

23(N) éves vagyok, párom 27(F). Lassan 6 éve vagyunk együtt, amiből 4 éve együtt is élünk.

Pénzügyi gondjaink nincsenek, mindig tökéletesen egyhangon vagyunk, gyermeket nem szeretnénk. (Nem. Nem gondoljuk meg magunkat később.)

Sosem voltunk házasság pártiak, viszont amikor megismerkedtünk ez mindkettőnkben megváltozott. Az utóbbi 2,5 évben többször is szóbakerült az eljegyzés, néha vicc (pl: "Majd, ha gyűrű lesz a kezemen.", "Na most helyben letérdelek."), néha pedig komoly témaként is. Ebben a 2,5 évben párom többször is utalgatott, hogy számítsak rá (szülinapok, évfordulók), még azt is megbeszéltük, hogyan, milyen stílusban szeretnénk (gyűrű stílusa, mennyire publikusan, stb.), de sosem jött el a nagy pillanat.

Namost...nemrég egy ismerősünknek új párja lett. 1 hét alatt jöttek össze, 3 hónap után költözött hozzá a csajszi, fél éves évfordulójukra a leányzó gyűrűt kapott, én pedig koszorúslánynak is fel lettem kérve. Még viccelődtek is párommal, hogy neki is ideje lenne, mert a végén más teszi meg.

Nem tudom, mi történt, viszont olyan érzés fogott el, mintha egy kapcsoló átbillent volna a fejemben. Elbizonytalanodtam a kapcsolatunkban. Türelmesen vártam/várom az ígért alkalmat, de lehet, hiába. Mintha már nem is vágynék rá annyira. Fiatalon köteleztem el magam, és egyre jobban hiányzik a szabadság, mivel úgy érzem, én komolyabban gondolom párommal, mint ő velem. Én mindent betartottam, amit ígértem, ő (még) nem.

Viszont nem tudom, találnék-e mégegy olyan hozzám hasonló embert, aki a legjobb barátom is lenne egyben. Szeretem teljes szívemből, de nem tudom, meddig kéne még várnom. Nem tudom, meddig akarok.



2021. szept. 12. 08:53
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
HOZZÁTESZEM: Eddig sosem merült fel bennem a szabadság hiánya, vagy bármi hasonló dolog.
2021. szept. 12. 08:56
 2/21 anonim ***** válasza:
28%
Aha... egyre jobban hiányzik a szabadság, de közben sértve érzed magad, mert a pasid nem akar téged, 23 éves csajt egy házassággal még jobban magához kötni...
2021. szept. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
#2 Olvasd már el az egészet könyörgöm. Írtam. Eddig, amíg ez az érzés el nem fogott, ilyen nem történt.
2021. szept. 12. 09:02
 4/21 A kérdező kommentje:
#2 A másik pedig. Ő hozta fel. Ő hozta fel a házasságot, az eljegyzést, anno az összeköltözèssel is így volt. Én nem mertem, mert féltem, korainak gondolja, viszont, mint kiderült ugyan úgy gondolkodunk.
2021. szept. 12. 09:05
 5/21 anonim ***** válasza:
78%

Mi ugyanennyi idősen jöttünk össze a férjemmel.

Én 17 , Ő 21 volt.


Nekem ráadásul Ő volt szexben az első.

20 éve vagyunk együtt.

Benne vagyunk egy kis válságban most,

hozzáteszem először ennyi év alatt.

A mindennapok kicsit széthúztak minket...


Most először jött a gondolat is, hogy talán élnem kellett volna még...

de ez nyilván a mostani helyzet miatt jött.


3 gyerekünk van,

biztos , hogy szeretném megjavítani a dolgokat, mert szeretjük egymást.


Ha nálad ilyen hamar előjött ez a gondolat, akkor ez később rosszabb lesz, ezt szerettem volna leírni.

2021. szept. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

#5 Nekem is mindenben ő volt az első. Viszont nem magam miatt jött el a gondolat, hanem az üres ígéret miatt. Én készen állok leélni vele egy életet, sőt ezt akarom. Lényegében már el is kezdtük. Közös lakás, közös autó, stb.

Az édesapja is mondta, hogy ilyen boldognak még nem látta a fiát, és én is ugyanígy érzek. Amikor meglátogattuk, még ott is szóba jött a házasság téma párom által.

Lényegében egy mesebeli történet a miénk. Csak az ígéretek nálam fontos szerepet játszanak.

2021. szept. 12. 09:17
 7/21 A kérdező kommentje:

#5 Abban igazad van, hogy később lehet rosszabb, viszont ez nem rajtam múlik.

Felhozni a témát nem szeretném, ugyanis nem akarom, hogy erőltetve érezze magát.

Magam sem értem még ezt az érzést teljesen.

2021. szept. 12. 09:19
 8/21 anonim ***** válasza:
87%
Ne haragudj, kérdező, de te vagy az, aki generálja a problémát azzal, hogy nem beszéled meg. A felnőtt párkapcsolatokhoz, a házassághoz az is hozzátartozik, hogy a számunkra fontos dolgokat, esetleges válsághelyzeteket, érzéseinket leülünk megbeszélni. Te meg inkább puffogsz magadban, küzdesz egyedül egy érzéssel és mérgesíted el a saját kapcsolatodat, pedig csak le kéne ülnöd beszélgetni azzal az emberrel, akivel le tervezed élni az életed.
2021. szept. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Nem puffogok. Nem mérgesítek el semmit, csupán gondolkodom. Mint mondtam, az elmúlt 2,5 évben sokszor volt ez téma: ruha, gyűrű, tanuk, nem hagyomások esküvő, stb. Rengetegszer beszéltünk róla, rengetegszer utalt "egy nagy meglepetés"-re, ezért is bíztam el magam. Tiszteletlennek éreznék egy "mièrt nem jegyeztél még el?", vagy "mikor fogsz eljegyezni?" kérdést. Annyit viszont mondtam neki, hogy fura lesz hamarabb koszorúslánynak lenni annak az esküvőjén, akit te tanudként emlegettél, és mondta, hogy "majd az is lesz".

Még azt is megbeszéltük, hogy nem "né" leszek, vagy 2 vezetéknevű, hanem szimplán felveszem a övét, mivel mindketten ezt preferáljuk.

2021. szept. 12. 09:50
 10/21 anonim ***** válasza:
41%

A fél év után eljegyzés típusú történetek nem a hosszúságukról híresek.


Szereted? Egy esküvőtől másik emberré változna? Kevesebbek vagytok a jelenlegi helyzetben? Egy gyűrűtől megváltozna a szeretet minősége?

Szerintem te konkrétan a házasság gondolatára görcsöltél rá. Ha csak ezért neked megéri elhagyni a mostani párod, akkor hajrá.

2021. szept. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!