Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Tippek arra, hogyan felejtsek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tippek arra, hogyan felejtsek el valakit?

Figyelt kérdés

Igazából ismerkedtem egy lánnyal (nem hiszem, hogy fontos de jó magam is lány vagyok egyébként, 20 éves, bár lehet ennek sincs nagy jelentősége), eléggé hirtelen és értelmetlenül lett vége az egésznek. Neki voltak kisebb lelki problémái, amik rányomták a bélyegét az egészre és valamiért nem akarta hagyni, hogy segítsek, szerinte ártott volna nekem. Szóval jelenleg 3 hónapja nem beszéltünk.

Azt tudom, hogy mikor vele voltam, minden probléma ellenére is nagyon boldog voltam, ahogyan ő is. Na és azt is tudom, hogy a hiányától teljesen kikészültem...nem tudom igaza volt-e és valóban ártott volna-e nekem az a kapcsolat, de ennél rosszabb valószínűleg nem lett volna. Viszont a döntését elfogadom, szóval elsődleges célom kijönni ebből az állapotból, amiben már hónapok óta vagyok.

Próbáltam magamat előtérbe helyezni, elkezdtem rendszeresen sportolni, többet vagyok a barátaimmal, újra elkezdtem verseket írni, gitározni, az egytem mellett még csak azt sem mondhatom, hogy unalmas hétköznapokban tengődnék...szóval elvileg minden adott lenne, hogy tovább tudjak lépni. De mégis itt kötöttem ki most éjjel 1-kor, úgyhogy azt hiszem valami hiba van a rendszerben.

Valószínűleg ez egy hülye kérdés, minden ember más, mindenkinek más válik be...de mégis nagyon hálás lennék, ha esetleg megosztanátok velem néhány ötletet, esetleg azt, hogy ha voltatok hasonló helyzetben, nektek mi segített.



2022. okt. 11. 00:54
 1/9 anonim ***** válasza:

Én azt tenném a helyedben, hogy szépen leásnék magamba és megpróbálnám megkeresni azokra a válaszokat, hogy:


- miért akarnál megmenteni egy elbszott életű embert

- mitől kötődtél ilyen hamar ennyire erősen valakihez (nem, nem az az oka hogy elvarázsolt a "különlegességével")

- miért nem tudsz továbblépni egy egyszerű ismerkedési fázison, aminek a jelentősége 0

- miért nem tudtál te nemet mondani helyette, amikor látszott hogy gáz a lány


Rossz persze az elutasítás, főleg ha hirtelen jön, de nemhogy nem jártatok, alig ismerted. Tudni esetleg a kedvenc könyvét és hogy miket szeret zabálni az nem megismerés, csak a felszíne a személyiségének. Mielőtt jönne az, hogy de elsírta mikkel szenved, az ugyanaz.


Szerintem csak annyi történt, hogy kaptál tőle egy kis figyelmet, ami nyilván jól esett, úgy tűnt lesz belőle valami komolyabb, aztán hirtelen eltűnt. Lehet az az érzés van benned hogy te hibáztál, azon agyalsz mit lehetett volna jobban csinálni, hogyan nem kellett volna elüldözni (talán benned van, hogy az akaratosságod, vagy a segítségre való vágyad lökte el) és lehet magadat hibáztatod.


Csak tippek, ilyesmi irányokba is el tudsz menni.


"minden probléma ellenére is nagyon boldog voltam"


Mert bemagyaráztad magadnak hogy na ez lesz a boldogság, most felhőtlenül kell örülnöd, mert végre találtál valakit. Mert olyan dolgokat mondott amikre vágytál, amiket szerettél volna már.


Igaz hogy tele van gonddal, ő maga mondja hogy ártana az életednek, de nem baj, akkor is ő a tökéletes. Ja persze, a mesékben.


"de ennél rosszabb valószínűleg nem lett volna"


Csak azért hiszed ezt, mert fiatal vagy és tapasztalatlan, amire gondolom egy erős önbizalomhiány is telepszik. Tudnánk neked itt mesélni szép sztorikat, amik egyáltalán nem ritkák; pl. hogy a lelki sérültek, mentális betegek hogyan tesznek tönkre, hogyan nyomorítanak meg egy életre másokat, akár olyan sérüléseket okozva, hogy ők is azzá válnak. És akkor eddig egyetlen szó sem esett a fizikai erőszakról.


Általában meg kell tapasztalnod neked is olyan helyzeteket, hogy egyszer felismerd a problémás jeleket és tegyél is ellenük. Hisz valami miatt benned van, adott problémákkal rendelkezel, valami elő kell hozza őket és tovább kell gördítsen a fejlődésben.


Valószínűleg azt, hogy ez a lány ártson neked, neki köszönhetően megúsztad, de előbb-utóbb bele fogsz futni egy hasonlóba, mert még ezen a szinten vagy sok naivítással.


Amiket eddig csináltál, teljesen jók, de ne menekülésként éld meg őket. Ne azért gitározz meg járkálj a barátaiddal, mert akkor reméled nem gondolsz rá. Azért tedd, mert ezekben a helyzetekben érzed jól magad - na ezekről kéne elhinni, hogy boldog lehetsz tőle. Boldog lehetsz magadban, egyedül is, attól mert nem vagy párkapcsolatban. Megkéne tanulni egyedül is jól érezni, lekötni magad és élvezni az életet.


Nekem két dolog szokott segíteni szakításnál: mikor rá gondolok, akkor úgy veszem hogy meghalt, nem találkozunk és beszélünk soha többé. Ehhez tartom magam, nem érdekel mi van vele. Minden lehetőséget elzárok hogy megkereshessen -> ez amúgy a nulladik lépés, ha figyelgeted mikor írhat, mikor van fent és miket csinál, akkor soha nem fogsz továbblépni.


A másik, hogyha jön valamilyen emlék, átkötöm valami másra és azon agyalok. Pl. ha beszéltük hogy megnézünk majd együtt egy filmet, akkor megnézem magam, mert érdekel és egyedül is megtudom. Aztán beszélek róla ismerősökkel, barátokkal, fórumokon, kommentekben, mert érdekel és fun. Talán ehhez kapcsolódik, hogy úgymond fel lehet cserélni az emlékeket frissekkel - pl. ha voltatok valamilyen helyszínen, akkor elmész oda a barátaiddal. Az elején rossz lesz, de aztán minél többször történik, annál jobb és könnyebb.


Ezen kívül ismerkedj nyugodtan, barátkozz, haverkodj. Próbálkozz új emberekkel kialakítani lazább kapcsolatokat, tedd bele magad új szituációkba, finoman feszegesd a határaidat. Pl. ha eddig nem mertél programokra elmenni egyedül, akkor hajrá, próbáld ki. Beszélgethetsz ott is másokkal, ismerkedhetsz, jól érezheted maga. Lásd hogy nincs veled semmi gond, nem vagy lekoptatva, normálisak veled, bírnak. Érezd, hogy attól mert valaki elutasított, még sokak kedvelhetnek, és gyakorold annak az elfogadását, hogy az emberek nem kötelesek az életedben maradni.

2022. okt. 11. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Szia, amit leírtál az teljesen arra utal hogy elengedni nem akarod illetve nem is tudod mert rendesen elkezdtél hozzá kötődni. Ha úgy érzed legbelül hogy muszáj lenne ezt folytatni akkor tegyél meg érte mindent és ne akard elengedni, amennyiben teljesen elakarod akkor csak magadra fókuszálj. Ne gondolkozz ezen, próbáld elengedni és csak a szép részére visszagondolni, de azt se úgy tedd hogy mi lett volna ha… Én sok erőt és kitartást kívánok neked és ha valamiben segíthetek ott a PM.
2022. okt. 11. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ne talalkozz vele soha tobbet, ne is akard latni soha tobbet se élobe, se képen akar még 1 mp-re se, mert amugy sose fogod tudni elfelejteni
2022. okt. 11. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hidd el nekem, hogy túl leszel rajta. Ez 10000% biztos. Szerintem ne "erőlködj", hogy elfelejtsd, nyugodtan éld meg az érzelmeidet, teljesen normális, hogy hiányzik. Legyél türelmes magaddal. Ha nagy hatással volt rád, érthető, hogy nem megy egyik napról a másikra.


De azért semmiképp ne hidd azt, hogy ez sokáig így fog maradni. Azt a lányt csak te láttad különlegesnek, te adtál jelentőséget neki, de ugyanígy ezt később meg is tudod szüntetni.

2022. okt. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#1: Amit tanácsoltál, azt köszönöm szépen! Meg fogom próbálni.

Eegyetlen kérdésem lenne viszont. Honnan vetted, hogy ez az ismerkedés milyen hosszú idő volt?...lehet velem van a baj, de számomra nem 1 hetet jelent az ismerkedő fázis, nem is 1 hónapot, attól, hogy ez a bevett, nem feltétlenül muszáj szerintem azonnal belemászni egy kapcsolatba. 6 hónapig volt egyébként ilyen szorosabb kapcsolat köztünk, eleinte csak baráti szinten. De egyébként előtte is ismertük egymást, mivel egy helyre jártunk általános suliba.

#2:Nagyon szépen köszönöm ❤️ Nagyon kedves tőled, és azt hiszem talán első körben tényleg azt kellene tisztáznom magamban, hogy elengedni, vagy mellette lenni akarok igazán.

#3: Nem szoktam látni, képeim nincsenek róla

#4: Köszönöm....na azt hiszem ez tényleg egy olyan dolog, ami felett én teljesen elsiklottam. Sok mindent momdhatok, azt nem, hogy türelmes lettem volna magammal.

2022. okt. 11. 10:10
 6/9 anonim ***** válasza:
53%

Én is épp most próbálok túllenni valakin (pár hónapos ismerkedés volt és már nem beszél velem. Ő se volt százas, csomó lelki probléma meg hülyeség volt nála. Nem is működött volna vele a kapcsolat.)


Nagyon szurkolok neked is, hogy sikerüljön!

2022. okt. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Férfiként egyrészt drukkolok, hogy túl legyél rajta. Éppen hasonló cipőben járok, mint te. Mondjuk a drasztikusabb megoldást alkalmaztam: mindent töröltem, és mindent kidobtam ami hozzá volt köthető. Ennek ellenére tegnap este még magam alatt voltam, hogy már nincs velem. Pedig nyár közepén mentünk szét a lánnyal. Annyit mondhatok, hogy egyeseket több idő elfelejteni mint másokat, ez teljesen normális...csak kivárni a végét elég lehúzó érzés. Ha akarsz beszélgetni, privizz rám nyugodtan.
2022. okt. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#6.: Akkor eléggé hasonló helyzetben vagyunk...sok erőt kívánok neked is, hogy sikerüljön túltenned magad rajta!

#7.: Ez biztos...várakozni mindig a lehető legrosszabb, főleg arra, hogy egy seb begyógyuljon.

Köszönöm szépen! És sok erőt kívánok neked is!

2022. okt. 11. 16:36
 9/9 anonim válasza:

Én is a felejtésen vagyok most, és rá kellett jönnöm, hogy a tipikus új szokások kialakítása, új külső, stb. nem igazán válnak be.

Lehetséges, hogy többet képzeltél a lányba mint amilyen ő valójában, túlságosan elköteleződtél felé ezidő alatt és nem érzed nélküle egésznek magad. Csak találgatok, mert nem tudom hogy zajlik ez benned, de nekem például sokat segít az, hogy próbálok megbarátkozni a saját társaságommal, önfeledten boldognak lenni egyedül is.

Ha esetleg szeretnél beszélni róla írj nyugodtan :) 21/L

2022. okt. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!