Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Hogy lehet ugy szakítani,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehet ugy szakítani, hogy a kint a magány vár, ami előtte volt?

Figyelt kérdés

Baráti kapcsolataim nemigen vannak mert elkoltoztek, megházasodtak stb

Meg nem is igen érdekelnek akik nem tetszenek, pl hiába járok össze vkivel hobbi miatt vagy haverkodni, nem is vagyok ezekre motivált sem.

Javarészt kapcsolat nélkül sivárság, magány van. Csak a munka, kollegák és a bolt. Hétvégente szinte semmi életem nincs. De eljárhatnék, de nem akarok olyanokkal akiktol nem akarok semmit.

Gyakorta esem ez miatt depresszióba, amibe talán a magányos öregek is.


Ha lesz nagynehezen egy barátom, így felpezsdül az életem.

És mivel nehezemre esik szakitani, mert nem akarok abba visszamenni, ami nélküle is volt, ez kapóra is jön nekik és "használgatnak" amig hagyom magam.

Pedig már gyakorlott vagyok, sok sok szakításon túl.

De így hatszázadjára már egyre nehezebb visszamenni a sivárságba.

Simán szakítok amúgy, eleinte még örülök is a szabadságnak, aztán kezd rámtelepedni a depresszió, és olyankor simán vissza tudnak csábítani meggyengülve:(


A szabadság nekem a rabság valahogy, es a kapcsolatban élek csak :(



#a szabadságtol
2022. nov. 7. 05:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, ez így nincs jól. Egyrészt ezt mindenképp javasolt szakemberrel is megbeszélned, mert ez túl komoly téma, túlmutat azon, amiket mi itt javasolni tudunk.


Ahogy én látom a dolgot, aszerint úgy néz ki, hogy nincs meg az önállóságod, önismereted, önbizalmad. Pedig egyedül is tudnod kell élvezni az életet, a tevékenységeidet. Nem szabadna, hogy befolyásoljon ebben a párkapcsolati állapotod.


Ha nem kielégítőek a mostani ismerőseid, akkor találj újakat, kerülj új közösségekbe. Pl új hobbi, sport, tanfolyam, másodállás, önkénteskedés, vagy ismerőseid is összehozhatnak új emberekkel egy eseményen. Meg kell találnod azt a közeget, amiben jól érzed magad, illetve meg kell tanulnod élvezni egyedül is az életet.


Ez utóbbi a nehezebb... kell az önismeret, kell, hogy lásd a tested-lelked jelzéseit, mit miért... asszertivitást javaslom megtanulni az intraperszonális kommunikációddal kapcsolatban. Az érzések mindig a szükségleteidet jelzik. Ha tudod,hogy egy negatív érzelmed miért, milyen kielégületlen szüksegletet jelent, akkor máris könnyebb a menedzsmentje a dolgoknak, tudsz tervezni, prioritásokat felállítani, és nem.csak vagy a vakvilágban.


Hogy ennek a dolognak nálad lehet-e valami érzelmi függőséges oka nálad..? Talán...

Társfüggőségnek és kapcsolat függőségnek nézz utána, és beszéld meg magaddal, hogy mi lehet igaz rád belőlük, és mi az ami miatt teljesen kizárhatóak ezek, és majd írd le mire jutottál.

2022. nov. 7. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Meg kellene tanulnod egyedeül is jólérezni magad. Ne mástól várd a boldogságot.
2022. nov. 7. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Egy ideig jol érzem magam szakítás után. Csak később jön a depi.
2022. nov. 7. 07:30
 4/10 anonim ***** válasza:
Önismeret kellene neked. Hogy tudd, mit akarsz és ahhoz válassz társat és ne add alább, hogy ne "használgassanak". Hogy ez pszichológus, vallás, spiritualitás, életmód-coaching, drámaszakkör vagy mi a szösz, az mindegy, tetszésed szerint, de kicsit meg kellene találnod önmagad. A célod az életben sem ártana kitalálnod, talán valami hasznos, másokat segítő dolog kihozna a "minden mindegy" hangulatból. De ha inkább valami felfedezés vagy alkotás, az is jó. Akarj újra nyomot hagyni az életben, világon, másokban, ne csak azért élj, hogy egyél és azért egyél, hogy élj... Hanem fejlődj. Az, hogy társra vágysz, önmagában viszont teljesen normális. És annak, aki szeretne, nehéz is egyedül. Ennyi még nem társfüggőség - aki tök jól el van egyedül, annak minek is társ? Azok szoktak általában csak összejárogatósat keresni, ahol nincs felelősség és nem kell alkalmazkodni. Viszont a társ mellett is kellenek egyéni célok, kell egy saját szociális és pszichés háló rokonokból, barátokból.
2022. nov. 7. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ismerem magam hogy depibe esek at unalomtol. Meg attol ha nincs más. Hogy az élet vagy unalmas, vagy rossz vagy hajtás a megelhetésért, egy nagy semmi.

Sokat segítenek a hülye függőségek a depi ellen, pl netfüggő is vagyok szerinten ez miatt.

2022. nov. 7. 09:44
 6/10 A kérdező kommentje:
*az unalomtól
2022. nov. 7. 09:44
 7/10 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy jobb a magány pár hónapig/évig, mint egy rossz kapcsolat.
2022. nov. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem isbtudom hogyan kéne összehasonlitani.

Wgy rossz párkapcsolat idegösszeomlást okozhat, a magány pedig mentális zavarokat.

Az előbbi konnyebben kezelhető.

2022. nov. 7. 10:37
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem így kéne felfognod.


Szakítotok, te egyrészt megkönnyebbülsz, másrészt szarul vagy. Nekem pl az eleje rossz nagyon, aztán hullámzó, majd jó. Pár hónap kelleni szokott, mire tudom értékelni az ezzel kapcsolatos jó dolgokat, pl hogy toxikus volt, de már többet nem árthat, vagy pl több szabadidőm van, vagy megtehetek bármit, nem kell a véleményét kikérnem senkinek, vagy pl elutazhatok egy barátnőmmel és nem hiányzik senki meg nem kell hívogatnom senkit. Vagy pl lefogyhatok végre, mert nem kell hetente éttermeznem. Ezek saját példák, te tudod, mi a jó abban, ha külön vagytok. Aztán amikor túl vagy rajta, akkor már csak a magány rossz. Én néha szánalmasan próbálkoztam, elfoglalt haverokkal akartam lógni, nekem sincs sok barátom, aki van annak van is élete, úgyhogy kaptam is már kritikát, hogy offoljam már magam. Aztán nekem sokat segített a Tinder és egyéb társkeresők, ott sok emberrel tudtam beszélni. De ilyen anotalk meg omegle is jó lehet, bár engem hosszútávon nem elégített ki. Illetve nekem vannak dolgok, amit kifejezetten egyedül szeretek csinálni, azokat csináltam többet. Aztán a többin csak át kell esni. Az valóban rossz, hogy magányos vagy, ezt csak túl kell élni, úgyis jön majd valaki, akivel jól működik minden :)


Illetve most gondolj bele, vele maradsz, leélsz egy ritka szar életet, sokat bánt a párod, 0-24 rossz kedved van. Lesz gyereketek is, együtt éltek 60 évet. Miért jobb ez, mint mondjuk maximum 2 évig magányosnak lenni és utána megtalálni az igazit, akivel szeretitek egymást és boldogok vagytok? Adj egy esélyt magadnak, nem jó ennyit szenvedni egy kapcsolatban

2022. nov. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A magány igen. De a szinglilét az nem jelent magányt, nagyon nem. Sőt, te a párkapcsolatodban is magányos vagy jelenleg. akkor meg minek szívatod még magad?


Szóval az, ha te egyedülállóként elhagyod magad, az a te hibád. senki sem fog segíteni, mint ahogyan most sem segít senki semmiben. ha nem vagy önálló, akkor mi a szart akarsz?? Hogyan szeretnél így valaha normális párkapcsolatot?

Szedd már össze magad!!

Unatkozol? csinálj magadnak programot! Ezerféle tevékenységre be lehet iratkozni...

2022. nov. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!