Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Mi volt az a pont, mikor...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi volt az a pont, mikor végleg otthagytad a lelkileg bántalmazó párodat?

Figyelt kérdés
Mit mondott vagy tett? Utána mennyi idő kellett, mire feldolgoztad és tovább tudtál lépni a normális élet felé? Mennyi ideig zaklatott még utána?

2023. jún. 15. 13:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
60%
Hála istennek olyan párom nem volt, de az biztos, hogy maximum 3 esélyt kapott volna hogyha nagyon szerelmes lettem volna, aztán szépen leléptem volna.
2023. jún. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%
Ebben a dilemmában vagyok épp.
2023. jún. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%
Ha zaklat jelentsd fel! Amúgy ajánlatos szakember-pszichológus, hogy tovább tudj lépni, esetleg olyan könyvek, amik a rossz kapcsolatokat taglalják, önfejlesztő cikkek stb.
2023. jún. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%

Be akarta hazudni nekem azt, amit korábban mondtam. Folyamatosan egy végtelenül manipulatív ember volt, ahányszor szorult a hurok, előadott egy alternatív sztorit és belemagyarázta, hogy valójában ez történt.


Hasonló történt itt is, elkezdte tolni nekem, hogy rosszul emlékszem és az nem is így van. Visszakerestem a magam igazát a beszélgetésben (hónapokkal korábbi üzenetek), obabaxtam elé és leírtam, hogy vége. Nem akartam személyesen, mert megint lyukat beszélt volna a hasamba. Jó volt így. Utána hallgattam 50(!) üzenetben a magyarázkodását és azt, ahogy próbálja ezt is kiforgatni alternatív valósággá, végül letiltottam.


Éljen a gaslighting

2023. jún. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%
Anyám tűri harminc éve, ami nem lenne baj, ha nem csinált volna még két gyereket is, akik nem tehetnek arról hogy ki az apjúk.
2023. jún. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%

2 dolog:

1. Megerőszakolt. Akkor még nem fogtam fel, hogy erőszak, hanem csak azt érzékeltem, hogy a saját párom lesz.arta, hogy nekem fáj, nem jó éppen, és rámerőltette a szexet betegen. A sokat szidott metoo mozgalom idején volt egy előadás az egyetemen, és akkor ébresztettek rá, hogy erőszak az, ami velem történt, mivel kb. 20x mondtam érthetően nemet, és mégis belém tette akaratom ellenére. Ráadásul az indokai is undorítóak voltak.

2. Abbahagytam a mellékhatások miatt a fogamzásgátlót, és lehordott mindenféle önző, mocskos szemétnek, és azt mondta, hogy egyedül nem hozhatok meg ilyen döntést, ő nem fog gumit húzni. Erőltette, hogy próbáljam ki a hüvelygyűrűt, mert abban kevesebb a hormon, így csudijó lesz nekem. Írogatott barátnőimnek, hogy térítsenek észhez, oldalakon keresztül ecsetelt nekik altesti, intim dolgokat, de úgy, hogy tele volt az irománya hazugságokkal.

2023. jún. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm az eddigi válaszokat. Szerencsére tettlegességig nem fordult a dolog, de mentálisan nagyon megviselt. Orvos keresése folyamatban van, mert hiába támogat a környezetem (család, barátok egyaránt) azt hiszem jobb ha beszélek egy szakemberrel erről. A könyv már nekem is megfordult a fejemben.
2023. jún. 15. 14:29
 8/12 anonim ***** válasza:
59%
Amikor szántam magamnak időt, elmentem egy hétre, távol mindenkitől, próbáltam élni” bulizni jókat enni egyedül, élvezni a csendet nagy séta közben.. kiszellőztettem a gondolataimat, leírtam egy füzetbe a történéseket, átolvastam a magam ura voltam úgymond” (telefont sem vettem fel, nem létesítettem kontaktot senkivel) és sikerült realizálni hogy ez az ember igazából nem szeret, eddig sem tette, és ezután sem fog. Mellékesen nagyon szerelmes voltam abban az időszakban, meg első szerelem volt…
2023. jún. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
77%

1.: Megismerkedtem mással. Hát igen, tudom, de egy önbizalomhiányos tini voltam, akivel el volt hitetve, hogy az akkori pasiján kívül a világon senki nem fogja elviselni. Amikor bevallotta a másik illető, hogy szerelmes belém, már tudtam szakítani, mert ezek szerint mégis kellek valakinek.


2.: (Nem az akiért elhagytam hanem második bántalmazó) Sajnos amikor eldöntöttem, hogy vége, még várnom kellett kb két hetet. Mert pont karácsony előtt döntöttem el, és még két ünnep között volt az évfordulónk, amin elutaztunk, plusz a szilveszter. Úgyhogy addig jópofiznom kellett vele. Vagyis úgy éreztem, kell, mert nem akartam a karácsonyt mély depresszióban tölteni a családommal, a barátaimat sem akartam megszivatni, hogy lemondom a szilvesztert. Egyébként azért döntöttem így, az volt az utolsó csepp, hogy ráírt egy csaj, akivel régebben randizott, ráadásul flörtölőset. Az exem meg meg sem említette, hogy barátnője van. Mondtam, hogy azért ez elég gáz, na ekkor elhordott minden ótvar ku.rvának és napokig bántott emiatt. Alig vártam már a januárt, hogy végre kidobjam.

2023. jún. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
77%

Nekem akkor telt be a pohár, amikor kiderült, hogy megcsalt. Nem volt szeretője, alkalmi kapcsolatai voltak. Olyan fiatal nők, akik "szebbek voltak, mint én". Szerinte ezzel nem volt semmi gond. Mindez úgy, hogy mindig másokhoz hasonlított. Mindenki szebb, jobb, csinosabb, vékonyabb volt nálam. Ami csak azért vicces, mert tájfutó vagyok és kb. 0 súlyfelesleg van rajtam. Ha 1-2 kg felszaladt, akkor csipkedte, hogy ez meg mi?

Eltelt pár hónap, mire úgy tudtam a tükörbe nézni, hogy csinosnak láttam magam. Jártam terápiára, de még most sem érzem magam késznek egy igazi kapcsolatra, pedig nem tegnap volt a válás. A megbocsátás volt a legnehezebb. Engem nem zaklat az exem, bár néha azért beszélünk pár szót, ha összefutunk. Már nem érzek semmit iránta. Sem haragot, sem mást. Közömbös lett.

Ha segíthetek, nyugodtan írj privátot.

2023. jún. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!