Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Nem tudom hogy mit tegyek. A...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem tudom hogy mit tegyek. A barátommal már lassan ket éve együtt vagyunk és mostanában karos rank ez az egész fizikálisan lelkileg bantjuk egymást egyszer ő akar szakítani egyszer én tenném . De valahogy mindig visszatartjuk egymást . Nagyon …?

Figyelt kérdés
…szeretem őt ő állt mellettem amikor elvesztettem édesanyám végig kísérte a betegségét és most hogy egyedül maradtam ,egyedül elek nincs senki másom ráadásul ez a vizsgák szempontjából is fontos év nem tudom elképzelni azt hogy hogyan tudnám őt barmikor valaha elengedni . Nem tudom elképzelni hogy nélküle kelek . Meg akkor sem ha faj hogy megüt még akkor sem ha fáj neki hogy megütöm . Úgy érzem ha szakitanank biztosan édes anyám után mennek . Mert már nem lenne semmi ami ezen a világon tart . Utalok mindent és mindenkit amióta elment a párom az egyetlen aki tartja bennem a lelket . Nem tudom vagyis érzem hogy szakitanom kellene de nem tudom mi a megfelelő megoldás . Hogyan tudnánk ezen tullepni? Megoldani? Vagy ha lehetetlen elengedni és elfogadni.

2022. nov. 27. 08:29
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
90%
Szakitsatok
2022. nov. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ugyanebben voltam 3 hónappal ezelőttig. Mi 4 évig voltunk együtt. Együtt is éltünk, lényegében a házasság előtt lett vége. Már jegyben jártunk. Sokat bántottuk egymást, nem volt jó már semmi sem. De ugye ha valakivel sokat élsz együtt és az életed szerves részét képezi, akkor pokol lesz nélküle egy ideig. Megtettem. Fájt, néha nagyon nehéz volt, szenvedtem. De most már rendben vagyok, lassan nyitni is tudnék az új felé. Ha megléped pokoli nehéz lesz. De ha nem léped meg, akkor meg a következendő pár év, vagy 10-20 év lesz gyötrelem. Lehet választani :(
2022. nov. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
De őszintén mit csinaljak szülők és rokonok nélkül egyedül az erettsegiig 18 évesen? Távkapcsolatban vagyunk de az ha nem beszelnek senkivel nem lenne senki akire számíthatok egyszerűen értelmetlenné tenne mindent . És akkor meg a kötődés részéről és arról hogy ő az első barátom nem is beszéltünk
2022. nov. 27. 09:06
 4/21 anonim ***** válasza:
71%

Ha ennyire szeretitek egymást, és ha ennyire fontos neked ez a fiú, és úgy érzed, hogy te is neki, annak ellenére, hogy már fizikálisan is bántjátok egymást... uljetek le és beszéljétek meg, hogy mégis miert történnek ezek a dolgok? Ez nyilván nem egy normális dolog, hogy ütlegelitek egymást, még az sem, hogy verbálisan bántjátok egymást. Nem egészséges ez a kapcsolat most ahogy így van, hanem egyenesen mérgező, előre téged nem visz hiába is akarod úgy látni a dolgokat!

De ha fontosak vagytok egymásnak, akkor üljetek le és őszintén beszéljétek meg hogy miért van ez. Tudom milyen fiatalnak lenni, fiatalon elveszteni egy szülőt, nekem is az egy borzasztó idoszakom volt,amire úgy éreztem nincs befolyásom,de hidd el van! A suliban van suli pszichológus? Menj be hozzá bátran, beszelgess vele, vagy ha van olyan jófej megbízható tanárod, szerintem vele is beszélgethetsz róla. De valamit tenni kell hogy ez ne maradjon így!

2022. nov. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológus, van TB alapon is, Sulitól lenne a legegyszerűbb, vagy a házidoki is tud beutalót adni államihoz, amennyire tudom..


Amit tehetsz, hogy lelök beszélni, és tudatosítod magadban, hogy ha így viselkedtek, előb-butóbb szét fogtok menni.. Iszonyat nehéz lesz az elejét venni ennek a viselkedésnek és nem csúnyán bánni a másikkal. De muszáj lenne abban a pillanatban, ahogy észreveszed/veszitek, h megint ebben vagytok, hátrébb vonulni kicsit és lecsendesedni, és pl csak később beszélni újra.


Ha előre megbeszélitek, hogy iylen esetben inkább elvonultok kicsit, és ez azért van, mert szeretitek a másikat és nem akarjátok a pillanat hevében bántani, még jót is tehet, mert érzed, hogy most figyel a másik..


Nem vagyok pszichológus, de valami hasonlót érdemes lenne kidolgozni, hogyan reagáltok legközelebb egy ilyen szituációban, amikor elöntenek az érzelmek és idegesség, és nem akarsz a másikkal csúnyán bánni. Mivel már többször előfordult. nehéz lesz és nagy tudatosság kell hozzá, de idővel átépíthető szerintem.


Mi is viselkedtünk egymással csúnyán és mindketten szégyelljük magunkat, ah rágondolunk. Meg is kell érni az embernek, hogy éretten kezelje az ilye élethelyzeteket.

2022. nov. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Kedves négyes mindig úgy érzem mikor próbálok beszélni vele erről hogy nem veszi komolyan. Azt hiszi veszekedést akarok generálni vagy hisztinek tartja . Pedig tényleg a megbeszélés lenne a megoldás . Járok pszichológushoz anyu miatt.. egyébként a veszekedések fő oka az hogy állandóan a kezében van a telefon amit én iszonyúan nehezen viselek mióta anyu elment sokat valtoztam úgy érzem alapjaiban oregedtem is . Sokkal fontosabb lett a minőségi idő mert tudatosult bennem hogy mindez véges és egy életünk van
2022. nov. 27. 10:20
 7/21 A kérdező kommentje:
Kedves ötös ! Ez az elvonulás nagyon jó ötlet a gond hogy általában én vagyok az első aki üt mert nagyon hirtelen haragu vagyok úgy érzem kikapcsol a racionális döntéshozó szerkezet a fejembe és csak megpofoztam csak neki dobom a testapolos üveget meghuzom a hajat . Régen ő nem ütött meg engem értelem szeruen sokkal erősebb nálam és mikor hasba rúg van a labamra lép egyszerűen nem is tudok mást tenni csak sírni mert ő az erősebb és orditozunk egymással és egyszerűen nem tudom miért van ez . De mintha nem lenne annyi idom hogy elvonuljak mintha elpattanna valami . Azért is lép meg hogy mostanában ő is megut engem mert alapvetően ő egy sokkal higgadtabb ember . Ezerszer könnyebb vele mint velem és ezt jól tudom..
2022. nov. 27. 10:25
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon rosszul hangzik.. Ebből szakítás lesz, ezt tudatosístd magadban, mielőtt elkezdenéd ütlegelni..


Egyébként sem oldasz meg vele semmit, csak rosszabb lesz minden. értsd: attól nem fog jobban figyelni rád, ellenben még toxikusabb szintre mentek le..

2022. nov. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Hu mar tizen evesen noket utlegel radasul akit szeret.. ez nagyon nem jo ! Fiatalon ne keszitsd ki magad , mert ez komoly akar elletre szolo traumat fog okozni benned es nem lesz agyturkasz aki segiteni tud majd. Neked is lehetseges van indulatkezelesi problemad azzal meg ell kell jarni terapiara vagy sportolni .
2022. nov. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

8 vagyok

Egyébként én is a sportot javaslom. A futás pl elég jó opció erre, ingyen van, zenebe, és csak elindulsz kint akár ( még ha most utálod is..), rendszeresíted. Segít levezetni a feszültséget. Anno én is eljártam sokszor.

2022. nov. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!