Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Ennyire lényegtelenek az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ennyire lényegtelenek az érzelmek?

Figyelt kérdés
Sok ember szerintem érdemel második esélyt. Különösen, ha tényleg jó iranyba tudott változnj. Ha jóvá tudta tenni, amit elrontott. Manapság nem számít, mennyire szerettétek egymást, akárhogy is próbálkozott, vagy változott és kitart a szeretete a másik iránt, az nem foglalkozik vele. Miért? Tegyük fel, sok veszekedés volt, érthető, ha ez miatt szakít valaki. De ha később, aki miatt sok veszekedés történt, belátta, hogy hibázott, változott, és jelenleg is változik, sokkal jobb lett, a másik ember miért nem ad egy második esélyt? Miért nem foglalkozik vele, ha látszott rajta is, hogy fontos volt neki. Ha sokáig szerette, imádta, csakígy eltudja hagyni? Másoknak meg osztogatja a második esélyeket? Ha több éves kapcsolata lesz, kifarol az első vitánál? Nem számít az, hogy mennyire beismerte és jóvá akarja tenni a másik fél, ha szinte önhibáján (pl. depresszió, amit kezeltetett, helyrejött) kívül veszekedtek. Ennyire nem számít az az "imádat" és szeretet a másik iránt, és azok a mondtatok, hogy "bármi legyen, nem hagylak el, de ha megis történik, küzdeni fogok érted"?

2023. jún. 18. 12:03
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
80%
Szerény véleményem szerint, aki tényleg szerelmes beléd az el se búcsúzik tőled, vagy ha mégis, akkor ad második esélyt amint látja, hogy változtál. Ha elhagy, akkor már nem szerelmes beléd/nem szeret, csalódott és eltűntek az érzései, úgyhogy fölösleges bizonyítani neki továbbra. Helyette inkább magadra kellene koncentrálni, kiheverni és hogyha mással jössz össze, akkor tanulni az esetből, hogy ne kövesd el ugyanazt a hibát.
2023. jún. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
15%
Ma már az érzelmek nem érnek semmit sem.
2023. jún. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon lecsupaszítom ezt a témát, akkor azt kell hogy mondjam, hogy senki sem köteles párkapcsolatban lenni. Vagyis ha a másik fél úgy dönt akkor bármikor kiléphet a kapcsolatból, mert joga van hozzá!

Tök mindegy hogy első vagy második esély, vagy akár hanyadik.

Ő hoz egy döntést hogy veled akar e lenni vagy sem. És ha ő úgy dönt hogy nem akar, akkor te a fejedre is állhatsz, nem erőszakolhatod rá magad (jogilag, emberileg sem teheted meg).

Ha őt nem érdekli hogy te megváltoztál, mert ő már továbblépett érzelmileg, akkor te is csak annyit tudsz csinálni hogy továbblépsz.

A másik ember gondolatain, cselekedetein, érzelmein nem érvényesítheted az akaratodat, mert a döntés az övé, hogy kivel akar lenni és kivel nem. És fordítva ez rád is igaz. Rád sem erőltetheti senki magát, ha te úgy döntesz hogy nem kérsz belőle.

2023. jún. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Attól, hogy változik, nem változik semmi.

Kapcsolat közben kell változni, nem utána. Vannak olyan dolgok, amiket nem lehet jóvá tenni.

Az egyik exem pl azért szakított velem, mert kiment külföldre tanulni. Nem sokkal később édesapám elhunyt.

Hazajött, megint felkeresett, aztán megint lelépett, szó nélkül pedig tudta, milyen állapotban vagyok.

Engem neme érdekelne, hogy változott e vagy sem, ez egy gerinctelen viselkedés volt, nem lehet jóvá tenni.

Senkinek sem jár második lehetőség, majd azt eldönti, akinek kell.

2023. jún. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Ha neked ennyire fontos a másik, akkor miért nem akkor változtál, amikor még volt esélyed?
2023. jún. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Egyszerűen túlságosan is lent voltam, nem tudom... A kapcsolat alatt elkezdtem fogamzásgátlót szedni, onnantól kezdve lettem szarul, érzékenyebb és hisztisebb... Amint letettem, kezdtem javulni, nem veszekedtünk annyit, viszon így is szakított a volt barátom, mert valami hiányzott neki a kapcsolatból, és sok volt a vita, pedig előtte lévő nap még ölelgetett és mondogatta,h imád...Egyébként az előző kérdésemben levan részletesen írva a szitu 😞
2023. jún. 18. 15:06
 7/21 anonim ***** válasza:
Engedd el szerintem ezt az egész kapcsolatot. Nyilván lehetett volna megertobb, másrészt meg ha úgy érezted, hogy sok a mellékhatás, miért nem mentél vissza a dokihoz másik gyógyszert kérni?
2023. jún. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Vissza is mentem, ő mondta, hogy tegyem le, annyi idő után
2023. jún. 18. 15:15
 9/21 anonim ***** válasza:

És mi az, hogy nem veszekedtetek annyit? Tehát akkor amúgy is voltak veszekedések, nemcsak a gyógyszer miatt.

Mennyi ideje voltatok együtt, miért kezdtel el gyógyszert szedni?

2023. jún. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Nem, eleve egyszer veszekedtünk, de aztán elkezdtem fogamzásgátlót szedni. Az utolsó pár hét előtt abbahagytam, utána nem veszekedtünk, csak a szakítás napján, akkor így mondom. De akkor is, mikor elkezdte mondani h hianyzik neki valami a kapcsolatból, én mondtam neki, hogy oké, próbáljuk ki azokat a dolgokat, amiket ő szeretne (pl éjszaka is séta) új helyekre menni, új dolgokat, ne legyünk mindig együtt, stb... Mondjuk ő drogokat is kiakart volna "új dologként" próbálni...Na, meg eleve vagy öt éve naponta kétszer is szívott füvet, három hónapja rendőrségi ügye lett belőle, ami miatt abbahagyta. Szóval "röviden" ennyi, de az előző kérdésemben témyleg minden benne van (:
2023. jún. 18. 15:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!