Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Ez szerelem lehet? De ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez szerelem lehet? De ha véletlen mégsem szerelem akkor mi lehet ez az érzés/vágy? (Kifejtésem lentebb)

Figyelt kérdés

25 éves férfi vagyok.

Utóbbi kapcsolatom egy bonyolult 5 éves kapcsolat volt, ami most kB fél éve ért véget végleg.

Ebben a kapcsolatban többször ért csalódás szinte mint öröm, Ttöbbszörös szakítások újra kezdési körök folytatták egymást kisebb nagyobb szünetekkel.

Ha nem én kerestem őt akkor az ex csajom keresett fel, ennek persze mindig vagy alkalmi kapcsolat vagy épp kötődés lett a vége.

Szex téren többszörösen is észre vettem hogy nagyon jól kijövunk és persze nyújtott a csaj, hogy meg fogott vele rendesen.

A lényeg, hogy egyszer sem sikerült egymással kijönnünk és normálisan meglennünk.

Így ő teljesen le zárta és el engedte a dolgot.

Én viszont nem bírok ebből kilépni!

Én nem tudom de nem kívánom őt viszont fáj mással látnom és néha hiányzik is de mindene.

Már ebben a körben szenvedek évek óta.

Mit tehetek ebben az esetben?


dec. 11. 17:27
A kérdező szavazást indított:
Ez szerelem hiába találsz mást!
Ez nem szerelem sem szeretet, találj mást és megszünik!
6 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
79%
Ez beteges kötődés, semmi más.
dec. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
76%

"Ebben a kapcsolatban többször ért csalódás szinte mint öröm, Ttöbbszörös szakítások újra kezdési körök folytatták egymást kisebb nagyobb szünetekkel.

A lényeg, hogy egyszer sem sikerült egymással kijönnünk és normálisan meglennünk."


Volt, de nem volt jó egyikőtöknek sem. Jobb, hogy vége lett.

dec. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
73%

"Ebben a kapcsolatban többször ért csalódás szinte mint öröm, Ttöbbszörös szakítások újra kezdési körök folytatták egymást kisebb nagyobb szünetekkel."


"A traumás kötődés egy hormonális kötődés, amelyet az ismételt bántalmazás hoz létre azáltal, hogy a bántalmazó lesz az a személy, akitől a „megmentést”, feloldozást, szorongásunk csökkenését is kapjuk. Ez az ismétlődő ciklus szakaszos megerősítéssé válik, mely kialakítja azt a reményt, hogy egyszer majd jó lesz, csak eleget kell próbálkoznunk hozzá.


Számos hormonális összetevő létezik, amely hozzájárul ahhoz, hogy valaki "függővé" váljon a bántalmazójától"


Nem ő hiányzik valójában, hanem ez az érzelmi hullámvasút szerű állapot, egyszer fent, egyszer lent. Tudatosítsd magadba ezt. Nem őt nem tudod elengedni, hanem az agyad ragaszkodik ehhez az állapothoz, a cirkuszokhoz. Ha több rossz volt, mint jó, akkor miért vágyódsz vissza??? Hát ezért. Az agyad "játéka".

Fél éve ért véget ez a toxikus kapcsolat. Nem egyik napról halványul el és dolgozódik fel. Annyit tehetsz, hogy minden kapcsolódási felületet elvágsz, mert ha esetleg meginogsz a traumás kötődés miatt, rossz napod van stb, akkor véletlenül fel keresed kétségbe esésből. Ha ő keres szintén nem reagálsz. Tudatosítod magadba, hogy boldogságot érdemelsz, nem ezt a szenvedést. Lehet pillanatnyi örömöt adna az újrakezdés, de tudod, hogy ez ideig óráig tartana. Ha valakivel nem illettek és a legrosszabbat hozzátok ki egymásból, akkor ott nincs helye az újrakezdésnek. Ha azon kapod magad, hogy ábrándozol, nosztalgiázni kezdesz, akkor azonnal leállitod magad. Ez csak kőkekény tudatossággal megy, hogyha tényleg hajlamos vagy a bántalmazó kapcsolatba részt venni. Fejlödni kell, tapasztalatokat levonni. Megkeresni az okot, amiért ebbe a szituációba bele kerültél és a jövőben figyelni erre. Hallgatni a megérzéseidre.

dec. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!