Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Ha már felmerült bennem a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha már felmerült bennem a gondolat, szakítás lesz mindenképp?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem a párom, de az utóbbi időben egyre többször gondolok arra, hogy lehet szakítani kéne. Van innen még visszaút?

Utóbbi időben többet veszekedtünk, eddig maximum a vita alatt fordult meg a fejemben, hogy akkor menjen isten hírével. Az utóbbi hetekben viszont volt, hogy átlagos nap végén is ilyen gondolat tört elő. Leginkább amiatt, mert egyre kevésbé érzem úgy, hogy lennének közös pontjaink. Páromnak nem sok hobbija van, ami akad, az tőlem távol áll. Én sok mindent csinálok, közte volt olyan, ami úgy tűnt az elején őt is érdekli, de idővel arra is mindig volt kifogása (ilyen volt pl. egy-egy kirándulás). Egyre többször érzem azt, hogy ami őt nem érdekli, azzal szemben nem egyszerűen közömbös, hanem le is nézi, és sajnos ez az én időtöltéseimre is igaz. Mennék valahova, csinálnék valamit, találok valami érdekeset a neten stb, mire nulla a lelkesedés vagy jobb esetben belemegy, hogy "csendben maradjak". De ugye így nem tudom élvezni igazán, mert nem partner benne. Sajnos az elején nem ilyen volt, kicsit úgy érzem, megjátszotta magát, hogy imponáljon nekem, próbálta magára erőltetni, hogy érdeklik azok a dolgok, amik engem is.

Nemrég volt megint egy vitánk, ahol bár eleinte úgy tett, mintha közös programot akarna szervezni, ezért természetesen elkezdtem ötletelni, elmondani engem mi érdekelne, én hogy látom. Majd pár nappal később egyszer csak bejelentette -megbeszélés nélkül- hogy elmegy egyedül, már összeírt magának mindent, nem akarja hogy beleszóljak, őt ez érdekli, nem vagyunk összenőve, pont. Kb két nap alatt döntötte el, munka mellett még időnk se volt átbeszélni, de ő már egy fél mondatom alapján döntött...

Ebből megint előjött az a gondolatom, hogy van egyáltalán közös jövőnk? Ha őt ennyire más érdekli, mint engem, hogy már megbeszélés nélkül eldönti, jobb nélkülem menni valahova mint együtt, akkor később mi lesz?

Viszont már csak a gondolatától is rosszul vagyok, hogy esetleg szakítunk, félek elhamarkodott döntés lenne ilyen különbözőség miatt szakítani.



dec. 15. 09:50
 1/6 anonim ***** válasza:
58%
Majd attól még rosszabbul leszel amikor rájössz, hogy mennyi időt elpazaroltál egy sehova sem vezető kapcsolatra.
dec. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%

Nem azért félsz szakítani, mert netán hibát követnél el hanem azért, mert kapcsolatfüggő vagy. Ha most az életedben lenne jelölt kapcsolatra azonnal elhagynád, ez tuti-fix, mint ahogy ma péntek van.

Tapasztalod, hogy a f*stengetben vagy, de inkább maradsz, mert egyedülállóként létezni nem tudsz.

Szomorú, de hát ez a te életed.

Várd meg akkor a harmadik személyt, lehet majd a párocskádnak jön és lecserél.

További jó vegetálást neked! 🫡

dec. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#2 Köszönöm ezt a mérhetetlen rosszindulatot :) Sokat elárul rólad, hogy látatlanba, előzményeket nem ismerve ítélkezel, alkotsz véleményt valakiről. Lehet előbb nem ártana feldolgozni a mögöttes sérelmeket és akkor nem vetítesz ki rám (és bárki másra) olyat, ami nem igaz.


Párom előtt jó sokáig szingli voltam, nem is jöttem össze az első jöttmenttel, aki rámnézett. Sőt. A mostani kapcsolatomhoz is több hónap kellett, hogy kialakuljon és kapcsolat legyen belőle részemről is. Na, ennyit a kapcsolatfüggőségemről :)

És ha tudnál olvasni, pont nekem van többféle hobbim, járok el ide-oda, barátokkal, ha úgy alakul egyedül is (ahogy a kapcsolatom előtt se jelentett ez problémát). Nem az a bajom, hogy nem csinálunk mindent együtt, hanem hogy amit együtt programozhatnánk, abba se lelkes, az én hobbijaimat érdeklődésemet pedig sokszor szemforgatással díjazza. Néha-néha jó lenne egy kis támogatás vagy ha azt látnám, büszke rám mert ezt vagy azt elértem benne.

Ha pedig egyedül akar utazni, de lebegtesse be, hogy menjünk együtt, utána meg álljon belém, hogy nekem nem jó amit ő kinézett. Hanem kezdje nyíltan a kommunikációt, hogy el akar menni XY dologra, ha érdekel tartsak vele, de amúgy ő mindenképp elmegy. Akkor átgondolom érdekel-e, ha nem, akkor persze menjen és én addig csinálok mást. A hozzáállás, kommunikáció ami problémás és félek ez hosszú távon más területen is gondot fog jelenteni.

dec. 15. 10:26
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Itt szerintem megindult a kapcsolat a lejtőn.

Kérdező, mióta vagytok együtt, és mióta kezdett ez a fajta problémás viselkedés jobban előjönni nála?

dec. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Én is ettől tartok, de szeretném megállítani, ha el is indult lefelé.

Több mint másfél éve vagyunk együtt, az eltero igenyekbol adódó viták talan fél éve ha kezdődtek, nyár vége felé. Én szerettem volna minél több közös programot, de részéről vagy kifogások voltak, vagy ha el is mentünk valamire, nem élvezte igazán, így én se tudtam teljesen atelni. De nem mondanám, hogy ez állandó, mert van amikor sikerül közös nevezőt találni, kevesen értik ennyire a humorom, mint Ő, nem tudtam még senki mellett ennyire önmagam lenni. Csak ilyen helyzetekben úgy érzem, hogy ez mégse elég, nem tudom meddig lehet benne kompromisszumot kötni.

dec. 17. 09:10
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem várni kell és hónapokat, esetleg éveket elszúrni a jövődben, hanem kimondani: bocs, nem illünk össze, szakítok.


Csak te vársz, vársz, nem mersz szakítani, helyette őt szidod egy anonim oldalon! - ez sokat elmond a határozottságodról -, és "majd lesz valami".


Vagy tényleg tőlünk vársz megerősítést, hogy igen, szakíts?

Ez már régen rossz.


Ha valami nem jó, és változni nem fog, leülteted még ma, elmondod, mi bánt, mi zavar, és inkább folytassátok külön. Ez így működik.

dec. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!