Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Hogyan lehet 26 évesen nulláró...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet 26 évesen nulláról kezdeni az egészet?

Figyelt kérdés

26 éves vagyok, kamaszkorom óta együtt a párommal, az első barátom volt. Lassan esküvőt, közös lakást, családalapítást terveznénk, de vannak olyan dolgok, amik miatt bizonytalan vagyok, hogy tényleg jók vagyunk-e egymásnak. Másfelől viszont a nélküle való élet és az, hogy valakivel ezt újra kellene kezdenem megijeszt, mert míg itt problémának látom, ha pl. nem házasodunk össze 1 éven belül (jegyben járunk), mással ugyanúgy nem jutnék el oda akkorra, és mire mással odajutnék, addigra meg talán vele is. Illetve ugyanez a kapcsolatunkban lévő problémákkal kapcsolatban. Ha ezek 5-6-7 év után derültek ki, akkor mivel vagyok előrébb, ha egy következő kapcsolatban ugyanúgy évek után derülnek ki különbségek.

Egyfelől tudom, hogy fiatal vagyok, másfelől ott van egy ideális életút a fejemben, amihez elméletileg meg is van mindenem, végigvihetném, ha úgy döntenék. Mégis kételyeim vannak, de azzal kapcsolatban is, hogy nem idealizált-e az a kép, amit kergetek.

Nagyon megköszönném, ha valaki segítene kicsit helyrerakni a gondolataimat (bármelyik irányba), mert jelenleg elég elveszettnek érzem magam.


dec. 30. 21:21
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

"...vannak olyan dolgok, amik miatt bizonytalan vagyok,..."


Mint például micsoda?

dec. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Írd le kérlek, hogy miért vagy bizonytalan. Nagyon nem minden, hogy miért.


Az, hogy újra kell kezdeni, ne bátortalanítson el, simán lehet. Viszont az se egy jó érv, hogy "mire vele oda eljutok, lehet, hogy mással is és akkor ugyanott vagyok". Mert nem ugyanott vagy. Mással lehet, hogy hamarabb van az esküvő, más a kapcsolatot ritmusa, stb.


Miért hezitálsz?

dec. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
22%
Ékes példája vagy annak, miért nem kezdek kapcsolatba egyetlen nőnemű egyeddel sem!
dec. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
37%
Éretlen vagy egy házasságra. A jelenlegi partnered meg tőled jobbat érdemel.
dec. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
18%
4+ A jelenlegi probléma hogy érdekember vagy és nincs benned érzelem.
dec. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Például személyiségbeli, világnézetbeli különbségek. Az értékrendünk alapja egyezik, és őt is jó embernek tartom abban is, ahogy máshogy gondolkozik, mint én, de egyértelműen különbözünk.

Illetve még mindig sok sebet hordoz magával gyerekkorából, és úgy érzem nem a feldolgozás, habem a konzerválás útján halad. Ha ez így van, az engem nagyon zavarna, viszont sem azt nem tudhatom, hogy tényleg nem sikerül-e feldolgoznia a jövőben, sem azt, hogy nem én tévedek-e, hogy ez a fajta megküzdés is van olyan hatékony, mintha mélyre hatolva feldolgozná őket.

dec. 30. 21:32
 7/19 anonim ***** válasza:
58%

Hogy neked mennyi bajod van...

A sebei feldolgozásában pl nem gondolod hogy te is segíthetnél ahelyett hogy csak ülsz es gyűrű hiányában azon gondolkodsz hogy mással mikor hova jutnál?


Egyébként meg bármikor ujra lehet kezdeni. 26 évesen, 30 évesen, 40 évesen, vagy később.

De ha elhagyod lehet a következő 10 kapcsolatodból egyik se fog 2 évnél tovább tartani, de az is lehet hogy már a következő 2 év után elvesz. Ezt nem tudhatod.

dec. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Kifejtenéd kérlek, hogy szerinted miért vagyok éretlen a házasságra?

Mert én úgy érzem, hogy a VELE való házasságra nem állok kész, nem azért, mert általánosságban éretlen lennék rá. Viszont szívesen meghallgatnám te miért látod így, mert lehet én nem veszem észre a tágabb képet.

dec. 30. 21:45
 9/19 A kérdező kommentje:
Természetesen igyekeztem segíteni neki az elmúlt sok-sok évben, valamennyi hatása volt is, de úgy érzem ennél többet nem tudok adni, illetve kimerített az, hogy nem reagált vagy visszautasította a segítségemet. Egyébként jól érzed, úgy érzem, képtelen vagyok arra, hogy tovább támogassam, vagy úgy mellette legyek, mint ahogy azt igényli.
dec. 30. 21:50
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom a pontos helyzeted Kérdező, így ne vedd el rosszul, amiket írok.


Én úgy látom, hogy nem tudod már őt tisztelni, ez a fő probléma. A másik baj, hogy neked kellenének már a plusz körülmények is (esküvő, család, stb.), viszont egy újrakezdés miatt ez bizonytalan lenne. Így most két szék között vagy.


Szerintem kérdéseket kell feltenned saját magadnak, én is ezt tettem.

Pl. hogy amit vársz egy kapcsolattól, az reális-e. Illetve hogy te őszintén elfogadod, szereted-e a másikat, vagy csak akkor, ha van benne tisztelnivaló. Jelenleg a párodat szerintem nem tudod igazán elfogadni, és sok embernek itt van problémája, hogy amint kiismeri a másikat, már nem tudja tisztelni. Ezért érzed zsákutcának az újabb ismerkedéseket, kapcsolatokat, mert tudod jól, hogy ha kiismered, akkor nálad előjön megint a tisztelet-kérdése.


Ezeket nem rosszindulatúan írom. El kell jutni az embernek önismeretre, és hogy a realitás, az élet mit adhat, mit várhatok a másiktól, és én mit adok, tudom-e őt szeretni, támogatni, "emelni"... és fordítva. Tehát hogy alapvetően jó társai vagyunk-e egymásnak, és a szeretetünk teljes elfogadáson alapul-e.


A családalapítást, és egyebeket most kivonnám a képletből, mert most komoly zavarok vannak köztetek, és benned is.


Ez egy nagyon mély téma, és nagyon sok oldala van. Talán egyedül is kellene lenned, hogy tudd, hogy te egyáltalán milyen vagy önállóan. Van amikor az ember később jön rá, hogy akire mindig felfigyelt, aki vonzotta, az kapcsolatban idegesíti. Pl nekem tetszett, ha a másik aktív és pörgős, de aztán pár ilyen ismerkedés után jöttem rá, hogy baromian idegesít. És akkor értettem meg, amikor egy tök más típus viszont nagyon tetszett, mert meg tudtam nyugodni a társaságában, és nem frusztráltuk egymást.

dec. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!