Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Ilyen esetben ki a hibás?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ilyen esetben ki a hibás? Elhagytak egy másik nőért.

Figyelt kérdés

Még friss a dolog, hétfőn szakítottunk a párommal. Majdnem négy évig voltunk együtt, két év után költöztünk össze. Minden harmonikus volt, szerintem jól passzoltunk. Szex is rendben volt úgy ahogy.

Már furcsa volt a barátom az elmúlt hetekben de nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget, csak ahogy utólag belegondolok, voltak furcsa jelek. Kevesebb szex, szűkszavú volt, mintha irritáltam volna, került. Aztán vasárnap elmondta, hogy beleszeretett egy másik nőbe, egy ismerősébe, akit munka által ismert meg (én nem ismerem a nőt). A csaj egyedülálló és tudott rólam. Persze, hogy rögtön gyűlöletet éreztem, amiért egy foglalt férfira hajtott. Azóta már megnéztük egy barátnőmmel, meg sem lepődtem, hogy tőlem sokkal jobb nőről van szó. Nem értem, mert az a típus aki biztos, hogy válogathat a férfiak között, miért pont az én barátom kellett neki? Miért nem tartotta tiszteletben? Végtelen haragot és undort érzek. De a párom meg védi, hogy nem hajtott rá, meg ő sem a nőre, csak egyszerűen kialakult. A barátnőm szerint ez hülyeség, mert tehetett volna ellene, elnyomja, kerüli a nőt stb. Szerinte a párom a fő hibás. Amikor ezt elmondtam a páromnak amikor tegnap elvitte a maradék cuccát, visszatámadt, hogy nem akarta elmondani, de neki rossz volt hogy elhanyagolva érezte magát már régóta, nem hallgattam meg nem beszélgettem vele, illetve azt is mondta, hogy nem akar megbántani de sokat híztam mióta összejöttünk és neki ez már nem annyira vonzó.

Azóta nem beszéltünk, nekem ez az egész fáj, haragszok, gyűlölök, undorodok. Szerintem akkor is a nő a fő hibás, mert elvette a páromat de most már mindenki mutogat mindenkire.

Véleményetek?

30 körüliek vagyunk



ápr. 18. 12:58
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%

Úgy tudsz továbblépni, ha elfogadod a valóságot.

Egyrészt nem tudom miből gondolod azt, hogy a nő hajtott a volt pasidra?Pláne, hogy egy jó nőről van szó.Szerinted nekik hajtani kell egy pasit?Dehogy...A VOLT PÁROD volt az, aki a nőt felszedte.

De miért történt ez?Mert úgy érezte, hogy számára az egy jobb opció, mint te vagy.A férfiak ilyenek.Ha találnak olyat, aki szerintük jobb a párjuknál és le tudnak lépni, akkor mennek.

Ennyi történt.

ápr. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
21%
Egyértelműen az exed a hibás. És nem is azért, mert hagyta magát érzelmileg közel kerülni egy másik nőhöz, hanem mert nem szólt neked még időben, hogy baj van. Hogy elhanyagolva érzi magát, hogy nem tart már annyira vonzónak, hogy bármi. Ha ezekről időben szól, akkor még tehettetek volna ellene, és akkor nem lett volna tere semmiféle érdeklődésnek, érzelmeknek egy másik nő felé. A fizikai vonzalom az egy dolog, de ha közted és az exed között tényleg minden tökéletes lett volna, akkor érzelmek nem alakultak volna ki, vagy nem lépett volna tovább erre hivatkozva, mert többet ért volna neki az, ami köztetek van. De ő ahelyett, hogy jelezte volna a problémát, csendben sunyított, mint xar a fűben, és hagyta leromlani annyira a kapcsolatot, hogy ennek legyen tere egy harmadik félnek. Ehhez az új nőnek az égvilágon semmi köze nem volt, ő csak élte a saját életét, és gondolhatod, hogy egy tényleg jó nő nem kezd el direkt elcsábítani férfiakat a meglévő párjaik mellől. Ők csak gondolom dolgoztak egymás mellett, beszélgettek, aztán kialakult a kölcsönös szimpátia és vonzalom, ez ellen nem lehet tenni, akármennyire is tiszteletben tartod a másik kapcsolatát. Az exednek kellett volna ezen a szinten megállnia és azt mondani, hogy eddig engedi a dolgot, de nem, ő úgy döntött, hogy te és a kapcsolatotok már nem érnek neki annyit, hogy áldozatot hozzon érte, és így végül váltott. Nem a nőre kell ezért haragudnod, neki ehhez semmi köze, az exed döntése volt, hogy végül lecserél, gondolom senki nem tartott fegyvert a fejéhez ezért.
ápr. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
91%

"Amikor ezt elmondtam a páromnak amikor tegnap elvitte a maradék cuccát, visszatámadt, hogy nem akarta elmondani, de neki rossz volt hogy elhanyagolva érezte magát már régóta, nem hallgattam meg nem beszélgettem vele, illetve azt is mondta, hogy nem akar megbántani de sokat híztam mióta összejöttünk és neki ez már nem annyira vonzó."


Igaz, hogy keveset beszélgetettek, nem hallgattad végig, nem vetted őt komolyan amikor mondott valamit? Az igaz, hogy több kilót nyomsz mint (szerinte) kellene, elismered?


Egy párkapcsolat/házasság mindig kettő emberen múlik.

Ott követte el a hibát, hogy nem mondta el micsoda bántja, viszont az érem másik oldaláról nézve ha előfordult több alkalommal, hogy süket fülekre talált, nem voltál rá tekintettel, elhíztál azt észre kellett volna venned.


Nem igaz, hogy nem érzed, látod magadon a túlsúlyt, elhízást és az sem hogyha vitáztok, veszekedtek, beszélgettek, hogy a másik meg van bántódva, elhidegül, egyre kevesebbet kommunikál, vagy megteszi, de lényegtelen dolgokról.


Természetesen már késő mert talált más nőt aki eddig megértő vele szemben, úgy érzi passzolnak.

A nő én szerintem sem hibás a történetben, vagyis inkább nem olyan mértékben, inkább ti ketten tehettek az egészről.

ápr. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
89%
Ha nem híztál volna meg, megtart
ápr. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
91%
A másik nő a legkevésbé hibás. Szingli, azt csinal amit akar. A párod elutasíthatta volna, esetleg mondhatta volna neked, hogy nem okés a kapcsolat. És te is tehetsz róla, ha elhanyagoltad a párod.
ápr. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Amikor valakit lecserélnek egy másik emberre kapásból a külsőségekkel kezd foglalkozni, fiatalabb, szebb, jobb. Mi van akkor, amikor egy idősebb, gyerekes nővel kezd viszonyt az exed? Azt könnyebben feldolgoznád?

Sajnos szakítások alkalmával sok mindent egymás fejéhez vágnak az emberek, ritkán őszinték, a sértettség szól belőlük. Aki más partnert választ már nem akar foglalkozni az exével, lemondott róla, nem akar neki segíteni megérteni az okokat. Egy jó párkapcsolatban ragaszkodnak egymáshoz az emberek, úgy érzik, hogy nehezen találnának a mostani partnerüknél jobbat, nehezen tudják pótolni. Ha a partnered azt érzi, hogy sem külsőleg, sem emberileg nem azt kapja amire igénye van akkor jobb esetben szakít, kapcsolat függő emberek nyitott szemmel járnak és keresik a következő partnert ahova tovaszállhatnak.

Kérdező esetében a kapcsolat már ott zátonyra futott amikor más nőnél kereste a kedves bátorító szavakat, az is rátett egy lapáttal, hogy közben veled is találkozott így instant összehasonlítási alapja volt, hogy mit kap tőled és mit kap a másik nőtől, egy versenyben vettél részt amiről nem is tudtál.

Nehéz ezt tudomásul venni, de az exed viselkedése valahol logikus. Nem érdemes ezen hosszasan gondolkodni, le kell fogyni, új ruha, új frizura és keresni kell az utódját. Ha megtalálod, nem fogsz az exeddel többet foglalkozni. Azon érdemes viszont gondolkodni, hogy vajon tényleg belekényelmesedtél a kapcsolatba és kevesebb figyelmet fordítottál a partneredre? Ha igen, akkor ezen változtatni kell és ezt a partner is értékelni fogja.

ápr. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!