Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Súlyos anyagi problémák miatt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Súlyos anyagi problémák miatt nem, vagy nagyon nehezen tudnánk közös jövőt teremteni. Szakítanunk kell, Te hogy tennéd?

Figyelt kérdés

Korábban tettem fel hasonló kérdést, azóta több dolog történt ezzel kapcsolatban.

Ami fontos, és próbálom röviden leírni:

A párom a kapcsolatunk kezdetén titkolt előlem egy összesen 6 millió forint nagyságrendű tartozást. Miután kiderült, megbeszéltük, hogy megpróbál jobb állást, jobb hitelkonstrukciót keresni. Ott tartunk, hogy még kevesebbet keres, mint azelőtt, a hitel meg csak nő.

Bevallom, ez engem is nagyon bánt, nem úgy képzeltem, hogy idáig jutunk majd, és megélni sem tudnánk közösen.

A családom teljesen ki van akadva, hogy nem ezért neveltek, és ezzel a pasival soha nem fogok tudni családot alapítani, ha csak nem én tartom el.

Eleinte nagyon védtem, de már látom, hogy meg sem hajlandó mozdulni. Ha én nem viszem el pénzügyi tanácsadóhoz, nem beszélek a behajtó céggel, nem intézek ügyvédet, akkor semmi sem történik.

Kilátástalan a helyzet, sokkal többet fizet, mint amennyi a bevétele, és jelenleg változtatni sem lehet rajt.

Így, 25 évesen már szeretnék kicsit előre gondolkodni, de nem tudunk. Maximum nyögjük a hiteleket, és az egyik szülőnél lakunk még vagy 15 évig, de emiatt még a gondolattól is botrány van itthon.

Úgy érzem, az a legtisztább, ha szakítunk. Megadva ezzel az esélyt magamnak egy normális életre, és végre a családom is békén hagyna.

Tudom, hogy így gyakorlatilag még egyet belérúgok én is, de nem bírom ezt tovább idegileg.

Ti hogy tennétek meg ezt a lépést? Mégis mit mondhatnék?

Egyszer, mikor felvázoltam neki, hogy terveznünk kéne, azt mondta nem tud ígérni semmit, és rá nem tudok számítani anyagilag (közös lakás, család, stb), tán jobb lenne, ha elhagynám...



2013. jún. 28. 17:17
 1/10 anonim ***** válasza:
Neked kell eldöntened, szeteted e annyira hogy velemaradj!
2013. jún. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem a pénz a legfontosabb,de annyit elvárnék a páromtól hogy legalább az meglegyen ami kell a luxus dolgoktól eltekintve nem várnám el,hogy orvos legyen vagy filmsztár de dolgozzon és tegyen meg mindent én is ugyanezt tenném. HA valaki képes volt ilyenre később is megteszi vagy beszéltek a fejével vagy találtok mellékállást vagy segítséget kértek vagy szakítotok egymással,semmi értelme ketten szenvedni. Nekem ez a véleményem.
2013. jún. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
tényleg szemétség lenne otthagyni a totális csődben, de a párod sem várhatja el tőled, hogy maradj vele.
2013. jún. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha azt mondta nem ígér semmi érdemlegeset, csak tengődtök, akkor persze nincsen min gondolkozni, tovább kell állnod

Nem fizetheted helyette azt amihez előtte semmi közöd nem volt.

Nálunk már abból cirkusz volt hogy nagyim házán volt valamennyi tartozás, és pont akkor kellett kiperkálni amikor fűtésszezon meg minden csekk a nyakunkon volt.

Nem ettünk normális kaját 1hónapig az biztos


25 évesen ha vele maradsz valóban ne sok jót remélj, mert a hitel rendezése több év, és 35-37évesen meggondolandó szülni

Ha meg van az élképzelésed ezzel kapcsolatban és csak megerősítést jöttél kérni, akkor itt van.

Viszont ha a mi tanácsunk sem elég, akkor maradj vele de már most felvázoltad magadnak a helyzetet

21/F

2013. jún. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem vádaskodásképp, vagy mert magamat védjem, de amint azt a kérdésben is említettem, már akkor ilyen volt a helyzet, mikor összejöttünk, csak hónapokig eltitkolta. Meg is maradt a tüske, hogy nem hagyott választást az elején, csak mikor már teljesen belebonyolódtam. Akkor meg nyilván nem kilép az ember a kapcsolatból, hanem igyekszik mihamarabb segítségére sietni. De nem sikerült, és a füle botját sem mozdította az ügy érdekében.
2013. jún. 28. 17:27
 6/10 anonim ***** válasza:
Én is úgy kezdtem a kapcsolatunkat a férjemmel, hogy ő még tanult, én tartottam el, neki mondjuk legalább nem volt adóssága. De láttam azt, hogy talpraesett, erős, közös céljaink vannak, egymást segítve jó életünk lesz majd egyszer. Sokra is vittük együtt, a kezdeti nehézségek ellenére. Ha viszont az általad leírt módon viselkedett volna, tehát olyan nyámnyila, halogató, töketlenkedő fiúcskát láttam volna benne, mint amilyen a te párod lehet, akkor biztosan nem maradtam volna vele. Egyáltalán hogyan tudod őt tisztelni, mikor vállvonogatva veszi tudomásul, hogy te intézel helyette mindent?
2013. jún. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én simán elhinném, hogy ő ezt igy is akarta. "Majd keresek egy nőt, aki ezt lerendezi helyettem". Szerintem ez magyarázná, hogy miert nem szólt az elején. És tényleg nem várhatja el, hogy vele legyél, de azt sem hogy te legyél a megmentő....
2013. jún. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hagyd ott! Fiatal vagy még. Elején már hazudott az adósságról! Itt nem juttok egyről a kettőre!
2013. jún. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mielőtt a kifejtést olvastam, túlzásnak éreztem, de így, hogy fontos kérdésekben becsapott, és önhibájából van bajban, lehet, hogy kellene.
2013. júl. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 eztsetudtad ***** válasza:

Nem hiszem hogy szép dolog lenne elhagyni lehet azért nem tesz semmit mert sokkot kapott kicsit depressziós lett ,amúgy nem értem hogy nem tudtok megélni nekem is van saram de mégsem érzem a mindennapi életben hátrányát,engedjétek el a tartozást és kezdjetek új életet ilyenkor már csak bele ölöd a pénzt a sárba ami mégsem csökken.

Albérlet-munka ha ezek vannak akkor átlagon vagytok 25 évesen.


SAJNOS

2013. nov. 30. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!