Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Hagyjam el a barátom? 6-7 éve...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hagyjam el a barátom? 6-7 éve vagyunk együtt, kisebb-nagyobb megszakításokkal együtt (végül nem bírtuk egymás nélkül és mindig összejöttünk). De most nem látjuk a közös jövőt. Mi legyen?!

Figyelt kérdés

A jövőt illetően annyiban egyetértünk, hogy anyagi biztonságban szeretnénk nevelni a KÖZÖS gyermekeinket. De mostanában elég sok mindenben nem értünk egyet. Pl melyik országban éljünk?? Én menni akarnék, ő viszont maradna kb minden áron...

Ezen kívül a súlyosabb dolog: Bennem, és szerintem benne is felmerül, hogy fiatal, és esetleg keresnie kellene egy olyan embert, aki jobban illik hozzá. Én gyakran érzem, hogy kalitkában vagyok mellette, függetlenedni szeretnék, de pár külön töltött nap után visszavágyom hozzá... Saját magam sem értem... Mit tegyek? Volt már valaki hasonló helyzetben?? Ez csak a megszokás vagy szerelem?



2013. aug. 31. 02:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta minden hoszúéve házas akivel eddig beszéltem h a rózsszín köd után jön a szerelem után a szeretet aztán pedig a megszokás egy kapcsolatban. De akik ezt mondták általában 20-30 éves házasok voltak szóval ki tudja tapasztalni még nem volt alkalmam :D Azt neked kell tudni h mit érzel de ha jól megvagytok akkor felesleges aggódni. Mondjuk az h máshol akartok lakni az elég problémás lehet :$
2013. aug. 31. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 DreamWeaver ***** válasza:
100%
"Sajnos" nem látok bele a gondolataidba :), de ha már gyerkőcöket terveztek, ott a lehető legnagyobb összhangnak kell lennie érzelmekben, közös jövőképben, közös célokban. Az, hogy hol szeretnétek élni a jövőben meghatározza kettőtök eltérő gondolkodását abban, hogy a gyermekeiteknek milyen jövőt, milyen lehetőségeket, milyen egzisztenciát szántok. És ez nem mindegy. De ebben a kérdésben egyikőtök majd felad és enged a másiknak és az élet megy tovább. A szavaidból azt olvasom ki, hogy a barátod "fiatalabb" Nálad. És nem 1, vagy 2 évvel. Sok ilyen működő kapcsolatot ismerek. A hangsúly inkább azon van, a közeli jövőképetek mennyiben egyezik?! Kettőtök stílusa, habitusa mennyiben egyezik, vagy tér el? Hogyan képzelitek el Magatokat mondjuk 15 év múlva két gyerekkel? És az sem elhanyagolható ténykérdés, hogy mind Te, mind ő az évek előrehaladtával folyamatosan változni fogtok, a személyes értékrendszeretek is változni fog. Kérdés, ha már most kétségek közt vagytok, mi lenne később, amikor a gyerekeknek már óriási felelősséggel tartoznátok? Ezekkel a kérdésekkel mindkettőtöknek foglalkoznotok kell és újra és újra beszélni erről egymással. És záros határidőn belül még a gyerek-project előtt dönteni.
2013. aug. 31. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 viktor123456 ***** válasza:
Lapát. :-)
2013. aug. 31. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
87%

Könnyű mondani, hogy legyen vége, de ennek a kapcsolatnak véget kellene érnie.

Kb ugyanez van velem,velünk. Mi is fiatalok vagyunk mi "csak" 4 éve vagyunk együtt, és szörnyű ez az egész. ez inkább valami borzasztó ragaszkodás. Szeretem őt , elvileg ő is engem, de pokoli az egész. Én is külföldön élnék, ő meg nem csakhogy itt akar maradni , de legszívesebben egy kis városban vagy egy kis faluban élne, és beéri a kis munkájával az egész életét. Mindeközben sóvárog sok pénz, jó kocsi után, de tenni nem tesz érte semmit csak a lottót adja fel hetente... én meg tanulni akarok, elmenni , külföldön később dolgozni, ha tetszik akkor ott is élni. Teljesen máshogy gondolkodunk. Én iszonyatosan ragaszkodom hozzá, mert amikor megismertem még olyan egyszerű fiú volt, jószívű stb, de mostanra átváltozott ilyen zsémbes alakká, aki másokat les,hogy kinek milyen kocsija van így úgy...

mi is beszéltünk már közös gyerekről, de őszintén nem akarnám, hogy szegény gyerek így éljen, ilyen szülőket lásson.

sajnos ez a kapcsolat labilis és nem is fog változni. én ugyan hajlandó lennék kompromisszumokra, de ő egyáltlán nem, mert az szerinte "papucs" aki enged a nőnek.

a mi kapcsolatunk moost fog véget érni, mert elköltözöm a városból, messze. és számára lehetetlen lenne az, hogy így egytt maradjunk vagy esetleg az, hogy később utánam jöjjön.

szeirntem a ti kapcsolatotok is ilyen lehet. hagyd!

2013. szept. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!