Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Van értelme így együtt maradni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van értelme így együtt maradni, vagy szakítani kéne?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok, a barátom 22. Több, mint 2 éve vagyunk együtt, és kezdem úgy érezni, hogy nincs értelme.

Alapvetően mindenről jókat tudunk beszélgetni, meg hasonló a "világnézetünk" is, de így hogy már kb egy éve elmúlt a rózsaszín köd, kezdenek egyre jobban zavarni a problémák.


Konkrétabban: soha nem megyünk sehova. Mivel mindketten egyetemisták vagyunk, ezért csak heti egyszer tudunk úgy találkozni, hogy együtt is alszunk, ami rendben is van, de olyankor mindig csak otthon ülünk, filmet nézünk vagy csak úgy punnyadunk. Már többször próbáltam rávenni, hogy csináljunk valami kimozdulós programot, de két kezemen össze tudnám számolni hogy 2 év alatt hányszor jött ez össze.

Nekem sajnos így nem valami jó, és tuti hogy nem tudom rávenni hogy megváltozzon, mert már próbáltam, és vagy azt mondja hogy oké, és akkor egyszer elmegyünk valahova, aztán nyavalyog hogy fáradt, vagy csak mondogatjuk, hogy oké, majd megyünk, aztán nem lesz belőle semmi.


Pedig amúgy én vagyok az elfoglaltabb, és mégis tudnék mondjuk még egy napot rászánni valami rövidebb programra, mondjuk este, amikor már úgysem tanulnánk, de nem hajlandó, mert fáradt és lusta kimozdulni :(


A másik bajom meg az, hogy neki egyszerűen minden mindegy, kivéve ha olyat mondok amit nem akar (mint pl ez a kimozdulás), de amúgy meg akármit csinálok, pl főzök valami finomat vagy veszek valami csinosabb ruhát amiről tudom, hogy tetszik neki, akkor is csak annyit kapok válaszul ha megkérdezem, hogy "na milyen?", hogy "hát, egész jó", vagy "megfelel".


És én ettől már idegbajt kapok, mert egy csomó ideig nagyon próbálkoztam, hogy biztos én csinálok valamit rosszul, de ő egyszerűen ilyen, és nem fog megváltozni, illetve ha meg is próbálná, tudom hogy az sem lenne az igazi, mert annyira más az alaptermészete, hogy tuti hogy hosszútávon nem tudna ezeken változtatni.


Szóval nem tudom, hogy érdemes -e együtt maradnunk, de azért szakítani sem szeretnék, mert ahogy írtam nagyon sok mindenben egyetértünk és sokat szoktunk beszélgetni meg együtt nevetni.


Azt még kifelejtettem, hogy ő az első barátom, szóval közben egy kicsit "elszalad mellettem az élet, ha vele maradok" érzésem is van :(

Máshogy fogalmazva, ha mondjuk nem most hanem 6-8 évvel később találkozok vele, akkor már lehet, hogy sokkal kevesebb ilyen jellegű problémánk lenne, mert addigra már én is tervezek "lenyugodni", mert azért olyan nagyon nem vagyok pörgős, de azért 100%ban otthon ülős sem.


Szóval, tippek, hogy mitévő legyek?



2013. okt. 26. 20:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Én a helyedben nem akadnék fenn ilyesmin. Főleg nem szakítanék. Ha egyébként jól megvagytok, és mondhatni ez a legnagyobb probléma.


Szórakozni egyedül is el tudsz menni, vagy a barátnőiddel. Nem kell ahhoz elrángatni a párodat akinek ehhez nincs kedve.


Én örültem volna, ha elsőre megtalálom az igazit, és nincs más pasi az életemben, de sajnos nem így alakult, mert 24 voltam mire megismertem...addigra meg már voltak kapcsolataim.


27/N

2013. okt. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
szerintem ez nem akkora probléma. lehet nem szeret kimozdulni, biztos sokat tanul ezért nem akar kimenni. én a helyedben nem szakítanék vele
2013. okt. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én a leghosszabb kapcsolatommal hasonló okok miatt szakítottam. Csak kettőnk közül csak én voltam egyetemista, hétvégente találkoztunk.. És akkor se mentünk sehova.. Ráadásul egyre többet kezdtünk veszekedni és bármennyire is fájt, rájöttem, hogy hosszú távon nem akarom ezt csinálni.. Rossz dolog, de el kell gondolkodnod, hogy mit akarsz, más dolgokban mennyire egyeztek, mennyire olyan pasi, akivel el tudnád képzelni a jövődet.. Mert ha más téren stimmeltek, akkor próbáld megbeszélni vele, hogy örülnél neki, ha néha elmennének sétálni vagy fürdeni vhova vagy bármi.. Nekünk még az is bajunk volt h mondta h jóvan akkor menjünk vhova de találjam ki én, hogy hova.. Áh én belefáradtam.. Viszont a mostani páromnak magától jutott eszébe h elmenjünk biciklizni sétálni, moziba, szóval teljesen más..:-)
2013. okt. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

ismerős... exem utált kimozdulni. ő egyetemista én meg gimis vagyok. hétköznap annyit tudtunk találkozni, hogy elmentünk vacsizni valami gyorskajáldába. hétvégén együtt aludtunk. mindig mondtam neki, hogy menjünk már el valahova, mert már 3 hónapja tényleg nem mozdultunk ki, csak nála voltunk, ilyen felállásban: ő a gépnél ült és tanult, én meg tv-ztem meg neteztem a telefonomon. ő mindig azt mondta, hogy találjak ki valamit. 50 dolgot felsoroltam kapásból, egyik sem volt jó, mert vagy drága, vagy utálja, vagy csak úgy nincs kedve hozzá. mondtam, hogy akkor ő találjon ki valamit, erre bedepizett, hogy ő mennyire nem kreatív és utálja magát... igen, ezt így 21 éves létére. -.-" sztem eléggé gyerekes...

és még sok más problémánk is volt...


két év az életemből... fél év volt csak jó. és tudod miért nem szakítottam előbb? mert nem tudtam meglépni. mindig nyugtattam magam, hogy majd megváltozik. vagy pedig amikor komolyan rászántam magam és belekezdtem, könyörgött és sírt, hogy ne. de erőt vettem magamon két év után, és kidobtam, már nagyon kiábrándultam belőle...


én azt mondom, ha zavar téged a viselkedése, akkor szakíts, mert nem fog megváltozni valószínűleg. persze történhetnek csodák... de az én exem nem változott meg, pedig ígérgette...


és én voltam az elfoglaltabb, mert neki nem voltak barátai, csak olyan haverjai, akikkel havonta 1x találkozott, azt is csak azért, mert én szerveztem egy talit így többen...


én örülök, hogy vége lett.:) és igen, jól gondolod, elszalad melletted az élet. én nem ezt akartam. nem 30 éves koromban akartam rájönni két gyerek mellett, hogy hoppá, lemaradtam valamiről, nem is éltem, (ugyanis ő korlátozott) és csak egy pasim volt. vajon mással milyen lehet a szex? stb...


szakíts, ha szeretnél. én is a végsőkig küzdöttem és hazudtam magamnak, hogy még mindig szerelmes vagyok belé, de rájöttem, hogy előbb ki kellett volna dobnom. bár mi mások voltunk, kb semmi közös nem volt bennünk, bennetek meg van.


gondold át jól. viszont előre szólok: ha nagyon zavar a viselkedése és nem szakítasz, akkor később fogtok, és bánni fogod azt a pár hónapot/évet, amit még vele töltöttél, pedig előbb is elkezdhettél volna élni.


18/L

2013. okt. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat :)

Azóta beszélgettünk erről, és arra jutottunk hogy oké, megpróbálunk többet kimozdulni, aztán majd kiderül hogy mi lesz..sajnos ezt már többször próbálkoztunk, de pont az volt, mint amit az utóbbi 2 válaszoló írt, hogy mindig nekem kellett volna kitalálni valamit, és semmi nem volt jó.

Úgyhogy alapvetően nem hiszek benne, hogy működni fog, de majd kiderül, mert úgy egyébként tényleg jól kijövünk.


Most azt beszéltük meg, hogy heti egyszer legalább próbálunk valamit csinálni, és ha nekem az kevés akkor meg megyek barátokkal is vagy ilyesmi.


Mondjuk most olyan érzésem van, hogy kicsit "ha nincs ló, jó a szamár is" alapon vagyunk együtt, de végülis ha ezen a kimozdulós dolgon tudunk változtatni akkor tényleg nem lesz gond :)

2013. okt. 28. 15:26
 6/6 anonim ***** válasza:
Végülis semmit nem vesztesz vele, ha megpróbáljátok, sőt elmondhatod, hogy legalább megpróbáltátok még.. Ha meg nem az igazi ezután se, akkor még mindig léphetsz más irányba..:-)
2013. okt. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!