Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Merjek még hinni? Ti mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Merjek még hinni? Ti mit tennétek/tettetek hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
27 éves nő vagyok, párommal 5 éve vagyunk együtt, 4 éve együtt is élünk. Én úgy érzem, gondolom, szeretjük, tiszteljük egymást, bár a 5 év alatt egyszer már külön mentünk, akkor ő elbizonytalanodott, de hamar vissza találtunk egymáshoz. Mi a kapcsolat eleje óta közösen tervezünk, kb. egy évvel ezelőtt beszéltük meg, hogy 1-másfél éven belül jöhet a baba, nagyobb lakásba költözünk, stb. Én már vágyom gyermekre, ő nem nagyon beszél erről, de ha szóba kerül, akkor nem kér időhúzást, úgy érzem sőt azt mondja szeretne ő is. Amiért írok most az az, hogy neki hirtelen megváltozott a viselkedése, alig van itthon, sokat dolgozik, sexuálisan nem közeledik hozzám. Ez már tart jó ideje, már hónapok óta, de betudtam annak hogy tényleg rengeteget kell dolgoznia, lakáscsere, babavállalás előtt állunk. Most azonban egyik este azzal fogadott, hogy elbizonytalanodott, nem érzi, hogy szeretne, nem tudja hogyan tovább. Nem szakított, nem szakítottunk, próbáljuk megmenteni ezt a kapcsolatot, de sexuálisan nem tért vissza hozzám, távol érzem magamtól, viszont ha már konkrétan rákérdezek, szakítsunk-e, akkor ölel, csókol, elmondja hogy szeret és nem akar elveszíteni. Nem tudom mivel tennék jót, erőltessem-e, hogy igenis szánjon énrám időt, beszéljük át, jöjjön haza előbb, bújjunk össze meg ilyenek....................... vagy hagyjam el és ha szeret engem választ. Soha nem voltam ilyen helyzetben, nem értem mit akar, azt mondja szeret, nem akar elveszíteni, de a tettei?? Nem tudom milyen tanácsot várok, nem tudom tud-e ebben idegen tanácsot adni, de a barátoknak, családnak még nem mertem szólni erről, ha sikerül és kitartunk egymás mellett, nem akarom, hogy őt vagy akár engem támadjanak. Ha valaki volt hasonló helyzetben kérem, hogy írja meg mi a megoldás, már attól félek, egyszer csak szó nélkül lép le vagy ami talán rosszabb kényelemből marad mellettem. Kérdezem, de nem mondja el mi a baj, én pedig próbálok tenni, maxiumon lenni, de kevés vagyok én ehhez. Korábban készültünk ki külföldre, nem mertük bevállalni, az is eszembe jutott, hogy ezt bánta meg, hogy ez kimaradt. Egyszerűen nincs más ötletem. Rákérdeztem erre is, az "Uramisten dehogy" válaszon kívül ://///

2013. okt. 28. 10:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem akar még gyereket, de fél megmondani neked mert te meg erőlteted. Valószínűleg nem szándékos a viselkedése, csak nagy rajta a nyomás még emiatt is, és így jön ki rajta. Nyilván nem fogja azt mondani hogy hagyd békén a szaporodás témával, de ez lesz ott a baj.
2013. okt. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Egyet értek aż elsővel. Ha valóban meg akarod menteni ezt a kapcsolatot, akkor egyelőre le kell tenned a gyerekvállalásról, ami rettentő nehéz, majdhogynem lehetetlen egy olyan nő számára, aki vágyik egy babára. Ha ezt a saját lelkedben rendezni tudod, akkor beszélj vele erről. Szerintem, ha azt látja, hogy valóban elnapoltad a babatémàt, vissza fog találni hozzád. Kérdés, hogy ilyen áron is akarod-e.
2013. okt. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem lehetetlen ez nekem. Ha tényleg csak ez a baj, fájni fog és nehéz lesz, de nekem ő az első. Illetve az, hogy úgy legyen gyerekünk, hogy mindketten akarjuk, túl fogom élni, 27 évesen azt érzem itt az ideje, de azt is, hogy elkésve nem vagyok. Mondtam neki ezt is, hogy ha akarja, akkor térjünk vissza pár év múlva a gyerek témára, de ő azt mondta akkor, hogy nem, nem ezzel nincs baj. Ettől függetlenül lehet, hogy mégis, csak fél nekem bevallani, én be is látom, hogy nem könnyű, de így sem, hogy a bizonytalanságra rámegyünk. Köszönöm a véleményeteket, azt hiszem, fel fogom hozni neki újból, hogy én nem akarom őt sürgetni. (Bár igazatok van, nyilván sokat beszéltem neki a baba témáról, hiszen foglalkoztat, de nem fogom belehajszolni)
2013. okt. 28. 16:23
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem tudom olvassa-e még valaki. Tegnap kivártam amíg hazaér, fürdőt készítettem neki, megmelegítettem a vacsoráját és előhoztam a témát, nem erőszakosan, de határozottan elmondtam amit gondolok és azt is, hogy semmit sem fogok ráerőltetni. Meg sem ette a vacsorát, felpattant, totál ideg lett, lesápadt, azt mondta értsem meg, őt már az is idegesíti, hogy ilyen ki...ul meg akarok felelni neki, neki már ez is tukmálás, miért nem hagyom békén egy kicsit, miért erre a témára jön megint haza. Úgy érzi, hogy bármire hajlandó vagyok, csak velem maradjon és ez szánalmas, kicsit próbáljam már tényleg megérteni és ne csináljak magamból mártírt, neki ez fáj... nem tudom, nem pont ezt mondta, ez volt a lényeg... Dühös vagyok és szomorú és már azt is szánalmasnak érzem, hogy ide írtam. Próbáltam törölni a kérdést az általam kiírtak közül, de látom fent maradt, szánalom, hogy ide jutottam esküszöm... főleg hogy most is itt rinyálok... Beszélni fogok erről a barátaimmal, engemet már nem érdekel ki mit gondol, egyedül ez nehéz, ezen kattogok egész nap. Már az is megfordult a fejemben hogy van valakije, de igazából nem marad ki éjszakára, tudom hogy tényleg dolgozni megy, semmi erre utaló jel nincs... persze van azért, de nem nézem ki belőle, nem jellemző rá, ha lenne valaki, akkor lépne, vallana... tudom mert velem is úgy jött össze hogy elhagyta értem az akkori párját, nem maradt egy rossz kapcsolatban... most úgy tűnik én lettem a rossz kapcsolat.
2013. okt. 29. 10:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!