Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » A párom egy gyáva ember...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom egy gyáva ember lenne? Hogy lehet ezen túllépni?

Figyelt kérdés

A párommal múlthéten egyik este, olyan este 22 óra körül egy pesti utcában sétáltunk. Észrevettem, hogy egy lányt egy férfi az egyik kapualj melletti falhoz szorít, megragadja a torkát és fenyegeti. Először mi is arra indultunk volna, de ezt meglátva megálltunk. A lány könyörgött a pasinak,hogy engedje el és sírt is. Egy kicsit megtorpantunk, a párom pedig át akart menni az út másik oldalára, hogy egyszerűen kikerüljük őket.Én követtem, de már mikorra átértünk a másik oldalra, s a srác még mindig fojtogatta vagy inkább a nyakát szorítva fenyegette a lányt, éreztem, hogy nem jó ez így. A párom nem szólt egy szót sem, egyenesen ment tovább és hát ki akarta kerülni a jelenetet. Én valahogy érzetem, hogy ezt így nem akarom annyiban hagyni, s odakiáltottam nekik, hogy kihívtam a rendőrséget. Erre a fickó elengedte a lány torkát, ezt még láttam menet közben.


A páromat nem kértem számon a a történtekről, de nagyon bánt ez a dolog. Szerintetek csak simán lépjek túl rajta? 8 hónapja leszünk együtt, 30 éves nő vagyok, ő szintén 30 lesz. Ez a viselkedés most meglepett.Nem értem, miért viselkedett így.Ilyen gyáva lenne vagy mi?? Ti mit tennétek?? Köszönök minden választ.



2015. márc. 20. 08:51
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

Tettlegességet, fizikai erővel fellépést egyetlen esetben várnék el a férjemtől: ha a lányunkat veszély fenyegeti. Akkor igen, akár a saját épségét feláldozva is lépjen fel a veszély ellen (ez rám is vonatkozik, ilyen esetben én sem mérlegelném a saját sérülékenységemet).

Viszont magát ne sodorja feltétlenül veszélybe, mert nem szeretnék halott apát a lányunknak.



Ilyen helyzetben azt várnám tőle, hogy sétáljon messzebb és biztonságos távolból értesítse a rendőrséget. Akár vállalva azt is, hogy be kell járnia tanúskodni.

Viszont kérdező: ezt te is ugyanúgy elmulasztottad megtenni, így magadon is elgondolkozhatsz, hogy TE miért nem cselekedtél? Magadat is gyávának tartod?

2015. márc. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
46%

Most se csalodtam az emberekben. :) (kis ironia).

Szoval a valaszadok tobbsege szerint, teljesen normalis, sot abszolute elvaro, hogy bajban levo embertarsunk mellett elsetaljunk. Grat! Gondolom, a foldon fekvo, latszolag serultek mellett is, igy elhaladtok! Undorito!

Voltam hasonlo szituacioban, es higgyetek el , abban a pillanatban rohadtul nem arra gondoltam (no letemre), hogy "jaj velem aztan, mi lesz?". A paromra meg nem kellett volna, egy hasonlo helyzetben, kerdoen neznem, mert valoszinuleg O fut oda eloszor es uti le a fickot.

Nekem , mint ember ment ossze volna a szememben, mert egyszeruen nem birom ha vki ilyen szinten strucc uzemmodba valt.

2015. márc. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
57%

Mennyi gyáva ember van, a kettest lepontozták.

Az emberek birkák és gyávák. A pároddal ülj le és beszéld meg vele. Ha értelmes válasza van, akkor oké, ha csak kifogás, akkor gondolkodj el a jövőtökön.

2015. márc. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
30%

Újra, és újra kiderül, hogy a nőknek csak addig kell az egyenlőség, amíg a jogaikról van szó, de ha már a kötelességeik kerülnek szóba, akkor egyből a férfiakra mutogatnak.

A férfi élete talán kevesebbet ér, hogy az ő életét rendben van kockáztatni? Mégis, hogy gondolják ezt egyesek, csak azért mert ők ettől nedvesednek be? Ez a való világ, nem az Alkonyat, meg a Szürke 50 Árnyalata. Emberségről pofázni meg szánalmas, amikor olyan esetben ha éppen férfi az áldozat, akkor az legfeljebb csak vicc, vagy gúnyolódás tárgya. Ha egyáltalán kiderül a dolog, mert pontosan az ilyen hozzáállás miatt rengetegszer ki sem derül.

2015. márc. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Teljesen igaza van a párodnak. Mi van, ha odarohan nagy hősiesen és mondjuk megszúrják, vagy eszméletlenre verik.


De te ne kérj számon semmit a kedvesedtől, mert csak pfázni tudtál, annyi eszed nem volt, hogy KI IS HÍVD a rendőröket!


Más: apa pont a párod ellentéte, ő bármi van, megy és rendet tesz, közbelép. Nem kívánom azt a rettegést, amit érzünk, mikor pl. a késsel vitatkozó cigányok közé indul.

Tudjuk, hogy ő ezt férfiasnak érzi, de mi mindig könyörgünk, hogy maradjon, inkább essen folt a büszkeségén, de megölhetik. Persze, akkor nem számít neki, minket meg a szívroham/sírógörcs kerülget.

2015. márc. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
69%

Azért bennem különböző képek merülnek fel.

1. Mész az utcán a gyerekeddel, amikor az esetet látod. Ergo, te vagy a ti csapatotok legerősebb tagja. Akkor is ekkora szád lett volna? Mert a kistestű kutyák is akkor nagyhangúak, ha van hátvédül egy nagy kutya, vagy a gazdi.

2. Odamegy pasid, eltángálja a bámészkodót, te meg itt rinyálsz nekünk, hogy micsoda agresszív állat.

Szóval, kérdező, ez korántsem olyan fekete, vagy fehér, ahogy te látod. Régi mondás: ugyanaz a férfi egyik nő mellett kisnyúl, a másik mellett oroszlán. Ergo lehet, hogy te vagy rá rossz hatással? Arról meg ne is beszéljünk, hogy ne keverd össze a bátorságot a hősködéssel.

2015. márc. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim válasza:

Aki úgy érzi, hogy tényleg érti a szituációt, amit lát és úgy diktálja a lelkiismerete, az lépjen közbe. Persze csak úgy lépjen közbe, hogy használja az eszét.


1. példa: egy nyomornegyed peremén éjjel, két nagy eséllyel odavalósi ember ordítozik és püföli egymást: valószínűleg személyesen nem lépnék közbe, mert abban a környezetben az emberi gátlások másképp működnek, mint a társadalom többségében. Ha piásak vagy szétdrogozták az agyukat, akkor könnyen megölhetnek, de úgy, hogy még emlékezni sem fognak rá, hogy mit tettek. Némely szórakozóhely környékén ugyanez lenne a hozzáállásom, mert túl sok arrafelé a magából kikelt, kontrollvesztett ember. Ha nagyobb bajt nézek ki az esetből, akkor hívom a rendőrséget. Amúgy hagyom.


2. példa: egy fiatal lányt, egy láthatóan idegen ember, aki sokkal erősebb nála erőszakosan terrorizál, fenyeget, bántalmaz pl. a metrón vagy más helyen, ahol ez normál esetben elképzelhetetlen: először erélyesen figyelmeztetem az illetőt néhányszor, aztán ha fizikailag nem tűnik esélytelennek az esetleges közelharc, akkor közbelépek. Ha ránézésre is elsöprő a fizikai fölénye, akkor segítséget hívok, mielőtt beavatkoznék.


3. példa: láthatóan kapcsolatban élő emberek közötti vitában látom, hogy a gyengébb felet bántalmazza az erősebb (jellemzően a férfi a nőt, de van olyan is, hogy fordítva): szólok, hogy ezt azonnal fejezze be, de mélyebben nem avatkozok bele, nem megyek túl közel. Ha úgy érzem, hogy emberélet van veszélyben, akkor hívom a rendőrséget. Ilyen helyzet kialakulásába, családi vitákba nem okos dolog beleavatkozni, és nagy esélye van annak, hogy mindkét fél ellened fordul, ha mégis beavatkozol.

2015. ápr. 26. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!