Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Nem aludhattunk együtt és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem aludhattunk együtt és azért szakított, az én hibám lenne?

Figyelt kérdés

17 éves leszek nyáron. A párommal (vagy is most már az exemmel) lassacskán 5 hónapja lettünk volna együtt. Ám az utolsó 1 hónapban probléma lett az együtt alvásból.

A szüleim nagyon ellenezték, ha felhoztam nekik a témát. Szerintük nagyon korai lett volna, mert sem a kapcsolatunk nem állt rá készen, sem a szüleim. Ám a párom ezt máshogy látta (meg kell jegyeztem, hogy 5 év van köztünk). Semmi másra nem vágyott, csak hogy együtt aludhassunk és én ezért minden követ meg is mozgattam, de nem segített. Próbáltam mondani neki, hogy a jó dolgokat nézze és azt amit megkaphat ( mert ezen kívül mindent megkapott, a példa kedvéért: vele vesztettem el a szüzességemet is), de semmi... azt mondta, hogy ha a szüleim tudnak irányítani akkor ő ebből nem kér.

Szeretnék vele aludni ez nem kérdés, de ha nem, akkor nem... nem szeretném eljátszani a szüleim bizalmát, erre azt kaptam, hogy ha akartam volna, akkor vele alszom és kész.

A történtek miatt nem tudok kit hibáztatni mert a szüleimet és a páromat is megértem... így jóformán magamat marcangolom... szerintetek?



2015. máj. 8. 23:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát pedig nem a szüleidnek kell készen állnia az ilyesmire, hanem neked. Ha pedig te nem érzed magad késznek, akkor ezt szerintem illik nyíltan megmondani a másiknak. Mondjuk szüleidet sem értem, hogy mi olyan nagy cucc az együtt alvásban, ha amúgy meg szexeltek. Velük is megosztottad, hogy már megtörtént a dolog?
2015. máj. 8. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én benne lennek, de ez az első komoly kapcsolatom és 2 hónap utan lefeküdtünk (amirol anyukam tud) és nagyon gyorsnak látja az egészet pláne úgy, hogy kb semmi tapasztalatom nincs párkapcsolat terén.
2015. máj. 8. 23:59
 3/4 anonim ***** válasza:
36%

Hát én megértem, hogy főleg ennyi idősen még fontos neked a szüleid véleménye, az ő álláspontjuk viszont tényleg elég debilnek tűnik így, mármint nem értem, mitől félnek, hogy a szexen kívül mi újat hoz még az együtt alvás a kapcsolatotokba. Mintha csak direkt bele akarnának rondítani valamivel. Meg oké, hogy nincs még sok tapasztalatod kapcsolatok terén, de így nem is lesz. Egy év múlva nagykorú leszel, akkor is ők fogják megmondani, hogy kivel aludhatsz?

Végül is nem mondanám, hogy a te hibád, tényleg egy elég hülye helyzet ez, amiről nem te tehetsz (inkább a szüleid), de a pasidat is megértem. Néha egy szakítás nem egyik vagy másik fél hibája, hanem egyszerűen csak vagy nem illetek össze, vagy pedig nem álltok még készen egymásra. Talán egy-két év múlva, ha sikerült már egy kicsit jobban leválnod a szüleidről, újra megpróbáljátok és akkor már működni fog.

2015. máj. 9. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván nem a te hibád, sajnos nem lehet kontrollálni, hogy a szüleid mit engednek és mit nem.


Másrészt annyira ne sajnáld a dolgot: 17 évesen még teljesen normális, hogy a szüleitől függ az ember (teljesíteni akar az iskolában, számít a barátok véleménye stb.). Az is teljesen normális, emberi hozzáállás, hogy kortól függetlenül nem akarsz összebalhézni a szüleiddel - majd találsz olyan pasit, aki ezt értékelni fogja.


Egy 21-22 éves férfiember teljesen más életszakaszban van: egyrészt sokkal-sokkal függetlenebb, mint a te korosztályod, másrészt "komoly" "felnőttes" dolgokat csinál: egyetemet végez, munkát keres, néha koleszban vagy albérletben lakik, válik le a szülőkről, próbálgatja a saját erejét.


Ezek miatt a különbségek miatt gyakran nem szokott működni a 16-17 és huszonéves korosztályok párkapcsolata. Kivételek természetesen vannak, én is ismerek ilyen párt, viszont ahhoz hogy egy ilyen kapcsolat működjön mindkét félnek nagyon toleránsnak és megértőnek kell lennie. A te exed nyilván nem ilyen volt, ha nem az együtt alvás, akkor valami más probléma lett volna. Szóval szerintem annyira ne sajnáld.

2015. máj. 9. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!