Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Érdemes várni? Könnyebb lesz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érdemes várni? Könnyebb lesz neki valaha?

Figyelt kérdés

6 éve vagyok együtt párommal.Szakítani akartam, nagyobbrészt azért mert nagyon megszokottá vált a kapcsolat, ellaposodott, kisebb részt egy harmadik személy miatt, de mindössze annyi köze van hozzá, hogy ő ébresztett rá, hogy bár szeretem a páromat már nem vagyok belé szerelmes, és hogy mennyire is hajt még a kiváncsiság, nem történt megcsalás, se semmi. Fiatalok vagyunk, nem érzem már azt a régi szenvedélyt, túl korán jöttünk össze, eslő kapcsolat mindkettőnknek.

Mikor felhoztam neki mit érzek, hogy már nem olyan mint régen, hogy talán jobb lenne külön, ellenkezett. Azt mondta változtat, hogy próbáljuk meg újra. Induljunk tiszt lappal.

És tényleg próbálkozik. Azóta sokat vaguynk együtt. Eljárunk új helyekre. A szex valami csodálatos lett újra...

Viszont nem tudom mit érezzek. Attól félek, hogy együtt leszünk még hónapokig, esetleg évekig, és én majd egyszer megint ezt fogom érezni, hogy nekem nem elég, nekem több kell ennél, élni akarok. És csak egyre nehezebb lesz.



2015. jún. 16. 13:16
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
Ő komoly, te gyerek vagy. Nincs közös jövőtök.
2015. jún. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%
ÉLNI akarsz... mert most halott vagy? Mit nem tudsz megtenni (az össze-vissza kefelésen kívül) a párod mellett?
2015. jún. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nagyon félre értett a második válaszoló. Nem az össze vissza lefekvés az ami hiányzik. Nem megyünk el nyaralni, 3 éve egyszer sem voltunk kirándulni, sohasem mentünk el moziba, nincsenek közös barátaink, csak mi ketten vagyunk, és általában otthon. Ezt már többször is mondtam neki, de párom nagyon zárkózott, nem érezte jól magát nagyon társaságokban, így inkább én is hanyagoltam, gondoltam majd változik. Próbáltam hogy menjünk csak ketten, de ahhoz sem volt kedve. Most mintha változtatni akarna, tényleg tervezget hogy majd ide is, meg oda is elmegyünk, csak én attól félek, hogy ráeröltetem az életvitelemet, ami meg neki lesz rossz.
2015. jún. 16. 13:24
 4/9 anonim ***** válasza:
19%
Egyedül az a kérdés, döntöttél-e már a szakítással kapcsolatban, vagy csak kételyeid vannak. A szerelem nem igazán szokott visszatérni, ha teljesen kialudt. A barátnőd lehozhatja a csillagokat, hiába akarod szeretni őt, az érzéseidet akkor sem tudod befolyásolni. Az, hogy mozgalmasabb lett az életed és jobb a szexuális életed, nem jelenti azt, hogy mélyült a párkapcsolatod. Ezeket nélküle is elérhetted volna valaki más mellett. A személye már nem fontos számodra, ha úgy érzed, megelégednél a barátságával, akkor hiába fáj neki, nem kellene tovább rabolnotok egymás idejét. Lehet ő is rádöbben majd, hogy csak a bizonytalanságtól való félelem miatt ellenezte a szakítást, mert az ellaposodás mindkét fél hibája, ő sem tett korábban semmit azért, hogy megmaradjon a kapcsolat. Úgy tűnik, az életednek ez a szakasza véget ért, és bármennyire is jól érzed még magad benne, akkor is tudod, hogy nem ez a végső állomás, és vágysz a továbblépésre. Ez nem azt jelenti, hogy te vagy a barátnőd rosszak lennétek. Sok dolog változik az idővel. Ha nem látod értelmét, ne hagyd, hogy feleslegesen erőlködjön. A szakítás pedig most is és később is fájni fog, minél hamarabb megtörténik, annál hamarabb túl lesz rajta.
2015. jún. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, amugy én vagyok a lány.=) De ettől függetlenül teljesen jogos amit írsz. Talán legbelül már tudom hogy eldöntöttem a szakítást, csak abban reménykedem, hogy ő is rájön. Lehet hogy önzőség, de szerintem jobb lenne megbeszélve, közösen úgy dönteni h jobb külön, mintsem úgy, hogy én elhagyom, miközben ő ezt nem tartja jogosnak, és fáj neki, és vádol azért amiért nem adtam neki egy esélyt.
2015. jún. 16. 13:29
 6/9 anonim ***** válasza:
19%

"ÉLNI akarsz... mert most halott vagy? Mit nem tudsz megtenni (az össze-vissza kefelésen kívül) a párod mellett?"


Szerintem nagyon sekélyes az, aki az egyedülálló és kapcsolatban élő állapot között csak az azonos vagy több más partnerrel való k*félésben látja a különbséget. Ennyi erővel miért sírnak az emberek párkapcsolat után, ha ugyanazt nyújthatná egy fix partnerrel alkotott szexkapcsolat? A párkapcsolat elsősorban szellemi és érzelmi igényeket elégít ki, amely igények változhatnak, és könnyen lehet, hogy az ember egy időszakában egyáltalán nem akar párkapcsolatot, valamint az is előfordul, hogy az aktuális partner már nem elégíti ki ezeket az igényeket, úgyhogy tovább kell lépni, mert egyedülállóként sem boldogtalanabb az ember. Így legalább lehetőség nyílik, hogy mindkét fél jobban hozzá illő partnert találjon.

De ha szerinted ÉLET = b*szni minden szembejövővel, az is egy értelmezés, még ha elég szubjektív is. Gondolom te is "élsz", hiszen halott nem vagy, ha már ide írsz..

2015. jún. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
36%
5-ös, szerintem ez nem önzés, egyszerűen nem akarsz neki fájdalmat okozni, mert emberileg szereted. Tényleg jobb lenne, ha magától jutna el addig, hogy egy párkapcsolat csak akkor működik, ha mindkét fél vágyik rá. Sajnos viszont ilyen egyoldalú helyzetben nem nagyon tudod "megúszni" a konfliktust. Ha most hagyod el, fájni fog neki, mert úgy érzi nem kapott esélyt, ha később, akkor pedig az lesz a baja, hogy mindent megtett érted, te pedig kihasználtad, hagytad, hogy feleslegesen strapálja magát. Ameddig nem akar szakítani, addig lesz rá oka, miért fájjon. Valahogyan tudatosítanod kellene benne, hogy te nem olyan életre vágysz, amit mellette élhetnél, és te sem vagy az a nő, aki őt boldoggá tenné. Biztosan van valami elképzelésed arról, mi az oka, hogy már nem látod benne a partnert, akivel közös jövőtök lehetne. Kell egy kis idő, hogy elfogadja a helyzetet, de ami most történik közöttetek (ő lelkesen próbálja újjáépíteni a dolgot és reménykedik) egyáltalán nem ebbe az irányba mozdítja a gondolkodását.
2015. jún. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Drága életem, te nagyon félreértettél valamit. Nem én írtam, hogy ezt jelenti az élet, ezt én KÉRDEZTEM, hogy mi az élet a kérdező szerint, mert szerintem párkapcsolatban is lehet ÉLNI, és az egyetlen dolog amit nem tehet meg, az a másokkal való dugás. Tehát ezt a gyönyörű kis eszmefuttatásodat a kérdezőnek címezd, mert ő az, aki nem tud élni, csak mert van egy párja.
2015. jún. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Mint embert, a mai napig szeretem, Tisztelem benne azt, hogy a tini éveimben ennyire szerelmes tudtam lenni bele. Fáj is a gondolat, hogy hogy változhattam ennyit mindössze 1 év leforgása alatt...de úgy érzem hogy már másak vagyunk. Ő is változott én is, és ami különbség eddig csak vonzott minket mára akkora lett köztünk, hogy nem gondolom ugy h ez hosszú távon, egy életen át működni tudna.
2015. jún. 16. 13:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!