Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meghalt a testvérem, lesz ez...

Meghalt a testvérem, lesz ez valaha is könnyebb? Rengetegszer eszembe jut, és még most is szinte minden este sírok. Aki átélt ilyesmit, hogy "tette túl magát" a történteken?

Figyelt kérdés
5 hónapja történt. Nagyon hiányzik.
2011. ápr. 9. 23:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%
Őszinte részvéte! Tudom, közhelyesen hangzik, de idővel jobb lesz. Ezen nem nagyon lehet túllépni, de egy idő után talán kevésbé fog fájni.
2011. ápr. 9. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
86%
őszinte részvétem!
2011. ápr. 9. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
91%
Elöször is öszinte részvétem,aztán meg azt kell elfogadnod,hogy ennyi volt az ö élete, te is meghalsz egyszer,meg mindenki.Senki nem marad itt örökre,mindnyájan elmegyünk egyszer.Nem tudunk ellene tenni,a testvéred sem tudott,egy embernek mikor eljön a vég,(vagy talán az nem is a vég,hanem,más,vagy egy más kezdet),akkor mennie kell. Te még itt vagy,neked még van dolgod,fogadd el,bár mindig fájni fog,de bele kell törödni,nincs más megoldás.Foglald le magad,foglald el az agyad.és próbálj nem heleyet adni benne,a szomorúságnak.
2011. ápr. 9. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
85%
Részvétem. Idővel könnyebb lesz, igen...de valahol mindig fájni fog:( sajnos...
2011. ápr. 9. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom.

Beszélj róla nagyon sokat vidám dolgokról,mit csináltatok együtt,ne zárkozz magadba. Tultenni ezen nem lehet magad de mint már azt elöttem is leírták ídővel enyhülni fog a fájdalom!

2011. ápr. 9. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem olyan 1 év kellett, hogy ne sírjak egyből ha eszembe jutott. Nekem a nagymamám halt meg. Meg ahhoz is, hogy egyáltalán tudjak róla beszélni. Meg az is szar volt, ha megláttam valakit az utcán és hasonlított rá. És még a mai napig álmodok olyanokat hogy él, de már egyre ritkábban. Aztán felébredek és mégsem, és olyankor azért elég szar. De ahogy múlik az idő azért a fájdalom enyhül, mert megszokja az ember, hogy nincs, csak nagyon lassan :/
2011. ápr. 10. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
90%

Őszinte részvétem.


Nekem mikor meghalt az édesanyám 17 voltam .Nem tudtam sírni és azóta sem.

Öt év múlva is ébredtem avval a gondolattal reggelente, h nagyon ideje volna mostmár , h hazajöjjön a kórházból.

Nem tudom, h tettem túl magam rajta de elfoglaltam magam. Egyre jobban elterelődött a figyelmem a tanulással az olvasással,a focival, munkával és még nagyon sok mindennapi dologgal és az élet adta kihívásokkal.

Nem mondom , h érzelem mentes lettem de valahogy logikusan ,lehetőleg értelmesen hideg fejjel próbálom tenni a dolgom az érzelmek másodlagosak lettek azóta számomra. Inkább hangulatnak mondanám a néhanapján rámtörő érzületeimet ,családos felnőtt emberként is.

Az idő , magyarázatot nem ad de elénk tol újabbnál újabbnál kihívásokat amik másodlagos aktualitássá teszik a legnagyobb fájdalmakat is.


Vigasztalódást kívánok.

2011. ápr. 10. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Az én bátyám 1974-ben halt meg, és azóta is minden nap gondolok rá, főleg akkor, ha valaki bánt engem, mert tudom, hogy ő sohasem engedte volna azt meg.Ő mindíg megvédett engem, és a mai napig is így van ez. Sajnállak, és részvétem!
2011. ápr. 10. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Jaj, ez borzasztó! Nekem apukám halt meg egy éve. Azóta is sokszor elsírom magam. Vigasztaljon, hogy még találkoztok odafent!
2011. ápr. 10. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Őszinte részvétem!

Nekem másfél éve hunyt el az unokatestvérem, akiről nagyon sokáig nem is tudtam, hogy létezik. Nagyon-nagyon szerettem, bár sosem találkoztunk élőben. Amikor megtudtam a hírt, felrohantam a szobámba és sírtam egész délután, megállás nélkül. Napokig rosszul éreztem magam, aztán idővel enyhült a fájdalom.

Nagyon sokáig magamat tartottam felelősnek.

Már két hete nem beszéltünk, mert kórházban volt, de biztos voltam benne, hogy hazajön és már nem lesz semmi baja. Mivel hiányzott nagyon, küldtem neki egy SMS-t, hogy "Jó éjt! Szeretlek nagyon. :)" Másnap jött a hír...

Így másfél év után már kevésbé, de még manapság is sírok miatta. Lefekvés előtt szoktam rá gondolni és akkor általában megesik egy-egy könnycsepp.

Régen mindig hallottam az "idővel jobb lesz" kifejezést, de akkor egyáltalán nem értettem. Mostmár tudom mi az.

De nem csak az ő halála rázta meg a családot. Utána 3-4 havonta egy haláleset. Mamám húga, aztán bátyja. Később keresztapám apja aztán a húga. Rendesen félek attól, hogy ki lesz a következő, mert már eltelt 3 hónap az utolsó eset óta. :S

L/14

2011. ápr. 10. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!