Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Olaszul ÉS spanyolul valaha...

Olaszul ÉS spanyolul valaha tanult emberek! Melyik nyelv könnyebb?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A diplomámhoz kéne még egy nyelvvizsga, az angol szakmai már megvan. Középiskolában 2 évig tanultam franciát, de hiába jártam 4 hónapot nyelviskolába, nem sikerült feljebb tornázni a nyelvtudásom. Valahogy nem megy és utálom is. Többektől hallottam, hogy a spanyol és az olasz nyelv elsajátítása könnyebb. Ti, akik mindkét nyelven tanultatok, mi a tapasztalatotok? Melyiket könnyebb KÖZÉPFOKRA elsajátítani? Olasz vagy spanyol? Esetleg portugál?


2011. ápr. 1. 12:31
 1/9 anonim ***** válasza:
A spanyol mindenképpen könnyebb. De az olasz sokkal szebb. Én azt olaszt ajánlom.
2011. ápr. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a spanyol könnyebb. Kevesebb benne a nyelvtan és jobban hasonlít az angolra. Ha az alapszavakat megtanulod (élni, lenni, enni stb.) utána egy bonyolultabb szöveg elolvasásánál simán megélsz az angol tudásodból. (Mondjuk ez csak a passzív nyelvtudás.) Viszont a beszéd is nagyon könnyű, jobban hasonlít a kiejtés a magyarra, mint pl. az angol a magyarra. Kiejtés szempontjából az olaszt nem ismerem, de az biztos, hogy a nyelvtana nehezebb.

Ha csak a nyelvvizsga kell, akkor tanulj eszperantót. Hasonlít a spanyolra és baromi egyszerű. Pár hónap alatt megvan. Viszont én inkább egy 'rendes' nyelv megtanulását javaslom és azon belül is leginkább spanyol. :)

2011. ápr. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nagyon hasonlít a két nyelv, a szókincsük 3/4-e közös, a nyelvtanuknak talán még nagyobb része hasonlít, a kiejtése mindkettőnek viszonylag könnyű, de egyiknek sem triviális.


Azt, hogy a francia, az olasz és a spanyol közül melyik a legkönnyebb, nincs értelme latolgatni, kb. egy ligában játszik mindhárom.


Angol vagy francia felől közelítve talán a spanyol kézenfekvőbb, de az olasz se túl nagy rejtély. Mindkettő elég rút nyelv, főleg az olasz.


A francia egyébként alig nehezebb a spanyolnál és olasznál, sőt, összességében lehet, hogy nem is nehezebb. A kiejtése nehezebb, de pl. a nyelvtana egyszerűbb.


A portugál más tészta, nagyon szép, vicces és izgalmas, de egy kicsivel nehezebb a spanyolnál.

2011. ápr. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"Mindkettő elég rút nyelv, főleg az olasz"


Rút nyelv? Úgy érted, csúnya (hangzásilag)? Tudod, furcsállom, hogy te ilyet írsz, mert olvasgatom ebben a témakörben a kommentjeidet, és azt gondoltam, hogy egy hozzád hasonlóan művelt ember nem ír ilyet egy nyelvről, mert aki ért hozzá az tudja, hogy nincs csúnya nyelv.

2011. ápr. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Olasz.
2011. ápr. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

21:23


"aki ért hozzá az tudja, hogy nincs csúnya nyelv"


Van csúnya nyelv: ami nem tetszik. Ez egy ízlésítélet. Lehet, hogy neked más az ízlésed, és számodra nem csúnya nyelv. Nem nagy ügy ez.

2011. ápr. 2. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kinek melyik....én például mindkettőt szeretem.
2011. ápr. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Az eszperantó nem a legjobb, 2 európai nyelvből kell nyelvvizsga. Személy szerint az olasz jobban tetszik, de sokak szerint a spanyol a könnyebb. Már nem kapom meg idén a diplomát, hiszen csak az angolom van meg, de belehúzok a spanyolba, hogy minél előbb kézhez kaphassam az oklevelem. :-) Aztán ha lesz időm munka mellett, felfejlesztem a franciát is.
2011. ápr. 7. 17:58
 9/9 anonim ***** válasza:

kedves kérdező!

végül melyik nyelvet választottad?

2012. júl. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!