Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Ha valakit elhagytak a legnagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha valakit elhagytak a legnagyobb bajban, elmesélné, hogyan lépett túl rajta?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok. Néhány hete bekerültem a pszichiátriára, ha nagyon részletezni akarom, egy elmegyógyintézet zárt osztályára. Az ok a következő: kimerültem, az akkori párom rengeteget bunkózott velem és öngyilkossági szándék miatt bent tartottak napokig. Gyógyszereket nem kaptam, én voltam minden beteg közül a legnormálisabb, legtisztább tudatú, így kiengedtek pár nap után. Viszont a párom elhagyott, és még előtte, mikor meglátogatott, rá akarta beszélni az orvost, hogy az ilyen hülyét hetekig tartsák bent. Megértem a dühét, de annak, hogy kikészültem, a legfőbb oka ő volt. Ahogy kijöttem, onnantól kezdve nem volt hajlandó velem szóba állni. Mikor meglátogatott, kérve könyörögtem, hogy legyen partnerem abban, hogy leküzdjem ezt az állapotot, de ő hajthatatlan volt, és azt mondta, hogy nem akar velem lenni onnantól kezdve. Így otthagyott, mikor a legnagyobb szükségem lett volna rá.

Mikor kijöttem, a Facebookon láttam rám utaló provokatív posztokat, illetve belájkolt olyanokat, hogy elsírtam magam, annyira megalázó posztok voltak ezek. Nem tudom feldolgozni mai napig, hogy miért kell engem ennyire megaláznia mások előtt. Ismerkedni sem merek senkivel, mert nem tudom, ki gondolja rólam azt, hogy a "hülyegyerek aki most jött a pszichiátriáról". Nem szeretném, ha emiatt bárki elítélne! Ha valakinek van olyan története, ahol cserben hagyták, mikor segítségre volt szüksége, az elmesélhetné nekem, illetve azt is, hogyan tudta feldolgozni. Köszönöm!



2015. júl. 31. 21:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%
"kimerültem, az akkori párom rengeteget bunkózott velem" Nem akarok kegyetlennek tűnni, de ha téged valami random madár "bunkózása" idáig juttatott, akkor a "nagy K betűs" cafatokra fog tépni, akár szó szerint.
2015. júl. 31. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Először is,gerinces ember ilyen helyzetben nem hagyja el a párját.

Ez alap,legalábbis nálam biztosan.

Az exed egy seg.fej,ez nem a te hibád.

Fel a fejjel, nem a te készülékedben van a hiba!

Történetem sajnos nincs,de szívesen beszélgetek veled, ha gondolod :)

2015. júl. 31. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom, hogy ez történt, és hidd el, hogy aki normális hozzáállású, az nem fog ilyenek miatt elítélni. Egyébként örülj annak, hogy megszabadultál tőle, szerintem ha rá akartál volna támaszkodni, csak még rosszabb lett volna. Nem hiszem, hogy ha valóban annyira szemét volt veled előtte is, akkor jó ötlet lett volna pont tőle segítséget kérni. Nem akarom leírni az egész életemet, de nekem gyerekkoromtól kezdve volt pszichés betegségem, csak senki nem foglalkozott velem. Sokat szenvedtem, de teljesen egyedül maradtam a problémáimmal. Amikor már nem bírtam, elmentem egy pszichológushoz, csak a szűkebb családom tudta, de még ők sem álltak mellém, úgyhogy tényleg egyedül kellett küzdenem, mert nem maradt más megoldás. Nehéz volt ezt átélni, és tudom, milyen, amikor azt érzed, hogy még a hozzád elvben legközelebb állókra sem számíthatsz igazán. Próbálj sokat beszélgetni a barátaiddal, a családoddal, ha megértenek.
2015. júl. 31. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Meg kéne nézned az It's kind of a funny story című filmet. Nyomás alatt a magyar címe. ELég tré fordítás. Ott mondjuk egy srác van benne, aki pszichiátrián van, de jó kis film. :)
2015. júl. 31. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm az idáig érkezett válaszokat. Meglett felnőtt emberről beszélünk, 30-on túl. A filmet meg fogom nézni. Nagyon megváltozott a világnézetem a bent töltött idő alatt, csodálatos embereket ismertem meg, akik sokkal őszintébbek. Ha boldogak akkor őszintén boldogak, ha nevetnek őszintén nevetnek.

Az bánt a legjobban, hogy szemében egy elmebeteg hülye vagyok. Hogy elhagyott, az nem fáj annyira, mintaz, hogy pont ő volt az, akiből abszolút nem néztem volna ki, hogy cserben hagy.

2015. júl. 31. 21:36
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg a filmet, tetszeni fog. :) Csak ráerősít arra a tapasztalatodra, hogy odabent is vannak értékes emberek, sőt...:) Ne foglalkozz vele, mert ez lehúz. Azokra az emberekre koncentrálj, akik felemelnek téged lelkileg.
2015. júl. 31. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Van 2 ember, akik támogatnak, de sajnos édesanyám ráment lelkileg az "állapotomra".
2015. júl. 31. 21:52
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Mindossze annyi baj van csak veled, hogy ebben az erzeketlen vilagban te erzekenyebb vagy mint a legtobb ember.Lehet,hogy ez okoz meg nehany almatlan ejszakat neked a jovoben .En is javaslom, hogy jarj el pszichologushoz, vagy ha nincs ra penzed, akkor legalabb olvass el egypar onismereti konyvet.Hatha segitenek.

A paroddal pedig ne torodj (tudom konnyu mondani, de nehez megfogadni)az, hogy mit muvel a Facebookon az ot minositi.Minel bunkobb, annal inkabb valik erthetove masok szamara is, hogy mitol keszultel ki ennyire.En sem tartom jo otletnek, hogy eppen a parodtol vartad volna, hogy atsegit ezen az idoszakon.Szerintem csak meg melyebbre lokott volna.Orulj neki, hogy megszabadultal tole, a godorbol mar csak felfele vezet az ut.Hidd el,hamarosan jobban fogod erezni magad.

2015. júl. 31. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Az érzékenységem miatt mindig megszívom. Számomra egyértelmű volt, hogy a szerelmünket segítjük a bajban és mellette állunk, és ezért bíztam abban, hogy számíthatok rá. És ezért is viselt meg ennyire. Most gondolom éli világát meg csajozik, míg én sínylődöm.
2015. júl. 31. 22:05
 10/17 anonim ***** válasza:
A szerelmunket segitjuk, de a szerelmunkkel nem bunkozunk.Azaz neked lehet hogy o volt a szerelmed, de neki te nem a szerelme voltal ,ha az lettel volna, nem juttat idaig.
2015. júl. 31. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!