Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » A lányok nagy része miért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A lányok nagy része miért képes szinte már a szakítás után pár héttel más pasival lenni? Férfiak nagy része meg miért van még utána fél-1-2 stb évvel is egyedül? Kinek nehezebb lelkileg ezt helyre tennie?

Figyelt kérdés
2015. aug. 9. 15:04
 1/10 anonim ***** válasza:

Ez általánosítás.

Én általában hamar lezárom magamban a szakítást, de van egy barátnőm, aki meg még évekig az ex után epekedik. Pedig mindketten nők vagyunk...

2015. aug. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én most egy komoly, mindkét fél részéről évekig tartó szerelmen alapuló párkapcsolat felbomlásáról beszélek. Nem pár hetes, vagy felületes kapcsolatról. Sajna a legtöbb ilyen.
2015. aug. 9. 15:08
 3/10 anonim ***** válasza:
78%
Én tapasztaltam fordítva is... Mit mondasz azokra a férfiakra, akik már a kapcsolatban is félrekefélnek, és nincs annyi bennük, hogy ha már szeretőt tartanak, akkor szakítsanak?
2015. aug. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%

Fuh de unalmas már ez az általánosítás

18 múltam amikor oda adtam mindenem egy fiúnak. A szüzességem (pedig amúgy az ágyban sem nyújtott semmit az ég világon, vagy fájt vagy nem éreztem semmit), a büszkeségem(megalázott) meg a szüleimmel is összecsaptam. Rá pár hétre kiderült, hogy mi nem is járunk, csak szeretőnek tartott, és végül elhagyott. Egy fél év alatt jöttem rendbe, rá 1 évre lett új párom. Én mindent újra kezdtem úgy dolgoztam fel. Le fogytam, új ruhák, stb. Mamár ő is megbánta h úgy bánt velem.


Persze én megváltoztam. Nem érdekel ha egy pasi dob vagy szakít, ha kell egy hét múlva találok mást, és most boldog és szerelmes vagyok ám nem kesergek senki miatt . Ha meg nem tetszik sajnálom nem fogok éveket keseregni senkiért sem.

2015. aug. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
40%
mert a lányokra úgy mennek mint légy a sz@rra. fordítva ez nem jellemző zsenikém!
2015. aug. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

15.12


Szerelmes vagy, de ha ne adj Isten a mostani pasid majd dob (lehet szerelmes beléd és nem hagy el soha, de 50%, hogy szakítotok, mert minden 2. házasság válással végződik), akkor is egy szerelem után hamar talpra fogsz tudni állni (ne legyen így, de benne van a dologban, mint az ördög sem alszik).

2015. aug. 9. 15:18
 7/10 anonim ***** válasza:
95%
Ez megint csak egy hülye általánosítás. Nincs olyan, hogy a nagy része ilyen meg olyan. Annak nehezebb lelkileg helyretennie, akit becsaptak, megcsaltak, nagyobb csalódás ért stb. Az, hogy valaki mennyi ideig van egyedül nem csak attól függ, hogy mennyire sérült. Én is hamarabb továbbléptem, mert mikor ott van az emberre a tanulás, munka, költözés, takarítás, főzés, számlafizetés, ügyintézés, akkor nem érnek rá sokan, hogy sirassák a múltat és ebből kifolyólag jobban nyitnak mások felé.
2015. aug. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
93%
Egy párkapcsolat esetén csak annak a félnek jelenti a szakítás dátuma a párkapcsolat végét, akit elhagytak. A másik fél számára már korábban véget ért a kapcsolat, de csak azután lépett ki belőle, hogy megszűnt a kötelék, ami összefűzte őket. Vagyis aki szakít, az sokkal hamarabb regenerálódik, mint akit elhagytak. Az is számít, milyen okból történt és mennyi idő után. Egy 6 hónapos kapcsolatban elhagyott nő még sokáig fog sírni a srác után (megcsalás esetén pedig a bizalmát is elvesztheti a másik nemben), a férfi viszont lehet, már másnap mással kavar, mert a szerelem kb 2 hónap után elmúlt, de kellett számára még egy kis idő a lezárásra. Mire kilép belőle, már készen áll egy másik kapcsolatra. Egy 10 éves kapcsolat után már valószínűbb, hogy az a fél is hosszabb ideig egyedülálló marad, aki kilép a kapcsolatból. Ha az ember nem társfüggő, ennyi idő után igénye van rá, hogy egyedülállóként regenerálódjon, csak aztán kezd új kapcsolatba. Megint más eset, amikor valaki a szakítás fájdalmából próbál úgy kilábalni, hogy kerít egy "szamarat", aki mellett úgy érzi, még mindig jó nő/pasi, annak ellenére, hogy elhagyták.. Általánosítani felesleges, mert pont a nem az egyetlen, ami egyáltalán nem számít abban, hogy ki hogyan lép túl a szakításon.
2015. aug. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
94%

15:12 vagyok.

Igen, talpra fogok állni. Igen, fájt / fáj nekem is, voltam nagyon szerelmes én is, adtam és kaptam sokat. DE! Nincs jogom keseregni! A szomszédba most halt meg egy 4 éves kislány daganata volt. A tévében minden nap hallani, hogy fiatalok halnak meg, szülők vesztik el gyereküket. Hol van az én fájdalmam ehez képest?


Igen tud fájni a szerelem de NINCS JOGOM hónapokat keseregni. Pozitív, erős vagyok és hálás amiért élhetek és tartson nyugodtan ribinek aki akar egy életem van :)

2015. aug. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%

Minden, ami egyszer szép volt (vagy annak indult) és vége kell, hogy legyen szomorúsággal tölt el. A szerelmünk benne van minden mozdulatunkban, minden apró rezdülésben. (Juhász Gyula verse jutott eszembe, amit később ,majd beillesztek, olvasd el.) Azonban ezek az emlékek is halványodni fognak idővel, s ha új embereket ismersz meg, ez a folyamat felgyorsul.

Az is biztos, hogy nőként nekem mindig kellett egy külső hatás, aki rádöbbentett az addigi kapcsolatunk hibáira. (Nem megcsalásról beszélek)

Az is biztos, ami az előttem szóló írt, hogy valaki el is vesztette azt , akit igazán szeret. (Én autóbalesetben vesztettem el az akkori udvarlómat 1,5év után, 28 évesen. Nem volt egyszerű, de mivel családot akartam mennem kellett tovább. 1hónapig gyászoltam. Aztán keresnem kellett azt, aki igazán hozzám való. Az élet túl rövid ahhoz, hogy keseregjünk. Nekem is volt még néhány évem arra, hogy egy olyan embert találjak, aki szintén tőlem szeretne családot, gyerekeket. " 30 évesen mindez sikerült. Azóta 36 vagyok és született 3 gyermekem. A legkisebb 3 lesz:-)


Anna örök


Az évek jöttek, mentek, elmaradtál

Emlékeimből lassan, elfakult

Arcképed a szívemben, elmosódott

A vállaidnak íve, elsuhant

A hangod és én nem mentem utánad

Az élet egyre mélyebb erdejében.

Ma már nyugodtan ejtem a neved ki,

Ma már nem reszketek tekintetedre,

Ma már tudom, hogy egy voltál a sokból,

Hogy ifjúság bolondság, ó de mégis

Ne hidd szívem, hogy ez hiába volt

És hogy egészen elmúlt, ó ne hidd!

Mert benne élsz te minden félrecsúszott

Nyakkendőmben és elvétett szavamban

És minden eltévesztett köszönésben

És minden összetépett levelemben

És egész elhibázott életemben

Élsz és uralkodol örökkön, Amen


Ehhez a vershez még tudni kell, hogy egy ünnepelt színésznő, Sárvári Anna volt az ihletője, akit több , mint 30 éven keresztül sem felejtett el, hiszen az író életében nem volt más.... Azt hiszem a kérdező nem szeretné gúzsba kötni magát egy nőért sem, főleg ha az adott asszony nem is viszonozta soha a szerelmét (A költő esetében..)

"Az élet szép!" Nézz körül mennyi értékes ember Van! (valószínűleg ők nem fognak a hálószobába futni Veled már az első héten...) Élj úgy, hogy Te is értékes legyél! Segíts másoknak, vedd észre a jót, örülj az élet apró örömeinek is (napsütés, harmatcsepp, jó könyv, tartalmas beszélgetések)! Hidd el, így könnyen megtalálod majd az igazi, hozzád illő, értékes Társat!

2015. okt. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!