Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Ha ilyen esetben üt meg egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha ilyen esetben üt meg egy lányt a fiu, azt is elítéli mindenki?

Figyelt kérdés
A barátnőmmel nagyon nagy vitába keveredtünk. Minden apróságot a fejemhez vágott, én pedig nem nyeltem le, maradtam a saját álláspontomnál. Nem tetszett neki, hogy nem adtam neki igazat (hiszen nem is volt igaza), és nekem esett. Először adott egy pofont, erre nem reagáltam, csak kicsit megvetően néztem rá, majd a műkörmeit a karomba nyomta és elkezdte karmolni a kezem. Mondtam neki, hogy engedje el, de nem tette. Attól tartottam, hogy teljesen végig fogja karmolni a kezem, ha csak ellököm magamtól hiszen teljesen a bőrömbe voltak a körmei, és adtam neki egy pofont. Ekkor elengedett és ő nagyon megsértődött. Én hibáztam volna? Már nem vagyunk együtt.

2015. aug. 17. 12:53
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
77%
igazad volt!
2015. aug. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
42%

Konfliktuskezelés nulla.... olyan nincs, hogy csak az egyik félnek van igaza! Mindenkinek igaza van a saját szempontjai szerint, kérdés, hogy mennyire vagyunk képesek meghallani a másik szempontjait, elfogadni az igazságát. (Attól még lehet neked IS igazad, és neki IS igaza!)

A lány is hibás, gyerekes, de ez nem jogosít fel arra, hogy te agresszív legyél. Ha kést rántott volna rád, és te is ezt teszed, és a vita hevében leszúrod, akkor is azt mondanád, hogy "de ő kezdte?".

Tanuld meg inkább meghallani a másik fél érveit, higgadtan, kulturáltan. Ha a másik nem képes kulturált vitára, akkor ott kell hagyni, és nem belemenni a játszmába.

2015. aug. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
100%
Igazad volt tényleg meg érdemelte de nem kelett volna felpofoznod legközelebb cssk szoritsd meg erősen a karját amivel karmol
2015. aug. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim válasza:
90%
Az ilyen hisztis p.... meg is érdemli! Én sosem tudnám bántani a barátomat. Igaz, néha poénból elkezdünk verekedni, de az csak (elő)játék. Nem igazán szoktunk veszekedni, de ha mégis nem tudnék odáig elmenni, hogy meg is üssem. Remélem te dobtad őt!
2015. aug. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
87%

Elsőre úgy hangzik, hogy neked volt igazad, viszont nem ismerjük az ő álláspontját. Mert könnyű valakit felhergelni, és akkor az kiszámíthatatlanul viselkedik.

Szerintem ő is gyerekesen viselkedett és te is.

Nem így kell konfliktust kezelni.

2015. aug. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
57%

Nem csak a nőt,senkit nem kéne megverni.

Nőt nem ütünk...

Nem!

Senkit nem ütünk,max megvédjük magunkat.

2015. aug. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 A kérdező kommentje:
Itt nem a konfliktusról van szó, hanem ami utána volt. És ennyiből én is felteszem neked a kérdést, ha valaki neked esik, és érzed, hogy fájdalmat okoz, de hagyod hogy kárt tegyen benned? Szerintem van annyi ösztön benned, hogy megvédd magad. A te példád kicsit erős szerintem, mi az hogy kést rántok és leszúrom? Nem agresszióból ütöttem, hanem önvédelemből. Kiváncsi vagyok, hogy te a helyembe mit tettél volna, és ne gyere azzal, hogy "én nem jutottam volna el idáig" mert sosem tudhatod. Én se gondoltam volna, hogy idáig süllyed az egész. Ha nő vagy, megértem, hogy véded a lányt, de gondold át jobban. Semmivel nem okoztam neki nagyobb fájdalmat, mint ő nekem.
2015. aug. 17. 13:03
 8/48 anonim ***** válasza:
Még mindig a barátnőd?
2015. aug. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 A kérdező kommentje:
Nem, már rég nem a barátnőm.
2015. aug. 17. 13:06
 10/48 A kérdező kommentje:
Megvertem? Te azt gondolod, hogy egy pofon megverés? Amikor gyerekkorunkban kapunk egy-két nevelő pofont, ezek szerint az is megverés ugye? Akkor mindenkit vertek a szülei. Nem is tudtam.
2015. aug. 17. 13:09
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!