Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Lehet úgy szakítani, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet úgy szakítani, hogy nagyon mélyen szeretjük egymást?

Figyelt kérdés
Feleségemmel három gyermeket nevelünk. Hat éve már hogy elfordult tőlem, és azóta nem voltunk együtt szexuálisan, teljesen elhidegültünk. Eleinte próbáltam megjavítavni a házasságunkat, de nem sikerült. Hozzáteszem, hogy ez nem egy szerelmi házasság volt sohasem. Én nem hagyhatom el leginkább a gyerekek, de a hitelek, és millió más dolog miatt, nem tudnánk úgy elválni, hogy legalább egyvalakinek ne törjön derékba az élete, függünk egymástól. Egy éve megismerkedtem egy lánnyal, nagyon mélyen egymásba szerettünk. Gyakran éltünk együtt több napon át, de aztán mindig külön kellett jönnünk, szörnyű nehéz búcsúk voltak ezek. Végtelen szépségeit éltük meg a szerelemnek együtt. Talán elcsépelt, de úgy érezzük, egymás másik felei, párjai vagyunk. Végül felmerült, hogy váljak el, de egyszerűen képtelen vagyok elhagyni a gyerekeimet, hogy csak hétvégi apuka legyek. Ezért arra jutottunk, hogy akkor nem élhet tovább ebben a szeretői létben és mivel ő is szeretne kis családot és egy gyermeket, inkább szakítunk. De vajon lehet így szakítani, hogy közben nagyon nagyon szeretjük a másikat? Hogy mindenről a másik jut eszünkbe? Ráadásul egy munkahelyen dolgozunk és nem engedhetjük meg magunknak, hogy felmondjunk? Mi lehet így? Ő 31 éves, én 40...

2015. nov. 30. 20:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább a házasságot bontanám fel és folytatnám a másikkal.

Annak amit csinálsz semmi értelme, csak rosszat teszel magadnak is és a gyerekeidnek is mert nagyon jól látják ők, hogy nincs is családjuk csak apa és anya akik egymás lakótársai.

Az után is megy tovább az élet, nem dől össze a világ és mivel te képtelen voltál javítani a házasságon, hozzáteszem ehhez mindig két ember kell, egy nem elég így felesleges erőlködés a dolog.

2015. nov. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Nem egyszerű döntés. Attól is függ, mekkorák a gyerekek. Ha egyébként nincs veszekedés a családban, én nem adnám fel, de ez én vagyok.

Szerintem a szeretődnek meg kellene adnod az esélyt, hogy neki is lehessen. Fájni fog a szakítás, de talán utána le tudja zárni. Bizonyos idő után. Persze ez sem biztos, lehet, hogy ő lenne életed szerelme, és a gyerekeket sem viselné meg, DE ebben a pillanatban bármilyen döntés kellemetlen lesz és csak idővel válik el, helyes volt-e.

2015. nov. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Ajánlom Mira Kirshenbaum Amikor a hűségesek hűtlenkednek című könyvét. Nekem nagyon jó döntés sikerült hoznom általa. És ne feledd el azt, hogy az új nő azért is szimpatikusabb most, mert nem ismered a rossz oldalát, nem éltél vele éveket, nem szült neked 3 gyereket.
2015. nov. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 Költőnő? ***** válasza:
100%
tényleg jobb lesz a gyermekeid boldogtalanul hazugságban felnevelni... tényleg...
2015. nov. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Hasonlo cipoben jartunk majdnem 3 éve.... Nem tudtunk szakitani, igy válás lett a vége. Az az igazság persze, hogy mi még tudtuk volna huzni egy darabig, de a megcsalt feleseg eldöntötte helyettünk! Mi örültünk, persze, bar voltak nehez napok. A gyerekek feldolgaztá
2015. nov. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
(folyt.) a gyerekek par honap alatt feldolgozták, a feleseg 2 honapon belul uj tarsra talalt, a hitelek felezodtek es mindenki jol van...
2015. nov. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Nem lennel feltekeny, vagy nem esne rosszul, ha a baratnőd máshoz menne felesegül, mással alapitana csaladot és másnak szülne gyerekeket?
2015. dec. 1. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat mindannyiotoknak. Pár dolgot szeretnék még hozzáfűzni: igazából véletlenül sodródtam bele ebbe a kapcsolatba, mert korábban alapvetően hűségesnek tartottam magam és álmomban nem gondoltam volna, hogy megcsalok valakit. Feleségem mellett is évekig bírtam szex nélkül, barátaim szerint fél év után a legtöbb férfinél már különutak kezdődnek. A gyerekeket próbálom tökéletes gondtalan világban nevelni, hogy ne érzékeljenek semmit, bár tudom, nem vakok, látják, hogy valami nincs rendben. Néhány alkalommal el tudtam menni pszichológushoz, ő azt mondta, minden gyermek olyan lesz mint a szülei, és esély van rá, hogy 30 év múlt "itt fog ülni egy párterápián" a fiam mert hasonlóképpen tönkrement a házassága. Ha elválnék, az anyagi problémákon túl, azon félek, hogy az a tökéletes gondtalan világuk sérülne. A szerelmemmel most - pár napja - külön vagyunk, de látom rajta is hogy szenved, hogy nagyon hiányzom neki. Openoffice-ban dolgozunk és sokszor kapjuk el egymás tekintetét, tegnap "véletlenül" összeértek az ujjaink, stb. szóval borzalmas így, külön. Ő most 31 éves, még arra is gondoltam, hogy évekbe telhet amíg így párt talál főleg, ha egy helyen dolgozunk. Nem tudom, hogy ezt a helyzetet nevezhetjük-e "lezárt kapcsolatnak" mert úgy érzem, hogy a nem lezárt kapcsolatok évekig nem hagynak békén senkit, nem adnak teret új (neki) vagy a régi (nekem) kapcsolatoknak, szóval kicsit patthelyzet is ez.
2015. dec. 1. 07:04
 9/19 Költőnő? ***** válasza:

ne haragudj, de most már idegesítesz. Szakember is megmondta, hogy ezzel valószínűleg többet ártasz a gyerekeknek, mint használsz. Egy gyerek úgy boldog, ha boldogok a szülei és egymással tisztelettel bánnak. Együtt vagy külön. Persze h minden gyereket megvisel a válás, de azt is lehet szépen, korrektül, akár szakember bevonásával is csinálni.

A pokolba vezető út is a legjobb szándékkal van kikövezve: ezzel a vergődéssel okozod a gyerekeknek a legnagyobb kárt. Tudod egy gyerek hatványozottan érzékeny a metakommunikációra, amit sugárzol magadból. Namost ha te otthon nem vagy boldog; szted azt a gyerek nem érzi? Érteni nem fogja miért és lehet h később megpróbál majd ő boldoggá tenni, magát fogja okolni, stb.

Felfogod végre, hogy ezzel mennyit tudsz ártani nekik?????

2015. dec. 1. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj,de undorító,amit művelsz.

Elmesélem az én példámat,a gyerek szemszögből.

Szüleim 3 éve váltak el,miután kiderült,hogy apumnak szeretője van.Ebből az következett,hogy:

1. Apummal azóta teljesen megváltozott a kapcsolatom(nyilván nem jó irányba),valamennyire eltávolodtunk egymástól.Mikor kiderült,hogy csalja anyumat,3 hónapig szó szerint a szemébe se tudtam nézni,akkor még nem is volt párkapcsolatom(16 voltam),de már akkor gyáva,gerinctelen dolognak tartottam a megcsalást és apum tekintélyét ez teljesen elásta a szememben.

2.Szüleim kapcsolata már régóta nem volt jó,sokat veszekedtek.Sokszor már mi mondtuk nekik tesómmal,hogy inkább váljanak el,mert egy gyereknek szörnyű érzés a szüleit veszekedni látni,attól a gyerekek is frusztráltabbak és ingerlékenyebbek.Hidd el,a gyerekeidnek sokkal többet teszel azzal,ha különváltok,úgy legalább nyugodt környezetben nőhetnek fel(ha nincs veszekedés,akkor is érzik,hogy nincs minden rendben).Bár ha kiderül,hogy csalod a feleséged és a gyerekeid már elég nagyok,van esély rá,hogy megutálnak,de ezen ne lepődj meg...

3.Nem lett volna egyszerűbb már akkor elválni,mikor már ennyire gáz lett a helyzet a házasságban?Miért kell a megcsalás?Ha kiderül,így is úgy is válás lesz a vége(ha a nejednek van legalább egy kis tartása,de amúgy nem tartom kizártnak,hogy ő is csal téged,6 év szex nélkül mégiscsak 6 év..)és legalább nem süllyedsz egy olyan szintre,ami az írásod alapján nem hozzád méltó,intelligens embernek tűnsz.


Egyébként elmondása szerint én apum is ettől tartott,hogy a válás után hogy lesznek rendezve az anyagiak,de láss csodát,így vagy úgy,de elrendeződtek,még új házat is vett.Ami valószínűbb magyarázat,az az,hogy így a legkényelmesebb-otthon főznek,mosnak rád,együtt lehetsz a gyerekeiddel,de közben meg minden kötöttség nélkül félrek*félhetsz.


A helyedben növesztenék egy kis gerincet a váláshoz,majd összejönnék a másik nővel.Szerintem így lenne mindenkinek a legjobb,ha apum ezt tette volna,nem csalódtam volna benne ekkorát.

19L

2015. dec. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!