Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Hogyan lehet teljesen egyedül,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet teljesen egyedül, barátok nélkül túllenni egy 8 éves kapcsolaton?

Figyelt kérdés

Az érettségit követö nyáron jöttünk össze, azóta együtt voltunk. Akkoriban voltak barátaim, de pont akkor volt változás az egyetem-munka miatt mindenkinél, a barátnöm meg kisajátított magának, eltávolított a barátaimtól, ami az én hibám mert hagytam! Az évek alatt eljutottam oda, hogy még haverjaim de már ismeröseim sincsenek! A telefonomban 5 telefonszám van, családtagoké. Facebookom nincs is, így minek? Munkatársaim sincsenek, értékesítö vagyok, ügyfelekhez utazok, velük nem lehet barátkozni (cégvezetök 99%-ban). Fönököm nem barátkozós.

Most hogy szakítottunk teljesen egyedül maradtam, söt haza kellett költöznöm, hiába vettem hitelre egy lakást. Barátnöm örökölt lakásában laktunk, szüleim támogatásával hitelre vettem egy lakást, de 5 évre fixen kiadtuk (közjegyzönél papírt irtunk, hogy rongálást stb kivételével semmi miatt nem tehetem ki öket).

A régi barátokkal nem tudom felvenni a kapcsolatot, sokan rossz társaságba keveredtek, van aki direkt meg se akar ismerni. Azt vettem észre, hogy a többségüknek megváltozott ugye az élete és nem akarnak valakit aki csak az akkori énjüket ismeri, kínos nekik a dolog. Ezért elkerülnek inkább. Megértem amúgy.

Mindenhol azt olvasom, hogy a legjobban túlleni a szakításon úgy lehet ha bulizik az ember a barátaival. Most kb. csak ülök magányosan egész nap (csak anyum él, de ö talált valakit magának és hozzá költözött) a szülöi házban, amikor kell menni akkor dolgozok. Az kicsit kikapcsol.

Az a baj hogy nem is tudnék már barátkozni, elfelejtettem hogy kéne beszélni a haverokkal. Mik a témák, hogy kell egymást ugratni, ilyesmik. Évekig csak a barátnömmel, családtagokkal, ügyfelekkel beszéltem.

Szórokozóhelyen, bárban, stb 8 éve nem voltam, barátnőm nem szerette. Fesztiválon soha nem jártam.

Most hétvégén elindultam egyedül egy szórakozóhelyre, de a bejáratnál nem mertem bemenni, inkább visszafordultam. Ismertlen hely, helyzet, nem tudtam mire számitsak bennt.


Kb. egy selejtnek érzem most magam, aki egyedül marad örökre. Barátok nélkül soha nem fog újra kapcsolatom lenni, soha nem lesz családom.


Biztos lesznek olyan rendes emberek itt akik felajànlják, hogy menjek el velük valahova. De megmondom őszintén nagyon szégyellném az arcom, valakivel találkozni ezután, hogy leírtam ide a nyomoromat, lúzerségemet. Nem mernék elmenni egy ilyen találkozásra ezután, főleg hogy külsőleg nem tűnök olyannak, mint amilyen problémáim vannak.



2016. márc. 9. 09:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben társkeresőn regisztrálnék. Ha nem is kapásból azzal a céllal, hogy új barátnőt találjak, de például barátkozni is lehet. Abból indulok ki, hogy az egyik kollégámnak tavaly ért véget egy hosszú kapcsolata és regisztrált. Elég sok randija volt az elmúlt egy évben, ugyan párkapcsolata még mindig nincs, de nagyon sok új barátot összeszedett így, mert volt, aki elhívta őt a randi után bulizni és aztán a buliban összehaverkodott a randi partner ismerőseivel. Az előtt ő se járt el sehova, most meg szinte már minden hétvégén hívják valahová bulizni. Fel a fejjel, nem vagy te szerencsétlen, csak kicsit kicsúszott most a talaj a lábad alól. Tök értelmes embernek tűnsz az írásod alapján, szóval biztos vagyok benne, hogy hamar barátokra találsz majd ;) csak legyél nyitott!
2016. márc. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Mindenhol azt olvasom, hogy a legjobban túlleni a szakításon úgy lehet ha bulizik az ember a barátaival." Sajnos ez abból a szempontból nem jó megoldás, hogy bár a felszínen elfelejted a gondjaidat, azok mélyen ugyanúgy ott lesznek, és a magányos pillanataidban feltörnek megoldásért kiáltva.


Én is majdnem ugyanilyen helyzetben voltam egy szakításom után, de szerencsére én nagyon szeretek egyedül lenni - ami nem jelenti azt, hogy mondjuk az aktuális barátommal nem, csak megemlítettem.


Bennem az volt, hogy végre olyanná válhatok, amilyenné nem válhattam a kapcsolatunk alatt, úgy fejleszthetem magam, ahogy akarom. Próbálj ki olyan tevékenységeket, amik eddig csak érdekeltek, de nem volt rájuk időd, energiád. Olvasni sem csak könyveket lehet, én egy csomó hasznos témának néztem utána neten, sok mindent elsajátítottam, mert volt időm megfelelő forrásokat keresgélni.


Ebből aztán később profitáltam, mert a következő munkahelyemen szükség volt arra, hogy sokféle témában legyek járatos.


Szóval nem dől össze a világ ilyenkor, még ha ez egyelőre úgy is tűnik. Ne feltétlenül az ismerkedésben és a bulizásban lásd a kiutat! Ha jelenleg úgysincs mit veszítened, alkosd újra saját magad!

2016. márc. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Dettó. Én regisztráltam társkeresőre, meg chat.hu. És 4-5 "barátot" sikerült szereznem. Velük elég jól elvagyok online, beszélünk, és ennyi elég.

Eddig minden barátomban csalódtam, kivétel nélkül mind a párjukat választották, rám (más barátokra) onnantól kezdve nem volt idejük.

2016. márc. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!