Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Lányok! Miért van az, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok! Miért van az, hogy általában csak akkor léptek ki egy rossz kapcsolatból is, ha már kialakulóban van egy másik (vagy már ki is alakult)?

Figyelt kérdés
Szóval inkább bennmaradtok egy nem működben, ha nincs másik (úgy vagytok vele, hogy inkább az, mint a semmi). Ciki egyedül lenni ma egy nőnek, vagy mi ez? Persze tisztelet a kivételnek. Tudom-tudom, itt mindenki kivétel lesz, de az életben nem ezt látom.
2016. márc. 28. 10:11
 1/9 anonim ***** válasza:
49%
Nem csak nők csinálják ezt. Aztán meg igen, mert jobb mint a semmi, nem azért mert ciki lenne hanem mert egyedül lenni rossz érzés, és minek szándékosan önkorbácsolni magunkat ?! Egyébként meg egy kapcsolat két emberről szól, a másik is hibás különböző mértékékben a kialakult rossz kapcsolatért, de ha még csak észre se vesz azt hogy a párja már egy új kialakuló kapcsolatban van, akkor még vak is.
2016. márc. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Jobban függnek az anyagi és érzelmi biztonságtól, mint mi férfiak, legalábbis én így látom. Nem minden nőre igaz ez persze, mert egy karrierista nőt biztos nem érdekel, mi lesz ha nem lesz pasija, hisz jó munkája van, stb.

Egyszerűbb úgy véget vetni egy kapcsolatnak, hogy a másik már elő van melegítve, és csak át kell költözni mondjuk. Biztonságot ad nekik, nem kell azon gondolkodnia, hova fog költözni, hogy fogja anyagilag bírni. Érzelmileg pedig a régi kapcsolatot már akkor lezárják magukban, mikor még együtt vannak az illetővel, a konkrét szakítás után pedig nem fáj nekik annyira a kapcsolat vége, hisz van új szerelem.

Ehhez persze pofa is kell, mert undorító dolog így kiszállni egy kapcsolatból, de ahogy én látom, manapság ez senkit sem zavar. Ilyen a modern világ.


29F

2016. márc. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
45%

Ehhez most rajzolnék neked, ha tudnék, de nem tudok. Képzelj el egy vonalat, egy silány, rosszul működő, de azért nem borzalmas kapcsolattal. Vagyis van egy egyenes vonalam, ami elindul felfelé, majd a csúcson megy egy darabig, aztán szépen lassan ereszkedni kezd. Ha szakítasz, egyedül maradsz és baromira rosszul érzed magad, akkor jön a szakadék, a vonal hirtelen minuszba megy és minden erőddel próbálod összevakarni az önbecsülésed, megtalálni egyedül a boldogságod, stb.

Ha ettől "megkíméli" magát egy ember, akkor a vonala nem lefelé fog ívelni, vagyis nem jön a szakadék, hanem az éles váltás miatt ismételten felfelé indul, vagyis jobb kedélyállapotot eredményez, mintha előbb megszakítanád valakivel a kapcsolatot, felépülnél belőle és utána kezdenél mással kapcsolatot.

Szerintem a fizikája ennek ennyire egyszerű... Ettől függetlenül nem mondom, hogy ez fair play a másikkal szemben.

2016. márc. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Akkor ezek valami kapcsolatfüggő emberek, nem tudom miért kell beállítani az egyedüllétet, mintha az valami nagyon rossz dolog lenne, amitől letargiába esik az ember...meg nem bíznak magukban, hogy ki tudnak (később) alakítani egy új kapcsolatot?
2016. márc. 28. 10:42
 5/9 anonim ***** válasza:

Én csak egyszer csináltam ilyet, azt leszámítva én bátran vállaltam az egyedüllétet. Az az egy alkalom is azért volt, mert derült égből fasírt módon megjelent az életemben a (most már) vőlegényem, és mit van mit tenni, pont rossz időzítés volt, mert én éppen kapcsolatban voltam. És történetesen az a kapcsolat nem volt már túlságosan jó, kezdtem elég erőteljesen kiábrándulni belőle, nem éreztem magam benne túl jól, kicsit börtönszerűnek éltem meg. Szóval egyébként is szakításhoz közeledtünk, csak én ezt akkor még nem beszéltem meg magammal. És hát, jött a vőlegényem, mellette teljesen más érzés volt minden, egyből szakítottam is a korábbival, kicsit felgyorsította a folyamatot az új személy, na. Nem szép, ezt elismerem, de nem tudatos dolog volt és nem is szándékos kiszúrás az exemmel szemben. Nem is anyagi vagy érzelmi függés, legalábbis ebben az esetben nem az volt. Csak az időzítés volt ilyen szerencsétlen.


Simán el tudom képzelni, hogy a kapcsolat már haldoklik, de a lány (vagy pasi) még vagy reménykedik, hogy ez csak egy hullámvölgy és lesz jobb is, vagy az erőt gyűjti, hogy kimondja a véget, de éppen akkor találkozik valakivel, aki egyből elbűvöli és ez a találkozás győzi meg arról, hogy a korábbit nincs értelme folytatni. Kívülálló szemmel nézve ez valóban úgy tűnhet, mint amit te írtál, de lehet ez szerencsétlen véletlen is. Szerintem azért relatíve kevés olyan ember van, aki direkt nem szakít még, mert olyan jó élete van, de közben várja a lehetőséget, hogy egyből egy másik jó életbe csöppenjen.

2016. márc. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Azért, mert sokan félnek egyedül lenni, ennyi.

Vagy kapcsolatfüggők és nem is bírnak egyedül lenni.


23N

2016. márc. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kapcsolatfüggőség. Pedig nem olyan rossz dolog egyedül lenni, mint azt sokan gondolják. Én is évekig egyik kapcsolatból ugrottam a másikba. Idő se volt rá, hogy normálisan lezárjam az előzőt, már ott volt a következő. Most egyedül vagyok, egy hosszú kapcsolat után, és nem is értem, miért féltem ettől az állapottól annyira.
2016. márc. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

3-as vagyok. Nem az egyedüllét a rossz, hanem a váltás. Megszoktál valamit ami helyett jön valami teljesen más. Mintha ennéd a csokifagyit ezer éve, amit már megszoktál, talán unod is, kezded megutálni, de azért eszed, mert éppen az van... Aztán eléd kerül egy másik lehetőségként a citromfagyi, amit utálsz. Inkább eszed tovább a csokit... Aztán a citromból majd egyszer lesz eper persze, ami elmegy kategória, de előtte túl kell esni a citromon. Nyilván hülye hasonlat, de kb. ennyi a lényege. Van választási lehetőség, amiből sokan a kevésbé rosszat preferálják.


Megjegyzem én sem vagyok abszolút híve a kapcsolatokból ki-be ugrálásnak, de nagyjából megértem a filozófiáját ezeknek az embereknek. Voltam hasonló helyzetben én is.

2016. márc. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ugyanúgy jártam, mint ahogyan előttem már leírták. Az előző kapcsolatom nehezen indult, én borzalmasan szerelmes és naiv voltam, ő inkább csak élvezte ezt a helyzetet, de nem viszonozta úgy, ahogyan egy nő vágyna rá. A szakítás előtt pár hónappal csúnyán át akart verni egy csaj miatt, és onnantól elindultunk lefelé a lejtőn, nem tudtam már megbízni benne, és rajta sem láttam azt, hogy vissza akarta volna szerezni a bizalmamat. Ekkor lépett az életembe a mostani párom. Felnyitotta a szemem, hogy milyen is egy jó kapcsolat, így szakítottam az előző párommal. Nem fair, de jó döntés volt. Azóta neki is van párja.
2016. ápr. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!